BK MLADÁ BOLESLAV

Z gólové přestřelky v Chomutově odchází Boleslavští bez bodu

13. 12. 2015
napsal Miroslav Kučera, Daniel Langer
Piráti Chomutov

7:6

2:2, 2:1, 3:3

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Tomica (Červenka, Harant), 12. Hřebejk (Růžička), 35. Vondrka (Červenka), 38. Růžička (Harant, Dlapa), 42. Vondrka (Růžička), 45. Červenka (Tomica), 52. Vondrka (Jánošík, Červenka) – 4. Hruška (Bárta), 18. Ovčačík (Hruška), 26. Ovčačík (Urban), 41. Pacovský (Voráček, Urban), 45. Pacovský (Klepiš), 49. Lenc (Stříteský, Voráček). Rozhodčí: Hribik, Souček – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 819. Střely na branku: 30:33. Zblokované střely: 7:6. Hity: 20:24. Vhazování: 50:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:6, 7:6.

Piráti Chomutov

Kopřiva (od 45. Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka, V. Růžička, Hřebejk – Sklenář, Květoň, Chlouba – Dušek, Račuk, Veselý

BK Mladá Boleslav

Rittich (od 45. M. Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Hyka, Urban, Pacovský – Látal, Klepiš, Lenc – Jarůšek, Musil, Pabiška – Bárta, Hruška, Klimenta – Ďurač.

C h o m u t o v - Takový zápas se jen tak nevidí. Zatímco nezaujatý fanoušek odchází od svého přijímače po unikátním utkání na výsost spokojen, pro fanoušky celku z města automobilů nese strhující měření sil s piráty hořkou tečku. Díky heroickému úsilí se povedlo Boleslavi v závěrečné třetině vyrovnat v oslabení na 6:6, jen aby vzápětí o bodové naděje přišla. Utkání měla ve své režii dvojice Vondrka - Červenka.

Úvod utkání vyšel lépe hostům z bruslařského klubu. Po třech minutách a třinácti vteřinách se nedohodli domácí hráči s brankářem a rozehráli kotouč přímo na hůl Bárty, který úspěšný nebyl, kotouč se ale dostal k Radimu Hruškovi, který ho dostal za záda Kopřivy.

V dalším průběhu hry byli sice hostující hráči o něco aktivnější, radovali se však Piráti. Červenka poslal střelu na Ritticha, kterou před brankou tečoval Marek Tomica a kotouč propadl až do branky.

Ve 12. minutě Piráti dokonali obrat a dostali se do vedení. Hřebejk vyvezl kotouč do útočného pásma, poslal ho na Vladimíra Růžičku, který chvíli počkal, poté poslal kus černé gumy před bránu, kde ho Štěpán Hřebejk tečoval přesně do horního růžku branky Ritticha.

V první třetině viděli diváci v SD ARÉNĚ ještě jednu branku, a to do sítě Pirátů. Dvě minuty před koncem první části se vhazovalo před Kopřivou. Hruška vybojoval kotouč na hůl Ctirada Ovčačíka, který střelou zápěstím překonal domácího brankáře. Stav po první třetině tak byl 2:2.

Na začátku druhé třetiny si oba celky zahrály zkrácenou přesilovou hru a vyzkoušely si i hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Početní výhodu ale ani domácí, ani hosté nevyužili. Ve 27. minutě se ale skóre již měnilo. Vedení na straně bruslařů z Mladé Boleslavi zařídil opět Ctirad Ovčačík, který vypálil z pravého kruhu a kotouč propadl domácímu brankáři mezi betony.

V polovině prostřední části měli hosté velkou příležitost ke skórování, a to po faulu Chlouby, který vyfasoval čtyři minuty za vysokou hůl. Mladá Boleslav se sice držela téměř celé čtyři minuty v útočném pásmu, Piráti však odskočení na dvoubrankový rozdíl nepřipustili.

Co se nepovedlo hostům ve dvojnásobné přesilovce, to se povedlo domácím v té klasické, při které dostala dvě minuty hostující střídačka za špatné střídání. Po zmatku před brankou Ritticha se kotouč dostal na hůl Michala Vondrky, který kotouč poslal do odkryté části klece.

Skóre se měnilo ve druhé periodě ještě jednou. Dvě minuty a devět vteřin před jejím koncem se na modré čáře napřáhl Harant, poslal na bránu dělovou ránu, kterou ještě těsně před Rittichem tečoval Vladimír Růžička a podruhé v utkání tak vedli Piráti.

Začátek třetí třetiny byl pro diváky velmi zajímavý. Mladá Boleslav dohrávala přesilovou hru z konce druhé části, kterou dokázala využít. Dominik Pacovský ujel po levé straně, na vrcholku kruhu se napřáhl a jeho střela zamířila přesně nad lapačku Kopřivy.

V čase 41:35 už ale Piráti opět vedli. David Rittich předvedl velkou chybu, kdy kotouč mířil na „malou domů“, hostující brankář povyjel, ale ještě než kotouč odehrál do něj píchl holí Michal Vondrka a kus černé gumy zaplul do prázdné klece.

Na začátku 45. minuty byl rozdíl ve skóre již dvě branky. Roman Červenka potvrdil svou pozici lídra kanadského bodování, ujel po pravém mantinelu a nechytatelnou střelou prostřelil Ritticha. Po šesté inkasované brance opustil Rittich hostující svatyni a své místo přenechal Martinu Růžičkovi.

V téže minutě ale hosté snížili. Dominik Pacovský se opět tvrdě napřáhl a nechytatelnou střelou poslal kotouč přesně pod horní tyčku. I na domácí straně se následně střídali brankáři. Kopřiva přenechal své místo Janu Strmeňovi.

Ve 49. minutě bylo opět vyrovnáno. Šidlík na modré čáře předvedl školáckou chybu, po které ujel Radan Lenc, a ten prostřelil Jana Strmeně v domácí brance. Za vyrovnaného stavu se ale příliš dlouho nehrálo. V 52. minutě vypálil od modré čáry Jánošík, jehož střelu tečoval za záda Růžičky Michal Vondrka, který tak zkompletoval hattrick.

Ohlasy trenérů

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): Za důležité považuji, že jsme se opakovaně v situaci, kdy byl soupeř ve vedení, vrátili do zápasu. Vždy jsme dokázali srovnat krok, což není v tak vyrovnaných zápasech jednoduché. Boleslav ukázala kvalitu, útočně hrála velmi dobře, vždy se dokázala dotáhnout.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Vyšel nám vstup do zápasu. I když se domácí dostali do vedení, byl úvod vyrovnaný. Ve druhé třetině byla klíčová čtyřminutová přesilovka, ve které jsme si vytvořili tlak, ale neodskočili o dva góly. To se naopak o něco později podařilo soupeři, ale klukům musím poděkovat, protože jsme se ještě dokázali vzepnout a vyrovnali. Bohužel jsme pak inkasovali laciný gól. Byl to pro nás zvláštní den. Myslím, že to zároveň platí i pro gólmany na obou stranách. Jsou porážky, za které můžete mužstvu i poděkovat.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav