BK MLADÁ BOLESLAV

Venkovní dominanci Boleslavských vystavil stopku Litvínov

31. 10. 2014
napsal Jitka Čechová
HC VERVA Litvínov

3:1

1:0, 2:0, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 14. Hübl (Lukeš), 29. Piroš (Trávníček, Francouz), 39. Hübl (Lukeš, Jánský) – 58. Hyka (Lenc, Málek). Rozhodčí: Pešina, Polák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5348. Střely na branku: 31:20. Blokované střely: 14:16. Hity: 32:27. Vhazování: 25:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC VERVA Litvínov

Francouz – Sklenička, Kubát, Pavelka, Chaloupka, Pavlík, Šlégr, Baránek – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Šrámek, Ručinský – Majdan, Piroš, Trávníček – Písařík, Gerhát, Jurčík

BK Mladá Boleslav

Málek – Stříteský, Trška, Hruška, Kučný, Robar, Vidmar, Čermák – Mikulík, Vrbata, Klimenta – Lenc, Výborný, Pabiška – Látal, Kubica, Pacovský – Hyka, Musil, Bárta

L i t v í n o v – Nic netrvá věčně, Bruslaře ale nepochybně mrzí, že spíš než domácí trápení přerušili dominantní výkony na kluzištích soupeřů. V rámci 17. kola totiž nezvládli střet s letos zatím velmi suverénním Litvínovem, se kterým až do 58. minuty prohrávali 0:3. 135 sekund před koncem se sice podařilo snížit Tomáši Hykovi, na bodové ztrátě Bruslařů to už ale nemohlo nic změnit.

Aktivněji začali domácí, Hübl těsně minul vzdálenější tyč, při dalším střídání si vyměnil puk s Lukešem a v ještě větší příležitosti byl mezitím po Pirošově přihrávce Trávníček. Ten se vyznamenal na druhé straně zablokováním Pacovského. Také hosté vystrkovali růžky, ale naráželi na rychlou Francouzovu lapačku. Lukešovo vyloučení za vyhození puku domácí lehce přečkali, Boleslavi se přesilovka nedařila. Následně Litvínovští udeřili, trefil se Hübl. Z protiútoku hrozil hlavně Hyka, i tomuto ruchlonohému útočníkovi ale zatím Francouz snadno stačil.

Ve druhém dějství ovládli domácí zápas ještě výrazněji. Jánský trefil tyč, Stříteského mohl z trestné lavice poslat dříve do hry před brankou tečující Lukeš. Martynek se hnal ze strany na Málka i v oslabení. V polovině zápasu přišla série tří vyloučení hostů (Trška, Robar, Kučný), Litvínov hrál přes minutu pět na tři, ale branky padaly dál jen v rovnovážném stavu. Piroš dostal tandem od Trávníčka a propálil Málka, 2:0. Asistence byla přiznána i brankáři Francouzovi. Kanonýr Lukeš se dostal sám před boleslavskou branku, ale neuspěl. S Jánským nicméně vykombinovali palebnou pozici pro Hübla, 3:0.

Pokud se kdy Mladoboleslavští skutečně ozvali, bylo to hlavně ve třetí třetině. Na Francouze nepřestával dotírat Hyka a po skvělé přihrávce Mikulíka se navíc trefil Klimenta. Jenže místo snížení museli po poradě rozhodčího s videem Bruslaři jen sklopit hlavy, neboť boleslavský útočník dosáhl gólu vysokou holí. Jediným zářezem se tak nakonec mohl pochlubit jen již několikrát zmiňovaný Hyka, který se trefil dvě minuty a patnáct sekund před koncem. Bohužel pro něj to už nemělo žádný vliv na (ne)dělbu bodů.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (HC Verva Litvínov): V první třetině byla Boleslav nejnebezpečnější. My jsme chtěli začít dobře po posledním zápase, který se nám nepovedl. Jsem rád, že jsme tu třetinu vyhráli. Ve druhé třetině nás dostaly do tempa přesilové hry. Měli jsme více šancí. Třetí část už byla z naší strana dobrá a zvládli jsme ji slušně. Tři body jsme si dneska zasloužili.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Soupeř byl lepší ve všech věcech. My jsme to, co umíme, hráli až ve třetí třetině. Takže Litvínov zaslouženě vyhrál.