BK MLADÁ BOLESLAV

Paráda! Po dramatickém boji vezou Bruslaři z Pardubic tři body!

25. 1. 2015
napsal Vojtěch Balon, David Záruba
HC Dynamo Pardubice

2:3

1:0, 1:2, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Marcinko (Zohorna, Gregorc), 34. Sýkora (Gregorc, Zohorna) – 26. Bárta (Jarůšek), 30. Výborný, 55. Hyka (Robar). Rozhodčí: Hribik, Koch – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:5, navíc Zohorna (PAR) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7684. Střely na branku: 33:29. Zblokované střely: 4:8. Hity: 12:5. Vhazování: 33:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Dynamo Pardubice

Kristan – Benák, Havlík, Gregorc, Čáslava, Píša, Ščotka, Zdráhal, Korím – Radil, Nahodil, Tybor – Sýkora, Zohorna, Marcinko – Gašparovič, Kaut, Starý – Voženílek, Špaček, Cetkovský.

BK Mladá Boleslav

M. Růžička – Ovčačík, Hruška, Kočí, Trončinský, Holub, Robar, Trška – Pabiška, Broš, Látal – Bárta, Výborný, Jarůšek – Volf, Kašpařík, Pacovský – Lenc, Musil, Hyka.

P a r d u b i c e – Mladoboleslavští hokejisté se rozehráli do slušné formy, jejich výhra v Pardubicích je už třetí v řadě. V první třetině poslal domácí do vedení Marcinko, avšak v rozmezí 26. a 30. minuty Boleslavští otočili stav ve svůj prospěch. Nejdříve Jarůšek skvěle vybojoval puk pro Bártu, jenž se nemýlil, a posléze si pardubický Gregorc srazil vyražené nahození čtyřicátníka Výborného do vlastní svatyně. O pár minut později vyrovnal ostrostřelec Sýkora na 2:2. Tento stav vydržel do 55. minuty, kdy Hyka bekhendem překonal Kristana. A protože Tybor v závěru napálil jen tyč, Středočeši si z města koňských dostihů vezou cenné tři body.

Ve minulém utkání na ledě Pardubic tým z města automobilů zaválel zejména v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Tentokrát se nic takového nedělo, i když hosté měli první možnosti při přesilové hře. Tu sice nevyužili, ale i nadále byli aktivnější. Pacovského dobře mířenou střelu dokázal Kristan vyhodit a nikdo z boleslavských hráčů nedokázal puk dorazit do branky.

Utkání nabralo hned zkraje svižné tempo, hrálo se dlouho bez přerušení, ale také bez velkých šancí. Několik náznaků gólových příležitostí pochytali na obou stranách brankáři. Trochu rušnější tak byla až početní výhoda domácího týmu, ve které trefil Zohorna tyč.

Pardubice si v závěru třetiny vynutily mírnou převahu, což dokumentoval i průnik Tybora, jehož v poslední chvíli zastavil faulem Trončinský. A domácí po půl minutě trestali. Zohorna nahrál mezi kruhy Tomáši Marcinkovi, který se bleskově otočil a zamířil do horního rohu branky – 1:0. Hned po gólu byl v dobré šanci Hyka, ovšem jeho střelu zastavila Kristanova paže.

Mladé Boleslavi se opět podařil nástup do třetiny a tentokrát už z toho byla branka. Domácím se nepovedlo vyhodit, načež Jarůšek okamžitě zpoza branky vyzval ke střele Michala Bártu – 1:1. Chvíli nato Cetkovský důrazně, ale čistě dohrál Pacovského, který se dlouho zvedal z ledu a pak odešel rovnou do kabin.

Vedení mohl Pardubicím vrátit Marcinko, který si vyjel z rohu až před Růžičku, ale střelou po ledě trefil jen tyč. Téměř z protiútoku se před Kristana prodral Ovčačík a málem překvapil pardubického brankáře, který měl se skákajícím kotoučem problémy.

Neposedný kus gumy pak Kristana skutečně doběhl. David Výborný v přesilovce nahodil kotouč na pardubickou branku a maskovaný muž ve snaze rozehrát trefil Gregorce, od něhož se puk odrazil do branky – 1:2.

Smolná branka ale domácí hokejisty nepoložila. Při přesilovce po střele Tybora zvonila už potřetí v utkání za Růžičkou tyčka. Broš pak navíc ztratil hokejku, a tak hráli Východočeši prakticky proti třem. Gregorc ale z výborné pozice pálil těsně vedle. Gólem skončila až další početní výhoda, ve které dostal nabito Petr Sýkora a nechytatelně zavěsil – 2:2.

Remízový stav velel k opatrné hře, ze které příliš nevybočila ani přesilovka Boleslavi. Snad jen dorážka Látala nadělala Kristanovi trochu starostí. Při hře pět na pět se až před brankáře nedostával ani jeden ze soupeřů a střely z dálky jak Růžička, tak Kristan kontrolovali.

Okénko v soupeřově obraně našel až po devíti minutách třetí části Starý, ovšem pro lepší zakončení mu scházela rychlost. Tou naopak oplýval Lenc, ale ranou z úhlu minul branku. Gól nepadl ani při přesilové hře domácích, neboť Růžička pozorně zachytával všechny pokusy od modré čáry.

Klíčové momenty nastaly na přelomu 54. minuty. Sýkora po krátkém brejku pálil znovu jen do tyče. Za necelou minutu se dostal k individuální akci Tomáš Hyka a ten svůj průjezd pásmem zakončil bekhendovou střelou k tyči – 2:3.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha ml. (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): S výsledkem samozřejmě nemůžeme být spokojení, chtěli jsme jednoznačně vyhrát. Dělali jsme pro výhru maximum, ale bohužel jsme nehráli úplně podle představ. Přizpůsobili jsme se soupeřově hře, což jemu vyhovovalo, ale my jsme nechtěli. Na druhou stranu jsme měli velkou smůlu, protože jsme pětkrát trefili tyč a dali si prakticky dva vlastní góly, jeden úplně a druhý napůl.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Přijeli jsme do Pardubic s tím, že chceme získat nějaké body. Snažili jsme se hrát disciplinovaně dozadu, a pokud byla možnost, tak napadat, pokud ne, tak hlídat střední pásmo. Důležitá byla naše branka na 1:1. Pokud by soupeř utekl na rozdíl dvou branek, tak by to bylo o dost těžší. Třetí třetina už byla vabank. Vstřelili jsme gól na 3:2, soupeř nás pak zatlačil a měl šance. Jsme rádi za tři body, mužstvo zaslouží absolutorium.