BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav veze z Havířova všechny tři body

27. 10. 2007
napsal Michal Miškovský
HC AZ Havířov 2010

0:2

0:0, 0:1, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 25. Ivan (Lukáč, Gajovský), 52. Gombár (Král). Rozhodčí: Mikula - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1007.

HC AZ Havířov 2010

Valent - Huhto, Varga, Klimeš, Prokop, Staněk, Novák, Lašek, Mikšan, Škoda, Zdráhal, Bokroš, Hulva, Seman, Rozum, Zdeněk, Daneček, Niec, Giesel, Velecký, Haas

BK Mladá Boleslav

Růžička - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Mazanec, Všetečka, Wagenhoffer - Nouza, Král, Gombár - Eiselt, Ivan, Rumpel - Handlovský, Gulaš, Gajovský - Sedlák, Sýkora, Mikulík

H a v í ř o v - Druhý zápas v řadě bez inkasovaného gólu mají za sebou hokejisté BK Mladá Boleslav. Po středeční výhře 6:0 nad Prostějovem se tentokrát prosadili svěřenci Jana Votruby a Leo Gudase jen dvakrát, ale i to stačilo na plný bodový zisk. Za další výhrou nastartoval boleslavské hráče gól <strong>Marka Ivana</strong> z 25. minuty. Osm minut před koncem ještě pojistil výhru Jiří Gombár.

Duel na půdě nejvzdálenějšího soupeře v první lize přinesl pořádnou příležitost až v deváté minutě, kdy nastřelil Gombár tyč. Před ním to dvakrát neúspěšně zkoušel Král. Vzruch přinesla také 11. minuta. Střelu domácího Hulvy však Lukáč včas zblokoval. O šest minut později pálil po přihrávce Krále Jindra, ale našel pouze připravenou lapačku gólmana Panterů, a tak se v úvodní třetině diváci gólu nedočkali.

Druhá dvacetiminutovka byla mnohem zajímavější. Valent v bráně Havířova musel hned v úvodu čelit střelám Všetečky s Eiseltem. Nestačil až v 25. minutě na pokus Marka Ivana, který přesně zakončil kombinační akci Lukáče a Gajovského. O zvýšení náskoku se v polovině zápasu pokoušeli postupně Sedlák, Král, Všetečka a Gombár, ale ani jeden neuspěl. Smůlu měl ve 34. minutě Eiselt, když nastřelil pouze tyč. Závěr třetiny patřil Havířovu. Brankář Středočechů Růžička musel krýt rány Haase, Zdráhala a Mikšana. Jelikož v posledních vteřinách netrefil poloprázdnou bránu Seman, do kabin odcházeli hráči po druhé třetině za stavu 0:1.

Třetí třetina nabídla vyrovnanou partii. Srovnat mohl ve 46. minutě Bokroš, jenže po objetí Růžičkovy brány nevystřelil ideálně a následný pokus Nováka zneškodnil bezchybný gólman Mladoboleslavských. Uklidňující druhou branku mohl naopak přidat za další dvě minuty Sýkora, jenže kotouč ho neposlechl a útočník hostí nezakončil přesně. Středočeši však nemuseli smutnit. Vynahradili si to v 52. minutě. Král od obranné modré našlápl k útoku, poslal kotouč ke Gombárovi, který zamířil neomylně. Ke zvratu domácím nepomohly ani dvě přesilovky, které měli Panteři k dispozici v závěru utkání.

Boleslavští neinkasovali už 121 minut. Podílel se na tom jak Filip Šindelář, který odchytal většinu středečního utkání proti Prostějovu, tak Martin Růžička, jenž se vrátil po zranění ve skvělé formě a zapomenout nesmíme ani na bezchybnou obranu.

Ohlasy trenérů

Alois Chlustina (trenér Havířova): „Dnes jsme viděli kvalitní utkání, hráči věděli, že hrají s nejlepším týmem soutěže, bojovali, nechali tam srdíčko, ale chybělo nám trochu toho sportovního štěstíčka. Při neuznané brance prý i gólman Boleslavi sportovně přiznal, že to byla branka, ale bohužel jí rozhodčí neuznal a to nás trochu srazilo. Pak přišlo nešťastné nastřelení Vargy a Král s Gombárem si s nabídnutou příležitostí dokázali zkušeně poradit. Přesto jsem po zápase všem hráčům poděkoval za bojovnost a pokud budeme hrát takhle, tak nemusíme mít strach o účast v play-off.“

Leo Gudas (trenér Mladé Boleslavi): „My jsme rádi, že jsme soupeře moc nepouštěli do šancí. Hráli jsme dobře, až v poslední třetině přišlo pár chyb, které tam nemusely být, ale to se v hokeji stává. My jsme mohli rozhodnout už třeba v první třetině. Situaci ohledně údajné branky jsme ze střídačky moc dobře neviděli, podstatné pro nás je, že svítilo zelené světlo a gól nebyl.“