Boleslav rozstřílela prostějovské Jestřáby 6:0!

napsal Jitka Čechová

6:0

1:0, 3:0, 2:0

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 4. Král (Handlovský), 21. Nouza (Všetečka, Jindra), 27. Rod (Wagenhoffer, Gajovský), 29. Eiselt (Rod, Mazanec), 47. Sýkora (Eiselt), 47. Handlovský (Mikulík). Rozhodčí: Lacina - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450.

Šindelář (47. Růžička) - Jindra, Všetečka, Macháček, Drábek, Lukáč, Mazanec, Bauer, Wagenhoffer - Gombár, Král, Nouza - Mikulík, Sýkora, Rumpel - Handlovský, Rod, Gajovský - Eiselt, Sedlák

Švach - Višňák, Kundrátek, Kumstát, Vomela, Chovan, Bartoň - Šebek, Piecha, Kotásek - Vymazal, Bartošek, Opatovský - Mikšovský, Prokop, Korčák - Šůrek, Skácel

B e n. n. J. - Po skromnější úvodní třetině, kdy padla jen jedna jediná branka z hole <strong>Richarda Krále</strong>, se Boleslavští do soupeře opravdu opřeli. Prostějovští se do šance dostávali jen příležitostně a z rozpačitých výpadů do útoku nedokázali vytěžit zhola nic. Domů do Prostějova tak odjeli s šestibrankovým výpraskem.

Úvod první třetiny patřil jednoznačně domácím, Prostějovští si zhruba do osmé minuty sáhli na puk jen příležitostně. Zato Středočeši se do útoku vrhli po hlavě a zaslouženě za to sklízeli ovoce. Ve třetí minutě se sice nestrefil Gajovský, když brankáře Švacha svou dělovkou jen ocejchoval do pravého ramene, už o pár vteřin později byl ale úspěšný domácí kapitán Richard Král. O další navýšení se mohli postarat Jindra, když se svou pověstnou střelou snažil propálit všechno, co stálo v cestě nebo Sýkora, který se pokoušel puk umístit do klece „za letu“. Ještě než odbila první polovina třetiny, Jestřábi trochu roztáhli svá křídla a hra se stala o dost vyrovnanější. Do vůbec první velké šance hostí se dostal Mikšovský, Šindelář se ale vytáhl a vyrovnání nepřipustil. Ani Kotásek nebyl o moc úspěšnější, mířil totiž příliš vysoko. Dotahující se Prostějov zastavila hra v oslabení. Všechny další příležitosti k produktivnímu zakončení si už v první dvacetiminutovce připsali jen Boleslavští. Zůstalo však jen u těch šancí.

Hned po úvodní rozehrávce zvýšil na 2:0 pevnou a neomylnou ranou Tomáš Nouza, tempo domácích tak nabralo ještě větší obrátky, než tomu bylo na začátku utkání. Prostějovští zůstávali pouze s ohromeným výrazem o krok pozadu. Do jedné z mála příležitostí se dostal Piecha, když předvedl sice skvělou kličkovanou ve středním pásmu, v zakončení mu ale nakonec zabránila domácí obrana. Další branka zápasu padla v přesilové hře. Nabídnuté šance se chopil Tomáš Rod. O následný protest se pokusil Opatovský, Šindelář se ale rozhodit nenechal. Zato prostějovský Švach kapituloval ve 27. minutě už počtvrté. Václav Eiselt využil přihrávky od modré a přesně trefil roh branky. Boleslavští šli následně do oslabení, i v této situaci si ale hosté k Šindelářově svatyni hledali cestu jen obtížně. Stojaté vody před domácím brankářem trochu rozvířili Kotásek se Šebkem, na pořádnou vlnu to ale nestačilo.

Prostějovští svoje šance už v poměrně bezvýchodné situaci nevzdávali, o další nátlak se znovu pokusil Piecha. Jeho klička a následná rána ale mířila do Šindelářova betonu. Naopak zmatku před bránou hostů využil Tomáš Sýkora. Zužitkoval tak další přesilovku a zvýšil už na 5:0. A už za patnáct sekund se domácí radovali znovu! Poslední branku zápasu vstřelil po nahrávce Mikulíka Lukáš Handlovský. Ani to ale nepřinutilo Prostějov zápas předčasně odpískat, svou příležitost si vytvořili Vymazal s Kotáskem a domácí gólman to tak do poslední chvíle neměl úplně jednoduché. Pro klidný tým domácích už ale takové vystrkování růžků nebyl žádný problém, situaci si bez problémů uhlídali a zaslouženě zvítězili.

Leo Gudas, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: “Myslím si, že v úvodní třetině jsme si vytvořili dostatek brankových příležitostí, abychom po ní vedli vyšším rozdílem. To jsme napravili ve druhé části hry, kdy jsme vstřelili tři góly. V posledním dějství jsme především kontrolovali hru a přidali ještě další dvě branky. Celkově jsme dnes podali zodpovědný výkon.“