BK MLADÁ BOLESLAV

Tři body pro Liberec, Bruslaři doplatili na nedisciplinovanost

28. 12. 2015
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

3:5

1:3, 1:2, 1:0

Bílí Tygři Liberec

Statistiky

Branky a nahrávky: 14. Musil (Hyka), 26. Urban (Bárta, Hyka), 56. Klepiš (Trončinský, Kučný) – 5. Krenželok, 12. Jelínek (Vampola, Ševc), 17. Krenželok (Birner, Řepík), 23. Bulíř (Radivojevič), 31. Radivojevič (Mojžíš, Vampola). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 10:10, navíc Holub (MBL) 10 min. OT. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 200 (vyprodáno). Střely na branku: 45:33. Zblokované střely: 12:9. Hity: 23:16. Vhazování: 38:41. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.

BK Mladá Boleslav

Rittich (od 23. Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Robar – Hyka, Klepiš, Klimenta – Jarůšek, Urban, Pacovský – Bárta, Musil, Lenc – Ďurač, Hruška, Pabiška – Kubica

Bílí Tygři Liberec

Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk, Plutnar, Vitásek – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Špaček, Jonák, Stránský – Vlach

M l. B o l. - Pondělní podvečer nabídl ve zcela zaplněné ŠKOENERGO Aréně velmi vypjatou podívanou, plnou osobních soubojů a rovněž s dostatkem gólových momentů. Liberec položil základ pro kompletní bodový zisk již v první třetině, kterou vyhrál 3:1. Celkem tři branky vstřelili hosté v přesilové hře, jednu přidali v ponechané výhodě. Bruslaři celý zápas marně dotahovali, nepomohla ani konečná hra bez brankáře. Nutno podotknout, že Tygři utkání kontrolovali a tři body odvážejí pod Ještěd zcela po zásluze.

Tygři od úvodních okamžiků potvrzovali roli favorita, když se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Ideální přihrávku ale Jelínek nezkrotil a vystřelil mimo tři tyče. O několik minut později už se ale liberečtí fanoušci, kterých do ŠKOENERGO Arény dorazilo požehnaně, mohli radovat.

Po buly využil nedůrazu boleslavského hráče Lukáš Krenželok a bekhendem poslal kotouč nad Rittichovo rameno. Domácí hokejisté působili v prvním dějství hodně nervózně, svůj díl na tom jistě neslo krajně nepříjemné napadání Severočechů.

Vedoucí celek tabulky dostal v polovině třetiny dlouhou výhodu dvou mužů na kluzišti a ukázal, v jaké pohodě že se to momentálně Liberec nachází. Kotouč sebral v rohu kluziště Vampola, nasměroval ho mezi kruhy na Petra Jelínka a ten zdánlivě jednoduše z první napnul síťku za Rittichem. V početní převaze, byť výrazně kratší, se následně prosadili i Bruslaři.

Prvotní ránu Pavla Musila ještě Lašák udržel před brankovou čárou, boleslavský útočník se ale probil k dorážce. Dvoubrankové vedení si Tygři vzali brzy zpět, když další nedisciplinovanost boleslavské defenzivy potrestal šikovnou tečí Lukáš Krenželok a zaznamenal svůj druhý přesný zásah večera.

Oba celky pokračovaly v nastoleném trendu i ve druhé třetině. Další faul domácího mužstva potrestal Michal Bulíř střelou z mezikruží. To už bylo příliš na Davida Ritticha, který přepustil své místo v domácí svatyni Martinu Ružíčkovi.

O pár minut později vykřesal jiskřičku naděje na bodový zisk pohotovým sklepnutím Tomáš Urban, ale jen proto, aby ji v ponechané výhodě Branko Radivojevič skrytou ranou od modré čáry zadusil. Na obou stranách barikády se s postupujícím časem začalo výrazněji jiskřit. Napětí vyvrcholilo těsně před sirénou, kdy rozhodčí museli tresty zchladit hned čtyři horké hlavy najednou.

V závěrečném dějství utkání Liberec žádné velké drama nepovolil. Výjimečně hokejový okamžik přinesla kombinace Valského a Krenželoka, prvně jmenovaný ale puk za Růžičku dostat nedokázal. Kosmetickou tečku za utkáním napsal povedenou ranou z kruhu Jakub Klepiš, více už toho ale celek z města automobilů nestihl. Všechny tři body tak odváží lídr tabulky do Liberce.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Sportovně musíme uznat, že soupeř byl lepší ve všech hokejových dovednostech. Nevyšel nám start do utkání, proti takovému soupeři nemůžete na začátku prohrávat o dva góly. Když už se nám povedlo snížit, Liberec nám znovu odskočil. Utkání bylo vypjaté a agresivní. Vyloučení bych nepovažoval vyloženě za chyby, soupeř si je vynutil. Jediné, které bych označil za yloženě vzbytečné, bylo to, které nás poslalo do dlouhého oslabení tří proti pěti. Následně jsme rychle dostali třetí branku a tam se utkání asi i zlomilo.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Očekávali jsme těžké utkání, což se nám potvrdilo, přestože výsledek může působit jiným dojmem. Naštěstí jsme ovládli emoce, což se ukázalo být klíčovým prvkem společně s využíváním početních výhod. Domácí se v závěru ještě nadechnuli, gól na 3:5 byl nevítanou komplikací. Poslední minuty jsme ale hru kontrolovali a body nám podle mého patří po zásluze.