BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští hokejisté rozhodli o svém vítězství až ve třetí třetině

24. 11. 2007
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

5:3

0:1, 2:2, 3:0

HC AZ Havířov 2010

Statistiky

Branky a nahrávky: 26. Nouza (Mikulík), 38. Handlovský (Gajovský), 45. Eiselt (Nouza), 47. Nouza (Eiselt), 54. Nouza (Eiselt) - 10. Sochorek (Škoda), 22. Vala (Seman), 33. Giesel (Hulva). Rozhodčí: Vampola - Křivský, Špringl. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200.

BK Mladá Boleslav

Šindelář (22. Růžička) - Jindra, Macháček, Mazanec, Lukáč, Mocek, Bauer, Tondr - Gombár, Král, Rumpel - Rod, Handlovský, Gajovský - Kopecký, Kuchejda, Sedlák - Nouza, Mikulík, Eiselt - Beck

HC AZ Havířov 2010

Valent - Prokop, Klimeš, Lašek, Huhto, Staněk, Varga, Novák, Peštuka - Mikšan, Zdráhal, Škoda - Seman, Vala, Velecký - Rozum, Sochorek, Sikora - Giesel, Hulva

M l. B o l. – Takové napětí, jaké přinesl duel Havířova s Mladou Boleslaví, určitě jen tak někdo nečekal. Moravané přijeli do města automobilů s úmyslem domácí celek potrápit a nepochybně i obrat o nějaký ten bod. To se jim také dvě třetiny více než úspěšně dařilo. Boleslavští odcházeli po úvodní dvacetiminutovce do kabin s jednobrankovou ztrátou. Skoro už ztracené naděje a energii vlil svým spoluhráčům do žil až ve 28. minutě <strong>Tomáš Nouza.</strong> Ten se také nakonec ukázal být králem večera, připsal si totiž rovnou hattrick.

O stavu zářícím na časomíře po první dvacetiminutovce rozhodly především a hlavně přesilové hry, kterých Boleslavští naneštěstí pro ně museli bránit víc než dost. Do začátku utkání sice Středočeši vstoupili aktivně, mnohem aktivněji než Panteři, už ve druhé minutě ale usedl na trestnou lavici jeden z jejich řad a stupeň dravosti začal pozvolna klesat. V první přesilové hře Havířova oslabení Boleslavských ještě nebylo tolik znát, naopak ještě stihl první útok v čele s Králem nebezpečně zahrozit.

Kosa na kámen padla v případě Středočechů na přelomu deváté a desáté minuty, kdy odešli na nedobrovolný odpočinek Kuchejda následován Mikulíkem. Havířovské čekalo 70 sekund dvojnásobné přesilovky, nabídnuté šance se ale chopili podstatně dříve. Šindeláře bez servítek prostřelil Dalibor Sochorek. Boleslavi lze rozhodně připsat obrovskou snahu. Například Král se prosmýkl mezi hostujícími obránci jako hbitá lasička až k Valentovi, místo puku ale do klece umístil sebe. Středočeši nezužitkovali ani dvě přesilové hry v závěru třetiny.

Havířovští začali pokračování atraktivního duelu v početní výhodě. Tu sice nevyužili, domácímu publiku ale ztuhl úsměv na rtech o pouhých dvanáct sekund později. Havířovský Petr Vala pálil z otočky a z pozice, ze které to už očividně nikdo z domácích nečekal. Puk do sítě prolétl, aniž by o cokoli zavadil a vyhnal Šindeláře z brány. Na jeho místo nastoupil Martin Růžička. Jak se ukázalo, pro Středočechy to byla první motivující akce. Následnou přesilovku sice nevyužili, zopakovali ale čin Valy. Tomáš Nouza otevřel skóre Mladoboleslavských taktéž dvanáct sekund po vypršení trestu soupeře.

Domácí dostali povzbuzující injekci, ve slibných šancích se ocitli Král s Gombárem, druhý jmenovaný ovšem nedokázal usměrnit puk požadovaným směrem. Smůlu měla také dvojka Mikulík s Eiseltem, kterému projel kotouč pod čepelí hokejky. Panteři se do gólových příležitostí dostávali spíše sporadicky, i z těchto střípků ale dokázali vytěžit maximum. Cejch v podobě branky obdržel tedy také Martin Růžička. Přesnou mušku ukázal Jan Gleich. Nálada na straně domácího týmu opět lehce poklesla, dvoubranková ztráta byla zpět. Netrvala ale dlouho, přesně v 37. minutě vrátil naděje na povedenou třetí třetinu Středočechům Lukáš Handlovský nádhernou ranou pod víko.

Do závěrečné dvacetiminutovky vkročili oba týmy mnohem opatrněji. Všichni totiž moc dobře věděli, že tady jde o jedinou branku. O branku, kterou buď domácí tým vyrovná nebo hosté naopak znovu odskočí. Boleslavští nakonec použili proti svému soupeři jeho vlastní zbraně – přesilové hry. Nejprve skóroval po bravurní přihrávce Nouzy Václav Eiselt, krátce na to si role v naprosto stejné situaci vyměnili a gól si připsal Tomáš Nouza.

Středočechům tedy stačili dvě početní výhody v rozmezí zhruba dvou minut, aby skóre obrátili ve svůj prospěch. Moravané si sice vzali oddechový čas, Boleslavští ale už byli v takové ráži, že připomínali rozjetý tank, který jen tak něco nezastaví. Naopak obraná zeď Panterů začala mít skulinky, kterých se snažil využít Sedlák nebo Rod. Prvně jmenovaný ale nepřehodil puk přes betony bezmocně ležícího Valenta, druhý zase nepropasíroval kotouč kolem brankové tyčky. S definitivním rozhřešením nakonec přišla hvězda večera - Tomáš Nouza. Stačilo mu počíhat si na správný okamžik a výsledek zápasu byl jeho nemalým přičiněním dokonán. Mladá Boleslav svou bezchybnou třetí třetinou porazila Havířov 5:3.