BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští v Prostějově vykročili za třemi body už v první třetině

21. 11. 2007
napsal Michal Miškovský, Jan Brumlík
HK Jestřábi Prostějov

1:2

0:2, 0:0, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 43. Piecha (Rangl, Kotásek) - 1. Gajovský (Rod, Lukáč), 11. Gombár (Jindra). Rozhodčí: Hradil - M.Čech Dřínovský. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 323.

HK Jestřábi Prostějov

Štůrala - Procházka, Višňák, Kumstát, Vomela, Bartoň, Kundrátek, Rangl, Kotásek, Piecha, Šúrek, Opatovský, Prokop. Vymazal, Korčák, Čech, Šebek P., Vrba, Mikšovský, Vlk

BK Mladá Boleslav

Růžička - Bauer, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Tondr - Rumpel, Král, Gombár, Nouza, Mikulík, Eiselt, Gajovský, Rod, Handlovský, Sedlák, Kopecký, Beck, Kuchejda

P r o s t ě j o v - Gól Nikoly Gajovského z 42. vteřiny nastartoval hokejisty BK Mladá Boleslav za hubenou výhrou v Prostějově. Vedení v 11. minutě zdvojnásobil svou trefou Jiří Gombár, jenže Prostějovští se nevzdali a uběhly jen tři minuty v poslední třetině, když exboleslavský Martin Piecha vstřelil kontaktní gól. Brankář Martin Růžička však žádný další kotouč za svá záda nepustil, a tak Středočeši porazili Jestřáby 2:1.

Snad každý čekal, že toto utkání bude naprosto jednoznačnou záležitostí a přehlídkou akcí mladoboleslavských hráčů. První okamžiky utkání tomu také nasvědčovaly. Už v čase 0:42 se poprvé rozsvítilo světlo za zády brankáře Štůraly a hráči v černých dresech se poprvé radovali. Skóre otevřel Nikola Gajovský. Po obdržené brance působili Jestřábi sklesle a hosté předváděli sérii pohledných útoků na prostějovskou branku. Relativně na nohou však svůj tým držel brankář Štůrala. Na začátku jedenácté minuty šli ale domácí do tří a deset sekund před koncem dvojnásobného oslabení prostějovských hráčů překonal bekhendovou kličkou domácího gólmana Jiří Gombár. Za stavu 0:2 si brankář Boleslavi Růžička příliš nezachytal, dokonce i při oslabení hostí musel mnohokrát zasahovat Štůrala. Tým v černém měl nad svým soupeřem jasně navrch a dvoubrankové vedení si do konce první části bez problému udržel.

Až ve druhé třetině přišla první výraznější šance domácího týmu. Opatovský ale o několik centimetrů přestřelil Růžičkovu branku, a tak se prostějovské publikum neradovalo. Jestřábi nebyli schopni dotáhnout své akce do gólového konce ani při četných vyloučeních soupeře. Při jedné z těchto situací dokonce mladoboleslavští útočníci ujeli bránícím Jestřábům a musel zakročit až Štůrala. Ani jeden z brankářů nedovolil do konce prostřední části útočníkům soupeře dopravit puk za svá záda. Když už se ve 39. minutě Bartoňovi podařilo prostřelit Růžičku, zazvonila tyčka a stav 0:2 svítil na tabuli i po 40 minutách.

Vzhledem k hernímu obrazu v prvních dvou třetinách snad nikdo v HŽP Aréně nedoufal v nějaké zdramatizování utkání, už proto, že hosté měli po většinu času puk pod kontrolou a měli podstatně více ze hry. Tento dojem ovšem vyvrátil v čase 42:42 Martin Piecha a dal tak Jestřábům ještě naději na bodový zisk. Domácí tým se vstřelenou brankou očividně ožil a snažil se ještě nějaký bod urvat. V cestě mu však stál výborně chytající Růžička. Ten musel ale vytahovat podstatně obtížnější zákroky než v předchozích částech hry. Také útočníci Mladé Boleslavi jakoby znervózněli a nedařilo se jim pojistit své vítězství. Ovšem ani Jestřábi nebyli úspěšní v koncovce, sic ostřelovali branku hostí výrazně hojněji. Poslední naději na zvrat utkání spatřovali prostějovští trenéři ve hře bez brankáře. Vabank domácím nevyšel, ale ani hostům se nepodařilo, ač mnohdy byli blízko, dostat kotouč do nechráněné klece. Utkání tak skončilo překvapivě těsným rozdílem, nicméně body pro Boleslav byly rozhodně zasloužené.

Ohlasy trenérů

Leo Gudas (asistent trenéra BK Mladá Boleslav): "Utkání jsme si zkomplikovali sami čtyřmi, po sobě jdoucími, vyloučeními ve druhé třetině. Poté jsme domácím dali do vínku gól, čímž jsme zbytečně utkání zdramatizovali. Mohli jsme dát víc gólů, ale bohužel nedali."

Martin Janeček (asistent trenéra HK Jestřábi Prostějov): "První třetinu bych nazval jednou velkou katastrofou. Hráči do třetiny nastoupili velmi laxně, nebruslili a nedohrávali osobní souboje a můžeme jen děkovat brankáři Štůralovi za to, že třetina skončila pouze 0:2. Od druhé třetiny jsme nastoupili jen se třemi útoky a výsledkem byla zlepšená hra, kterou jsme v poslední části hry dokázali vyjádřit i brankově. Jeden gól sice nestačil, přesto si myslím, že jsme nakonec odehráli důstojné utkání."