BK MLADÁ BOLESLAV

Na olomouckou obranu Bruslaři nenašli recept a prohráli 0:1

31. 1. 2016
napsal Tomáš Pavlica, Vojtěch Tůma
HC Olomouc

1:0

0:0, 1:0, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 27. Buc (Laš). Rozhodčí: Hradil, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 893. Střely na branku: 25:28. Zblokované střely: 10:9. Hity: 7:6. Vhazování: 39:25. Průběh utkání: 1:0.

HC Olomouc

Vošvrda – Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek – Buc, Herman, Laš – Eberle, Řípa, Vodný – Skladaný, Húževka, Mikúš – Pekr, Rác, Holec.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Voráček, Stříteský, Rýgl, Trončinský, Kučný, Ovčačík – Pacovský, Výborný, Klepiš – Lenc, Musil, Hyka – Klimenta, Urban, Bárta – Pabiška, Hruška, Jarůšek.

O l o m o u c - Po dvou povedených zápasech, v nichž dokázali vstřelit celkem deset branek, se Bruslaři vydali na led Olomouce, tedy soupeře, který se v extraligové tabulce nachází jen těsně za nimi. Mora se musela obejít bez své gólmanské jedničky Konráda, šanci tak dostal Tomáš Vošvrda. Nutno poznamenat, že svého kolegu zastoupil více než dobře, pochytal všech osmadvacet střel Středočechů, kteří po většinu času neúspěšně naráželi do opět perfektně fungující olomoucké defenzivy. Hanáci měli více ze hry, k zaslouženému vítězství jim nakonec stačil jediný gól, o který se v sedmadvacáté minutě postaral slovenský útočník Dávid Buc. Boleslavští i přes tuto porážku drží umístění v nejlepší šestce, příští pátek je čeká další důležité utkání, do města automobilů přijede osmý Zlín.

Od začátku se utkání hrálo ve vysokém tempu, domácí aktivně forčekovali, hosté se naopak dostávali do protiútoků. První velkou šanci měl Stříteský, který zničehonic od modré napálil spojnici Vošvrdovy brány. Poté vysokou holí zahrál Výborný a šel na trestnou lavici. Kohouti sice po celé dvě minuty drželi Boleslav v jejich pásmu, vážnější šanci si však nevypracovali. Olomouc se však usadila v obranném pásmu Bruslařů.

V polovině třetině se nechal vyloučit Voráček za napadení a Olomouc už měla přesilovku nebezpečnější, z tlaku před bránou však nic nevytěžila. Hned po návratu Voráčka byl vyloučen Jarůšek a zejména čtvrtá formace v následné přesilovce zatápěla Rittichovi, ani oni jej však nepřekonali.

Pak se hra opět otevřela. Trončinského střela opět trefila pouze tyč, tentokrát pravou. Z protiakce Laš přízemní střelou zkoušel překvapit Ritticha, ten však bravurně vymrštil beton. Ke slovu se poté dostal Vodný, jeho projektil ztlumila mladoboleslavská jednička na hrudi.Do hry poté museli zasáhnout rozhodčí. Střela Húževky se od břevna odrazila do prostoru brankové čáry. Celý stadion se začal radovat včetně olomouckých hráčů, rozhodčí si jel pro radu ke kolegovi u videa a na jeho doporučení střelu Húževky neuznal.

Poté Vošvrda zahrál vysokou holí a domácí dostali možnost přesilovky, vážnější šanci si nevypracovali. Na konci třetiny Laš využil chyby v komunikaci dvou boleslavských obránců, sebral puk a jel na Ritticha sám, jeho střela však jen těsně minula tyč hostů.

Druhou třetinu začali hosté výrazně aktivněji, se střelami Pacovského a Lence si však Vošvrda poradil. Pak se ale do dobré šance dostal Vyrůbalík, který nikým neatakován střílel z mezikruží jen do Ritticha. Kohouti se opět dostali do hry, všechny olomoucké formace se točili v obranném pásmu Bruslařů.

Prosadila se však první formace. Bucovu první střelu ještě Rittich vyrazil, vyražený puk si však sebral Laš, který objel bránu a naservíroval neobsazenému Dávidu Bucovi puk, který jím vymetl šibenici boleslavské brány. Bruslaři poté dostali šanci k nadechnutí v podobě vyloučení Mikúše, kličkovaná Výborného ani objetí brány Jarůškem k úspěšnému zápisu nevedlo.

Hra se poté vyrovnala. Bruslaři se nemohli dostat do tlaku kvůli sérii zakázaných uvolnění, které je provázela v polovině zápasu. Matný tlak si boleslavští hráči vytvořili až na konci druhé třetiny, měli i však smůlu. Po vyjetí Vošvrdy z brány po střele jednoho z boleslavských obránců se puk neodrazil k nikomu z hráčů se lvem na hrudi.

Po začátek třetí třetiny měli puk opět na svých holích domácí. Do obrovské šance se dostal Skladaný, který však vinou nepřesné přihrávky od Mikúše netrefil prázdnou bránu. Buc šel na trestnou lavici za vysokou hůl, Boleslavští se v přesilovce k ničemu nedostali.

Do vážnější šance se dostal opět Húževka, jehož vychytal výborně Rittich. V polovině periody se do tlaku dostali hosté, ze střel Jarůška a Pacovského Vošvrda moc neviděl, vždy je však úspěšně vyrazil.

Bruslaři se ke konci zápasu dostávali do tlaku, jejich střely zejména od modré ale už rozchytaný Vošvrda pochytal. Buc na konci zápasů mohl rozšířit svůj gólový zápis, v nájezdu však Ritticha nepřekonal. Hosté se kombinacemi dostávali do šancí, olomoučtí hokejisté je většinou svou obětavostí zmařili. Při power-play se k velmi nebezpečné dorážce dostal Klepiš, Vošvrda jej však skvěle vychytal.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Ve druhé třetině jsme těžili z naší aktivity. Posledních pět minut nás Boleslav přehrávala, měli jsme i trošku štěstí, nejspíš toho, co nám chybělo v Hradci. Jsme rádi za tři body. Nervózní jsme nebyli.

Marián Jelínek (BK Mladá Boleslav): Přibrzdila nás tři oslabení, naštěstí jsme je přežili, my měli zase dvě tyčky. Do druhé třetiny jsme vstoupili pasivně, soupeř nás přebruslil, hrál na hraně faulů a dal gól. V posledních deseti minutách jsme zvýšili aktivitu, ale bohužel pro nás odjíždíme s fotbalovým výsledkem 1:0.