BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští dotahovali a dotahovali a... berou bod z nájezdů!

26. 12. 2015
napsal Jitka Čechová
PSG Berani Zlín

4:3sn

1:1, 2:1, 0:1 - 0:0 - 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Bukarts (Holík, Žižka), 25. Veselý (Matějíček, Vlach), 34. Veselý (Čachotský, Vlach), rozh. náj. Holík – 8. Musil (Lenc), 27. Klepiš (Trončinský, Klimenta), 57. Pacovský (Bárta, Trončinský). Rozhodčí: Čech, Hejduk – Bryška, Lukš. Vyloučení: 11:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6036. Střely na branku: 35:32. Zblokované střely: 12:14. Hity: 15:5. Vhazování: 43:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3 - 4:3.

PSG Berani Zlín

Štůrala – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Vlach, Fořt – Sýkora, Cibák, Čachotský – Čech

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Robar – Hyka, Klepiš, Klimenta – Jarůšek, Urban, Pacovský – Bárta, Musil, Lenc – Kubica, Hruška, Pabiška – Ďurač

Z l í n – Na Štěpána hokejisté BK Mladá Boleslav vyrazili do Zlína, kde po celou dobu zápasu dotahovali soupeře. Celkem to zvládli tak trochu příhodně pohádkově magickou číslicí natřikrát, na Bukartse totiž odpovídal v první třetině Musil, ve druhé na Veselého Klepiš (který se tak poprvé gólově prosadil v dresu Bruslařů) a ve třetí části poté opět na Veselého reagoval necelé čtyři minut před koncem Pacovský. Nastavený čas rozřešení nepřinesl, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich rozhodl domácí celek PSG.

Pro hokejisty Mladé Boleslavi nezačal zápas na ledě Zlína nejlépe. Už po necelých dvou minutách hry usedl na trestnou lavici obránce Kučný a lotyšskému útočníkovi ve službách celku PSG Robertsi Bukartsovi stačilo z následující přesilové hry pouhých osm sekund k překonání brankáře Ritticha. Bruslaři se ale nenechali zaskočit, vlastně se zdálo, že je inkasovaný gól zdravě nakopl. Hra se tak z velké části přestěhovala před Štůralu, kde postupně úřadovali třeba Jarůšek s Urbanem nebo Musil s Lencem. A právě druhá zmíněná dvojička slavila v osmé minutě úspěch, to když Lenc poslal puk od mantinelu na brankoviště, kde už se svým pohotovým příklepem čekal Pavel Musil.

Ve druhé polovině první části se v gólové příležitosti blýskli znovu ještě Jarůšek s Urbanem, kdy prvně jmenovaný našel před Štůralou výrazného dlouhána – Urban ale kotouč poslal těsně nad branku domácích. V závěru úvodního dějství ovšem dominovali spíše Zlínští, Ritticha postupně ostřelovali Holík, Říčka nebo Cibák, další trefy se už ale diváci nedočkali.

Přeci jen o něco lepší konec první části si hráči PSG dokázali přenést i do úvodu té druhé, a tak bylo možné vidět podobný průběh. Domácí šli poměrně rychle totiž zase do vedení a tentokrát využívali tlaku z doznívající přesilové hry po vyloučení kapitána Bruslařů Pabišky. Matějíčkovu bombu od modré na brankovišti do horní části Rittichovy klece tečoval Ondřej Veselý.

Ani tentokrát se ale domácí z vedení neradovali dlouho, úsměvy z tváří jim tentokrát odválo přesné zakončení z otočky v podání Jakuba Klepiše. Ten si tak připsal vůbec první gól v dresu Mladé Boleslavi od svého příchodu z Třince. Začínalo to vypadat na skutečně shodný průběh s první třetinou, jenže pak si – ještě před koncem té druhé – vzali domácí své vedení zpět do třetice. Dobrou a důraznou práci na brankovišti opět odvedl Ondřej Veselý. Následné šarvátky začaly ukazovat, že utkání se poněkud vyhrocuje.

Třetí třetinu zahájil svou bekhendovou kličkou Jarůšek, ovšem bez gólového zakončení. Následovala série vyloučení a taky několika větších pochybení. Jednoho takového se snažil využít Urban, když se dostal k Veselým ztracenému kotouči, ale jeho střelecký pokus mířil mimo branku.

Stupňující se aktivita Mladoboleslavských ale dávala tušit, že hosté nic nevzdávají a mají v plánu nějaký ten bod si odvézt. Jarůšek ve dvojité šanci ale nemířil přesně. Ale v čase 56:17 vypukl na straně Bruslařů bouřlivý jásot. Po velké hrubici v domácí obraně se mezi kruhy dostal na puk Dominik Pacovský, který lehkým šťouchnutím prostrčil kotouč mezi nohama Štůraly.

Hned v úvodu prodloužení byl za vyhození kotouče mimo hřiště potrestán domácí Žižka, Boleslavští se ale přesilovou hrou spíše protrápili a nedokázali nabídnuté šance využít. V závěru mohl rozhodnout zlínský Urbanec, ani on ale nebyl přesný.

V následujících samostatných nájezdech rozhodl zlínský Petr Holík. Zatímco Mladoboleslavští nenašli ani jednoho úspěšného exekutora, za domácí se trefil on a ještě Roberts Bukarts.

Ohlasy trenérů

Juraj Jurík, PSG Zlín: Soupeř byl po dvě třetiny nepříjemný a dělal nám potíže. Chystali jsme se na jejich jednoduchý hokej. Věděli jsme, že budou hrozit, protože mají celkem dost bodů a pak se hraje uvolněněji. Pomohly nám přesilovky, protože jsme v nich dali skoro všechny góly. V poslední třetině jsme soupeře nechali až moc tvořit, ale hlídali jsme to. Pak jsme ale udělali nějakou hrubici a Boleslav to potrestala. Za dva body jsme rádi, ale vzhledem ke konci to mrzí.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Měli jsme cíl zde urvat alespoň nějaký bod a to se nám povedlo. Cítíme ale takovou pachuť, protože jsme v prodloužení promarnili dvouminutovou přesilovku čtyři na tři. Hokejový Pán Bůh nám potom ukázal, že nezapomíná. Sebral nám ten bod, který si nakonec soupeř vybojoval. Co se týče celého zápasu, nepodali jsme špatný výkon. Bojovali jsme a byli jsme aktivní, jen jsme propadli v přesilovkách. Dostali jsme v oslabení tři góly, ačkoli byl jeden těsně po vypršení.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav