napsal Michal Miškovský
Medvědi Beroun 1933

2:3

2:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Straka (Besser), 15. Polák - 29. Rod (Macháček), 32. Nouza (Král, Všetečka), 49. Jindra (Všetečka). Rozhodčí: Jebavý - Rozlílek, Bertlík. Vyloučení: 11:11, navíc Křesťan osobní desetiminutový trest + ko za nesportovní chování. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 450.

Kameš - Filip, Lukačovič, Gudas, Braniš, Čížek, Privoznik, Tvrzník, Šinágl, Novotný, Besser, Slížek, Straka, Vlček, Křesťan, Polák, Heřman, Pavel, Kupec

Šindelář - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka, Wagenhoffer - Rumpel, Ivan, Eiselt, Nouza, Král, Gombár, Handlovský, Rod, Gajovský, Sedlák, Sýkora, Mikulík

B e r o u n - V těžké situaci se nacházeli boleslavští hokejisté po první třetině utkání v Berouně. Prohrávali 0:2, ale v následujících čtyřiceti minutách už ani jednou neikasovali a naopak třikrát rozsívítili červené světlo za Kamešem. Všechny tři góly vstřelili v přesilovkách. O tu vítěznou se postaral ve 49. minutě dokonce při dvojnásobné početní výhodě <strong>Josef Jindra</strong>.

Začátek utkání a celá první dvacetiminutovka nebyla z pohledu Mladé Boleslavi ideální. Hned po 91 odehraných vteřinách poslal hlavní sudí Jebavý na trestnou lavici Macháčka a domácí přesilovku zužitkovali ke vstřelení první branky. Besser našel před bránou Michala Straku, který okamžitě zakončil. Boleslavští si poté do konce úvodní třetiny zahráli třikrát v početní výhodě a při té první se zkoušel individuálně prosadit Král. Sedmadvacetiletý útočník však neuspěl, stejně jako ve 14. minutě Sedlák, jehož střelu zastavila bohužel pro hosty horní tyčka. Následně o několik málo vteřin později přišel trest ze strany Medvědů. Na Šindeláře vyzrál Polák, když po kličce do bekhendu zasunul kotouč do poloprázdné brány. V závěru mohl zkorigovat stav Eiselt. Vyjel si zpoza brány, ale nastřelil pouze brankáře Kameše. Po prvním dějství tedy platil stav 2:0.

Zvýšení měl na hokejce okamžitě ve druhé minutě po příchodu z kabin Braniš, ale trefil pouze tyč. Ve 28. minutě měli hosté k dispozici téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku, ale snížení přišlo až poté, co byli domácí ve čtyřech. Kameše pokořil junior Rod. Boleslavským pomohla k vyrovnání další početní výhoda. Skulinku mezi betony gólmana Medvědů našel Nouza. Závěr druhé třetiny byl ovlivněn mnoha vyloučeními. Rozhodčí v rozmezí osmi minut rozdal pět menších trestů, ale všechny zůstaly bez využití.

Do poslední třetiny šli hosté s jednoznačným úmyslem dokonat obrat skóre. To se jim také povedlo díky další nedisciplinovanosti berounských hokejistů. Vyloučeného Čížka doplnil u trestoměřičů ve 49. minutě také Lukačovič. Boleslavští měli k dispozici čtyřicet vteřin trvající přesilovku 5 na 3, ale využili ji během deseti sekund. Nahozený puk Všetečky uklidil za Kameše nejproduktivnější obránce Boleslavi Jindra. V 54. minutě “zavařil“ hostům sudí Jebavý, neboť poslal v rozhodujících okamžicích zápasu na trestnou lavici Bauera, který inkasoval čtyřminutový trest, ale Medvědi se k bezprostřednímu ohrožení soupeřovy brány nedostali. Minutu před koncem základní hrací doby si vyžádali oddechový čas a následně také odvolali gólmana Kameše, nicméně na výsledku 2:3 se už tento fakt nijak neprojevil.