BK MLADÁ BOLESLAV

Nešťastný start finále: Zápas plný boleslavského zmaru vyhráli Piráti

27. 3. 2015
napsal Zdena Bobková
Piráti Chomutov

4:1

2:1, 1:0, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 10. Kaše (Huňady), 17. Macháček (Dubeň, Šťovíček), 34. Šťovíček (Chrpa) 45. Huňady (Hierman, Strunz) – 13. Sonnek (Bernad, Kurka). Rozhodčí: Lacina, Fraňo – Charvát, Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 33:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Piráti Chomutov

Lukeš – Meliško, Ringler, Hiermann, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý (A), Drobný – Wágner, Šťovíček (C), A. Macháček, D. Kaše, Jirušek, Veselý, Bednář, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Chrpa (A).

BK Mladá Boleslav

Růžička – Mašek, Tůma, Čermák, Kurka, Hes (A), Žalud, Bernad (C), Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec (A), Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek.

C h o m u t o v – Zápas se pro mladoboleslavské juniory od začátku nevyvíjel příliš dobře. První branku vstřelil v polovině první třetiny Kaše a nastartoval tak domácí tým. Bruslaři sice dokázali zásluhou Sonnka brzy snížit, ale Piráti si šli tvrdě za svým. Postupem zápasu se pak ukázala neskutečná smůla, která provázela Bruslaře. V důležitých a klíčových momentech, snad jakoby se rozklepali a nedokázali přetavit tutové šance v branku. Série se tak stěhuje do Mladé Boleslavi, kde druhý zápas série startuje v neděli v 17:00.

V prvních minutách hry se oba celky nejprve oťukávaly a k vidění nebyly žádné výraznější šance. Pak už ale domácí tým nasadil vyšší obrátky a byl na puku více vidět. Oproti tomu Boleslavští se do šancí dostávali velmi sporadicky a spíše nahazovali puk do pásma, tam ale hlídkovala chomutovská obrana. V sedmé minutě dokázal Sonnek využít chyby za Lukešovou bránou a ihned přihrával do brankoviště, chomutovský gólman ale situaci nepodcenil a vložil do přihrávky hokejku. V další šanci, která už ale byla gólová se ocitli domácí. Huňady po vhazování poslal střelu na Růžičku, ta mu vypadla a v brankovišti si toho nejrychleji všiml David Kaše, který kotouč dopravil do branky. Gól však byl do jisté míry sporný, jelikož Kaše stál v tu chvíli v brankovišti.

Odpověď Středočechů naštěstí přišla velmi záhy. Bernad našel v pravém kruhu Jana Sonnka, který parádně vymetl pravý horní růžek Lukešovy branky. Jenže Chomutov stihl do konce první části ještě zvýšit na 2:1. Petr Macháček dokázal objet branku a zasunul k levé tyčce, Růžička se proti ní už nedokázal včas přemístit. Vzápětí se před Lukeše dostal Volf, ale nedokázal domácího gólmana propálit.

Na začátku druhé třetiny se sám před bránou ocitl Chrpa, ale Růžička hbitě sklapl betony, aby tam nezůstala ani malá skulinka. Vzápětí se radovali Bruslaři, ale ne dlouho. Jejich gól totiž rozhodčí po následném pozorování záznamu hry na kostce neuznali, jelikož údajně nepřešel celým svým obsahem brankovou čáru. V tu chvíli jakoby padl na Boleslavské lehký splín. Následně se důraznou hrou prezentoval Kotala, který se natlačil do brankoviště a snažil se propasírovat puk do branky. Konstrukce ale nevydržela a branka vylétla z kolíků, které jí jinak drží na jejím místě.

Bruslaři dostali možnost přesilové hry, ve které zvýšili aktivitu, ale přesto výborně chytajícího Lukeše nepřekvapili. Po jejím skončení se však záhy prosadili opět domácí. Martin Šťovíček poslal z kruhu střelu, na kterou Růžička velmi špatně viděl přes clonícího hráče. Nic naplat, do třetí třetiny tak vstupovali Bruslaři s dvougólovým mankem.

Ve třetí třetině byl nejblíže snížení stavu Pořízek, ale tváří v tvář Lukešovi nedokázal proměnit. Navíc o pár minut později se před chomutovským brankářem ocitl znovu, ale opět nestačil puk zamést za zmateného Lukeše. A na rozdíl od Bruslařů se z gólu radovali domácí. Patrik Huňady poslal na Růžičku poměrně nevýraznou střelou, ale zřejmě od bránícího Čermáka nebo Sedmíka puk změnil směr a skončil v síti.

S odstupem času byla na mladoboleslavských hráčích znát nikam nevedoucí snaha. Ačkoli byli prakticky do konce třetiny před Lukešem, nic ale vůbec nic se jim nedařilo. Buď vše pochytal výtečný Lukeš, nebo se Boleslavští prakticky z tutových šancí nedokázali prosadit. Série se tak stěhuje za stavu 1:0 pro Piráty do Mladé Boleslavi, kde Severočeši už v neděli mohou rozhodnout o titulu mistra DHL extraligy junirlů.

Ohlasy trenérů

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Jsme rádi za úspěšný první krok. Zápasy jsou velmi těžké, a do tohoto jsme vešli velmi dobře. Byli jsme aktivnější než Boleslav. Bohužel jsme byli v první třetině vyloučeni za zbytečnost a hosté vyrovnali. Do druhé třetiny jsme vstoupili trochu s respektem, deset minut se nám nedařil pohyb. Poté jsme se ale zvedli. Ve třetí třetině jsme si vítězství pohlídali a teď nás čeká poslední krok, který je vždy nejtěžší.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Utkání nebylo úplně podle našich představ. Nechci se vymlouvat na sporný gól na 2:2, který nebyl uznán díky tomu, že se rozhodčí podívali na videokostku. Bohužel se tak stalo, určitě nad tím ale nehodlám brečet. Je to za námi a v neděli nás čeká domácí zápas. Budeme chtít vyhrát a celou sérii vrátit zpět do Chomutova.