napsal Michal Miškovský

7:2

1:0, 3:1, 3:1

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 18. Beck (Tondr), 29. Sedlák (Jindra), 35. Beck (Sedlák, Ivan), 36. Rumpel (Král), 45. Král (Gajovský), 52. Sedlák (Beck, Lukáč), 58. Nouza (Mikulík, Eiselt) - 40. Luňák (Brančík, Vyrůbalík), 58. Luňák (Žaigla, Brančík). Rozhodčí: Hodek, Špringl, Žídek. Vyloučení: 9:10, navíc hostující Ministr 10 minut za nesp. chování a Bouz 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1480.

Šindelář - Jindra, Macháček, Mazenec, Lukáč, Bauer, Mocek, Tondr - Gombár, Král, Rumpel – Handlovský, Rod, Gajovský – Eiselt, Mikulík, Nouza – Beck, Ivan, Sedlák

HC Olomouc

Žigárdy (36. Sedlář) - Štach, Ondrušek, Vyrůbalík, Všetečka, Janáček, Zapletal, Bartoň - Knebl, Ministr, Smejkal, Bouz, Luňák, Brančík, Frieb, Zbořil, Janečka, Čuřík, Meidl, Bordowski, Žajgla

M l. B o l. - Sedm branek nasázeli hokejisté BK Mladá Boleslav druhému týmu skupiny Východ. Olomouc dokázala Středočechům vzdorovat pouze první třetinu, kterou prohrála "jen" 0:1. Domácí následně jasně vládli na ledu a výsledkem bylo konečné skóre 7:2. Největší zásluhu mají na výhře <strong>Patrik Beck</strong> s <strong>Přemyslem Sedlákem</strong>. Oba vstřelili dvě branky a na další přihráli.

Za Mladoboleslavské letos poprvé nastoupil mladý obránce Martin Tondr, jenž prozatím oblékal dres druholigových Benátek. Proti “svým“ hrál naopak David Všetečka, který do Olomouce zamířil před týdnem právě z Bruslařského klubu. Samotný začátek zápasu odhalil, že oba týmy budou hrát útočně. Největší šanci si v úvodní pětiminutovce vytvořili hosté. Při početní výhodě však nedokázal dorazit puk za dezorientovaného Šindeláře Smejkal. V osmé minutě to zkoušel Všetečka, ale jeho dravý průnik obrana Středočechů na poslední chvíli zastavila. Před Žigárdym byli hodně aktivní Eiselt s Tondrem, ani jeden nicméně při přesilovce v těžké pozici nezamířil přesně.

V 15. minutě prověřil Šindeláře střelou od modré Vyrůbalík, puk z jeho hole zastavil připravený beton gólmana domácích. O tři minuty později už se poprvé měnilo skóre. Z těžkého úhlu zamířil přesně Patrik Beck. Z další útočné akce Boleslavi mohl zvýšit Sedlák, jenže ho za cenu faulu a dvou minut na trestné lavici zastavil Vyrůbalík.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili aktivněji domácí, a tak se hrálo především v útočném pásmu Boleslavi. Od modré pálil tvrdě ve 24. minutě Lukáč, avšak na jeho ránu Žigárdy našel recept. Druhý gól měl na hokejce o čtyři minuty později Gombár, ale před prázdnou bránou těsně nedosáhl na kotouč.

Fanoušci Bruslařského klubu však nemuseli být z nevyužitých příležitostí dlouho smutní. Za dalších 60 vteřin při přesilovce Jindra ustál atak dvou protihráčů, přihrál volnému Přemyslu Sedlákovi a tomu už nedělalo problémy dopravit puk do odkryté části brány. Ozvali se i Olomoučtí. S tvrdou ránou Zapletala si Šindelář poradil a Ministr následně nastřelil tyč. Impotentnost v zakončení Moravanů následně Boleslavští dvakrát během krátkého časového sledu potrestali. Nejprve ve 35. minutě zblízka zakončil mimo Žigárdyho dosah Patrik Beck a na 4:0 upravil po milimetrové přihrávce Krále Jakub Rumpel. Čtvrtý inkasovaný gól také Žigárdyho vyhnal z klece, když své místo přepustil Sedlářovi. Ten byl okamžitě zasypán množstvím střel, ale paradoxně se měnilo skóre na druhé straně. Šindelář v poslední minutě prostředního dějství nedosáhl na tečovaný puk Lukášem Luňákem.

Hosté v koutku duše možná ještě věřili, že s výsledkem půjde něco udělat. Jejich naděje nicméně ještě snížil Richard Král, který si v 45. minutě položil Sedláře a pohodlně zvýšil na 5:1. Že domácí nevypustí ani minutu, se potvrdilo v 52. minutě. Dvojnásobnou přesilovku využil ke vstřelení své druhé branky a celkově šesté boleslavského týmu Přemysl Sedlák. Góly byly k vidění i v samotném závěru. Tři minuty před koncem dotlačil puk za Šindeláře Lukáš Luňák, ale na branku olomouckého útočníka za 28 vteřin okamžitě reagoval Tomáš Nouza, když svým gólem na 7:2 uzavřel skóre.