BK MLADÁ BOLESLAV

Bitva s Vítkovicemi pokračuje! O finalistovi musí rozhodnout třetí zápas

22. 3. 2015
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

3:6

0:0, 1:6, 2:0

HC VÍTKOVICE RIDERA

Statistiky

Branky a nahrávky: 31. Hes (Bernad, Brzák), 58. Volf (Tůma), 59. Bernad – 22. Kuťák (Blahuta, Hawlík), 25. Jáchym (Rimmel, Hawlík), 27. Ollender, 30. Tomi (Zdráhal, Hawlík), 36. Ballner (Sysala), 37. Zdráhal (Rimmel). Rozhodčí: Úlehla, Lacina – Frodl, Charvát. Vyloučení: 11:10, navíc Kurka a Bernad (oba MBL) 10 min. OT a Borovec (MBL) 5 min. + trest do konce. Využití: 2:5. V oslabení: 2:1. Diváci: 620. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 3:6.

BK Mladá Boleslav

Růžička (41. Příhonský) – Mašek, Tůma, Čermák, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek

HC VÍTKOVICE RIDERA

Svoboda – Hawlík, Weinhold, Demel, Klok, Puzič, Charvát, Štencel, Rudl – Ballner, Rimmel, Illéš, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Zdráhal, Sysal, Jáchym, Gelnar, Tomi

M l. B o l. – Po pátečním vítězství na ledě Vítkovic v prodloužení mohli Bruslaři v neděli doma slavit postup do finále DHL extraligy juniorů. Jakékoliv naděje se ale zatím ukázaly být jako liché, neboť hráči Steelu si domácí ztrátu dokázali vynahradit – a to víc než bohatě. První třetina sice byla bezbranková, v té druhé ale spustili Vítkovičtí v plné palbě a vypracovali si vedení dokonce až 4:0. Na snížení Hese pak dokázali odpovědět ještě dvakrát. Třetí třetina patřila Boleslavi, gólově ale bohužel až v posledních minutách, kdy snižovali Volf s Bernadem. Budiž tak alespoň jasným vzkazem, že v úterý čeká oba celky velká bitva o finále!

Páteční domácí prohrou rozhořčené Vítkovice měly v úvodních okamžicích druhého semifinálového utkání o něco málo navrch. Skutečnou šanci ale aby divák ve ŠKOENERGO Aréně pohledal, větší chyby totiž nedělala ani jedna strana. Po šesti minutách hry měli Bruslaři šanci v přesilové hře po faulu na Kotalu, na hostech ale bylo patrné, že mají hru soupeře v početní převaze velmi dobře nastudovanou. Ve vlastním oslabení si naopak slibnou šanci připsal Zdráhal, zároveň to ale nedokázal bez útočného faulu, a tak Steel zbytečně poslal na devět sekund do tří.

Boleslavští ale nedokázali zaváhání Vítkovic využít – z velké části i proto, že hosté velmi precizně a obětavě bránili, a tak spousta střel k brankáři Svobodovi vůbec nedorazila. Stejným způsobem dopadly ještě další dvě přesilovky – v pořadí třetí na straně domácích a jedna na straně Steelu. Ten si ve své dvouminutovce připsal možná vůbec nejvíc šancí a minimálně dvakrát dal skutečně vyniknout gólmanu Růžičkovi. Dvě minuty před první sirénou se s pukem na bekhendu do šance procpal Volf, zakončit ale nedokázal.

Na začátku druhé třetiny Vítkovičtí dohrávali přesilovku z konce té první. A nedohráli – Sonnek se z trestné lavice vrátil dřív, neboť proti Filipu Kuťákovi se už brankář Růžička nestačil přemístit a hosté tak šli trefou do poloodkryté branky do vedení. Totožně dopadla přesilovka Steelu i o pár minut později. Rozhozenou obranu už boleslavský brankář nedokázal zachránit, propálil jej Tomáš Jáchym. Boleslav se hrozící krizi snažila zažehnat vybráním oddechového času, což měla ještě podpořit jejich vlastní přesilovka. Špatná organizovanost ale poslala hosty do brejku a domácí inkasovali potřetí, v oslabení se trefil Samuel Ollender.

Jen chvilku před polovinou zápasu pak přišel čtvrtý zásah hostů, byť tentokrát pro domácí skutečně nešťastný a kuriózní. S návratem vyloučeného Pätoprostého totiž Volf v útočném pásmu ztratil nůž brusle. Ve vzniklých zmatcích vzniklo přečíslení, které zakončil Jan Štencel. Kdyby Boleslavským bylo do smíchu, nejspíš by je pobavil následný transport Volfa na střídačku, kam jej musel po kolenou odtáhnout spoluhráč Sonnek, protože útočník Středočechů se nedokázal postavit. Snížení v podání Matěje Hese, který v přesilovce propálil vše v cestě až od modré mělo být kýženým momentem změny, na jeho zásah ale dokázali hosté odpovědět do konce druhé části ještě dvakrát. Nepokrytý nejprve zůstal David Ballner a poté také Patrik Zdráhal.

Mladá Boleslav zkusila sama sebe do třetí třetiny nahodit výměnou brankáře, Růžičku vystřídal Příhonský. Nedá se říct, že by to úplně neklapalo, domácí si připsali několik slibných příležitostí – Kotala například poslal puk brankovištěm, kde jej mohl dorážet Volf, jenže nezasáhl. Těžko říct, kolik těchto šancí ale pramenilo z pocitu Vítkovic, že své už mají odehráno.

Dva na jednoho ujížděli Sonnek s Ďuračem, přihrávka prvně jmenovaného byla ale nepřesná. Úplně samostatný nájezd pak předvedl ve vlastním oslabení Radek Pořízek, na Svobodu si ale nepřišel. Vyostřená situace vyústila v bitku Borovce se Sysalou, kterého boleslavský hráč poslal k zemi a sebe hned poté předčasně do kabiny. Hostující obranou opomenutý Ďurač se také prosadit nedokázal a pohořel i Štencel. Střídající Příhonský nakonec celou třetí třetinu úspěšně odolával kapitulaci a další zářez Steelu už nepřipustil. To jeho protějšek tolik úspěšný nebyl a Boleslavští – hrající až do posledních sekund – ještě dokázali dvěma trefami alespoň snížit. Trefili se Lukáš Volf a mazáckým bekhendem zakončil na konečných 3:6 David Bernad. Závěrečný finiš Bruslařů budiž tak jasnou výzvou, že v úterý přijde tuhý boj o finále!

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Rozhodla druhá třetina. Z naší strany byl úvod zápasu poněkud nervózní, kluci možná cítili, že to máme ve svých rukou, že to můžeme dotáhnout. Toho Vítkovice využily a góly napadaly do naší branky. Naše hra se rozpadla. My jsme do třetí třetiny změnili přístup a chtěli jsme ji vyhrát. Série je 1:1, nic se neděje. Šanci mají stále oba týmy. Vítkovice porazily v Tipsport extralize Pardubice 8:2 a pak vypadly 1:3 na zápasy. Nepočítá se to, jak skončí utkání, ale jak dopadne série. Do Vítkovic jedeme s tím, že chceme vyhrát a postoupit. Nic jiného nás nezajímá.