BK MLADÁ BOLESLAV

Skvěle! Boleslavští ovládli utkání plné zvratů ve Zlíně

20. 9. 2015
napsal Vojtěch Balon
PSG Berani Zlín

2:4

0:1, 1:0, 1:3

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 34. Sýkora (Matějíček, Cibák), 45. Veselý (Holík, Žižka) – 9. Výborný (Trončinský), 46. Bárta (Výborný, Žejdl), 47. Pacovský (Lenc, Trončinský), 60. Látal (Urban). Rozhodčí: Čech, Polák – Skopal, Polonyi. Vyloučení: 4:6, navíc Kubiš (ZLN) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4055. Střely na branku: 26:40. Zblokované střely: 6:23. Hity: 10:14. Vhazování: 49:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

PSG Berani Zlín

Štůrala – Řezníček, A. Holík, Žižka, Matějíček, Urbanec, Kotvan – Sýkora, Cibák, Kubiš – Veselý, P. Holík, Ondráček – Říčka, Vlach, Okál – Čech, Fořt, Šťastný.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Trška – Pacovský, Výborný, Bárta – Látal, Urban, Klimenta – Hyka, Žejdl, Lenc – Jarůšek, R. Hruška.

M l. B o l. – Po dvou těsných porážkách svěřenci trenérů Výborného a Jelínka opět zabrali a odvezli si velmi cenné tři body ze zlínského stadionu Luďka Čajky. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, Bruslaři však dvěma slepenými góly Bárty a Pacovského rozhodli o svém triumfu a zaznamenali tak první venkovní body v probíhajícím ročníku.

Utkání mezi Zlínem a Mladou Boleslaví bylo speciální pro kapitána Ševců Ondřeje Veselého, jenž právě proti Bruslařům odehrál svůj tisící extraligový zápas. Svěřenci Romana Vlacha vlétli do utkání jako uragán, už ve třetí minutě mohli jít do vedení - to by ale musel mít Petr Holík přesnější mušku. Bruslaři si vzápětí také vytvořili první velkou šanci, jenže Bárta si vylámal zuby na výborném Štůralovi. V deváté minutě však už šel tým z města automobilů do vedení. Trončinský přesně našel volného Davida Výborného a ten se z ostrého úhlu nemýlil.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, Berani si vytvořili před Davidem Rittichem obrovský závar, ale Cibák ani Kubiš nedokázali propasírovat kotouč za záda hostujícího gólmana. Ve 34. minutě se Zlínští přeci jen dočkali vyrovnání - Matějíčkovu bombu vyrazil Rittich pouze k Tomáši Sýkorovi, který se ze skrumáže před boleslavským brankovištěm nemýlil. Vyrovnávací gól domácí nabudil k další aktivitě, ale Veselý ani Holík své šance nepřetavili v gól. Druhý jmenovaný dokonce orazítkoval břevno!

Také vstup do závěrečné periody vyšel lépe Beranům, Robert Říčka necelé dvě minuty po jejím začátku dokonce dostal kotouč za brankovou čáru. Branka však nebyla pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznána. O necelé tři minuty později Rittich znovu kapituloval, gól jubilanta Ondřeje Veselého už uznán byl.

Zbytek zápasu však jednoznačně patřil Bruslařům. Michal Bárta z rychlého úniku vyrovnal na 2:2 a trma-vrma před Štůralou rezultovala v další gól v jeho síti - dorážka Dominika Pacovského si našla cestu za záda strážce domácí svatyně. Boleslavští si vytvořili i další šance, ale Štůrala si už s pokusy Látala či Bárty poradil. Domácí lodivod Vlach si v závěru vybral oddechový čas a odvolal Štůralu ze zlínské branky. Berani však před Rittichem puk ztratili, což pramenilo v trefu Martina Látala do odkryté zlínské svatyně.

Boleslavští tak po dvou prohrách zabrali a dramatické utkání ve Zlíně ovládli v poměru 4:2.

Ohlasy trenérů

Juraj Jurík (PSG Zlín): Začátek zápasu nám moc nevyšel. Měli jsme tam dva vyloučené a navíc jsme inkasovali, od toho se odvíjela celá první třetina. Od půlky zápasu jsme už však byli podle mého názoru lepším týmem a zaslouženě jsme vyrovnali. Vyšel nám i vstup do závěrečné periody, dokonce jsme šli do vedení a dostali se na koně. Výhru jsme si měli pohlídat, místo toho jsme ale dvakrát inkasovali a v závěru už jsme neměli dostatek sil na vyrovnání.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): V úvodu této sezóny nás hodně trápila koncovka, měli jsme průměr zhruba 1,2 nebo 1,3 vstřeleného gólu na zápas. Proto jsme do Zlína jeli s velkým respektem - i proto, že domácí v minulém kole překvapivě zvítězili v Třinci. Myslím si, že v první třetině jsme byli velmi dobří a hráli jsme to, co jsme chtěli. Druhá třetina ale byla jako den a noc. Zlínští se zlepšili v důrazu a pohybu a výsledkem bylo vyrovnání. Nepříznivý vývoj jsme ve třetí třetině i s trochou štěstí otočili, těchto tří bodů si velmi ceníme.