BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav díky vítězství 3:1 odrazila zlínský atak a navyšuje odstup

5. 2. 2016
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

3:1

1:0, 1:1, 1:0

PSG Berani Zlín

Statistiky

Branky a nahrávky: 12. Ovčačík (Urban, Pacovský), 22. Hyka, 53. Urban (Výborný, Pacovský) – 33. Marušák (Veselý, Vlach). Rozhodčí: Hrubý, Šindler – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 050. Střely na branku: 35:21. Zblokované střely: 12:13. Hity: 19:14. Vhazování: 42:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Holub, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Klimenta, Urban, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Hruška, Bárta

PSG Berani Zlín

Kašík – Marušák, Kotvan, Žižka, Matějíček, Řezníček, Urbanec – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – Sýkora, Vlach, Veselý – Čachotský, Šťastný, Čech

M l. B o l. - Byl to boj, ale úspěšně svedený! Přestože utkání místy připomínalo spíše zápasnickou arénu, Bruslaři předčili svého soupeře, který v tabulce nepříjemně dotírá na jejich vydobyté pozice. Tři body zůstávají ve městě automobilů především díky enormnímu nasazení a obětavosti.

Střetnutí začalo poměrně opatrně a bylo zjevné, že oba celky velmi dobře vědí, o co se hraje. Aktivita přeci jen ležela na holích zlínských hokejistů, kteří v první pětiminutovce výrazně zkoušeli pozornost Davida Ritticha, jenž musel neustále reagovat na hrozící nebezpečí. Se střeleckými pokusy ale Ševci šetřili a v největší šanci na zadní tyči kotouč přeskočil Veselému čepel. Přehnaná střídmost v tomto směru platila rovněž pro domácí, na každé straně jsme v úvodním dějství totiž viděli jen sedm ran mezi tři tyče.

I tak málo ale Bruslařům stačilo k otevření skóre. O slovo se nejprve přihlásil Richard Jarůšek svým typickým manévrem, kdy po obtočení kolem branky jen o malý kousek minul horní roh branky. O několik okamžiků později už se solidně zaplněná ŠKOENERGO Aréna radovala. Urban zatáhl podél mantinelu hru do útočného pásma, předložil nahrávku před brankoviště, kam si sjel Ctirad Ovčačík a poslal puk mimo dosah čerstvého reprezentanta Kašíka.

Vstup do druhé periody vyšel lépe boleslavským hokejistům, když jim k navýšení svého vedení stačila minuta a půl hry. Už se zdálo, že hostující obránce dostane hru z pásma, o kotouč ho ale obral Tomáš Hyka, vybruslil si mezi kruhy a zakončil zcela přesně. Zlín ale nepanikařil a dále hrál svůj nepříjemný hokej, který přinesl hostujícímu mužstvu odměnu.

V početní výhodě Veselý uvolnil za kruhy Jiřího Marušáka a tomu ačkoliv střela nesedla ideálně, doputovala až za Rittichova záda. Ševci výrazně ožili a tlačili se kupředu i ve vlastním oslabení. Podklouznutí Trončinského využil Holík k přečíslení, Rittich ale zaváhání svého kolegy napravil. Do šaten tak po druhé siréně odcházeli Boleslavští s nejtěsnějším jednobrankovým vedením.

Závěrečné dějství přineslo očekávaný obraz hry, kdy Ševci bušili do zformované obrany domácího celku, který čekal na otevírající se okénka v obraně a podnikal nebezpečné brejky. Prosadit se dokázali už pouze Bruslaři, když přesilovou hru využil dorážkou do odkryté branky Tomáš Urban.

V samotném závěru trenér Vlach ani nesáhl ke hře bez brankáře a Boleslav mohla slavit cenné tři body, které znamenají upevnění postavení celku z Pojizeří na pozicích zajišťující přímou účast v play-off.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Neodehráli jsme úplně dobré utkání, ale máme tři body. Soupeř nastoupil s větší jiskrou, ale my vstřelili gól a měli i další šance. Soupeře jsme předčili snad jen v protiútocích, již tradičně nám velmi pomohl spolehlivý Rittich. Hrálo se o šest bodů a v tomto směru jsme spokojeni.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Za nerozhodného stavu jsme byli lepší, pak Bruslaři dali branku a hra se vyrovnala. Pokud bych to měl shrnout, my jsme hráli a Boleslav dávala góly, své šance využili na maximum. Soupeř asi vyhrál zaslouženě, jelikož narozdíl od nás proměnil své příležitosti.