22. 12. 2007

3:1

1:0, 0:1, 2:0

Medvědi Beroun 1933

Branky a nahrávky: 10. Mikulík (Mocek, Nouza), 42. Handlovský (Macháček), 57. Mikulík (Eiselt) – 36. Kameš. Rozhodčí: Souček - Rozlílek, Sichrovský . Vyloučení: 6:8, 2 x 10 min za nesport. chování Braniš (BER). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1400.

Šindelář – Jindra, Tondr, Macháček, Lukáč, Bauer, Mocek, Maršík – Gombár, Král, Sedlák, Rod, Gajovský, Handlovský – Eiselt, Mikulík, Nouza – Kuchejda, Sýkora, Kopecký

Štelmach – Privozník, Kameš, Gudas, Martinec, Lukačovič, Braniš – Besser, Slížek, Nedorost - Šinágl, Tvrzník, Novotný - Křesťan, Straka, Kupec - Heřman, Pavel

M l. B o l. – Mladoboleslavské hokejisty stál poslední zápas letošního roku bezesporu hodně sil. Tabulkově poslední Beroun dokázal hrát hokej, který hráčům v zelenobílých dresech tak docela nesedl. Přes zajištěnou obranu, na níž Berounští sázeli, se zkrátka přecházelo obtížně a nebezpečné byly také rychlé brejky našeho dnešního soupeře. Konec roku a vánoční čas si ale nakonec Boleslavští zkazit nenechali a díky dvěma gólům Milana Mikulíka a jednoho z hole Lukáše Handlovského zvítězili.

Boleslavští vkročili do utkání s úmyslem hrát aktivně s okamžitým tahem na bránu. Pokusy o silný tlak ale s železnou pravidelností troskotaly na obraně Berounských připomínající silnou betonovou zeď. Hned od první minuty tak bylo nad slunce jasné, o co půjde. Hráči v červenobílých dresech si situaci zkomplikovali velkým počtem vyloučení a Mladoboleslavští tak hráli v osmé minutě dvojnásobnou přesilovku. Beroun však měl hodně dlouho více štěstí než rozumu, neuvěřitelně likvidoval vše, co už se zdálo být v bráně. Teprve ke konci přesilové hry přemohl smůlu Boleslavských Milan Mikulík. Tomu se kotouč odrazil přesně na čepel hokejky od mantinelu. Doklepnout puk do sítě tak nebyl žádný problém. Po obdrženém gólu se Beroun začal prosazovat mnohem víc, než bylo Mladoboleslavským milé. První třetina končila nicméně po několika dalších šancích na obou stranách stavem 1:0.

Prostřední dvacetiminutovka vyšla svým výsledkem pro boleslavské hráče asi nejhůře. Přestože dělali pro další gól maximum, zdálo se, že puk je živý a utíká směry, které se domácím ani trochu nezamlouvaly. Po návratu z trestné lavice se do samostatného nájezdu dostal Gajovský, protože byl ale podražen, rozhodčí Souček nařídil trestné střílení. I v tomto případě gól Mladoboleslavským utekl, Gajovský nebyl dostatečně důrazný a kotouč tak zůstal ležet před bránou. Tlak Boleslavy neustále narůstal, střílet se snažili naprosto všichni. Gombár s Jindrou jeli dokonce sami dva na bránu, Jindrova střela ovšem prolétla jen pár centimetrů od pravé tyčky. V 16. minutě pak přišel čas Berouna. Nepřítomnosti vyloučeného Eiselta využil Vladimír Kameš a vyrovnal na 1:1.

Beroun ve svých obranných řadách přidal ještě víc, Lukáši Handlovskému nicméně ze třetí třetiny stačily necelé dvě minuty na opětovné vedení. Boleslavský forvard skóroval přesnou a tvrdou střelou do levého horního rohu. Odezva Medvědů představovala několik dalších minut v útoku. Už se zdálo, že tohle nemůže obrana hráčů v zeleném ani gólman Šindelář vydržet. Ve vlastním oslabení se do dalšího z mnoha brejků dostal Slížek, touš ale mezi Šindelářem a brankovou tyčí neprotlačil. Nakonec, díky obětavosti, zkušenostem a síle, se už ale žádné další vyrovnávání nekonalo. Klid do duší Boleslavských naopak vlil svým druhým gólem Milan Mikulík. Sedm sekund před zazněním sirény měl puk na holi Nedorost, když se řítil sám na bránu. Skóre zůstalo takové, jaké bylo, díky horní tyčce.