BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav splnila povinnost, porazila Most

26. 9. 2007
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

5:2

2:2, 2:0, 1:0

HC Most

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Rod (Lukáč, Handlovský), 9. Sýkora (Jindra), 22. Gajovský (Mazanec, Lukáč), 28. Eiselt (Ivan, Rumpel), Gajovský (Rod, Lukáč) – 6. Kováč, 16. Charousek (Koláček, Plachý). Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:8, navíc Drábek 10 minut osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500.

BK Mladá Boleslav

Šindelář - Jindra, Bauer, Mazanec, Lukáč, Drábek, Kolafa, Všetečka - Gombár, Sýkora, Nouza - Handlovský, Rod, Gajovský - Rumpel, Ivan, Eiselt - Mikulík, Král, Sedlák.

HC Most

Slipčenko - Szakál, Charousek, Suchánek, Prošek, Růžička, Plaček - Metlička, Koláček, Plachý - Zaťovič, Kořínek, Buďa - Kašťák, Urban, Kováč - Nedrda, Nekvida, Baran.

B e n. n. J. - Dvě využité přesilovky v úvodní třetině nasměrovaly boleslavské hokejisty k výhře 5:2 nad nováčkem z Mostu. Severočeši dokázali vzdorovat zkušenějšímu soupeři pouze v první dvacetiminutovce. Poté už na ledě dominovali domácí. Dvakrát se prosadil díky své šikovnosti <strong>Nikola Gajovský</strong>.

Domácí do poutavého duelu s Mostem vlétli s odhodláním a přesvědčením, že mají co napravovat z letního přípravného zápasu, ve kterém prohráli 1:4. Svůj záměr splatit tento dluh i s úroky ukázali hned v první minutě. Do slibně vypadající šance se dostali Gajovský s Handlovským, když se prvně jmenovaný prokousal soupeřovou obranou a nahrál před bránou svému zcela volnému kolegovi. Slipčenko ránu sice v poslední chvíli chytil, nepůsobil ale nikterak suverénně. Jeho nejistota se poprvé jasně projevila už ve čtvrté minutě, kdy od modré pálil tvrdě a přesně Rod a využil tak první přesilové hry zápasu. Už o chvíli později se na opačné straně snažil zpoza brány dotlačit puk do sítě Plachý. Šindelář ale prakticky srostl s brankovou tyčí. Tolik štěstí už ale domácí neměli o pár vteřin později. Po fatální chybě v obraně se prosadil Kováč a rázem bylo vyrovnáno! Boleslavští nicméně nezaháleli a netrvalo dlouho a Slipčenko lovil ze svého království další kotouč. Vizuálně podobnou střelu té první úspěšné vyprodukoval Sýkora. O tom, že na severu Čech se ale hokejky do žita nehází, se domácí tým přesvědčil velmi rychle. Čtyři minuty před zazněním sirény využil nedobrovolného odpočinku jednoho z Boleslavských Charousek a do šaten se tak šlo se stejnými čísly na obou stranách časomíry.

Hned na začátku druhé třetiny na sebe strhl pozornost domácí nejmladší útok. Ve složení Handlovský - Rod - Gajovský hostujícímu brankáři pěkně zatopili několika slušnými přihrávkami a bohužel o něco méně přesnými střelami. Nicméně více či méně testovací střela Mazance se všelijak motala kolem zoufale lapajícího Slipčenka, až ji Gajovský tak trochu kuriózně srazil za brankovou čáru. Krátce na to mohlo být znovu vyrovnáno, když nepříjemnou ránu na Šindeláře vyslal Zaťovič, domácí brankář měl ale štěstí. Oba týmy se, jak třetina běžela, snažily minimalizovat procento chyb, které bylo v úvodní části zápasu hodně vysoké, takže se hra stala techničtější a především hosté začali vycházet ze zajištěné obrany. To jim ale na dlouho nepomohlo, Eiselt si i tak dokázal najít cestu a rázem zvýšil už na 4:2. O další navýšení mohlo být postaráno v závěru třetiny, kdy po vyloučení Suchánka a Zaťoviče hráli Mladoboleslavští více jak minutu pět proti třem. Přes několik zajímavých šancí a zvonících tyček se ale už nic nestalo.

Závěrečná část byla tou jedinou, do které soupeř vkročil o poznání aktivněji. Velkou naději na snížení měl Plachý, když mířil do odkryté brány. Jeho plány ale zmařil obětavým pádem Rod. Nebýt vyloučení ze strany Mostu, možná by se zápas vyvíjel jinak, nicméně další urputně bráněná hra v oslabení našeho soupeře vyčerpala a na Severočeších už byla patrná únava. O tom svědčí i fakt, že se ve 40. minutě dostali hned dva domácí hráči za obranu hostí. Z toho sice branka nepadla, o několik vteřin později se ale Gajovský prosadil ranou z mezikruží a konečný stav zápasu byl dokonán. Mostečtí se sice snažili do poslední vteřiny, na pozorného a klidného Šindeláře už ale nevyzráli.