BK MLADÁ BOLESLAV

Zápasová premiéra letošního roku a první působení trenéra Kaňkovského na boleslavské střídačce dopadli na výbornou

5. 1. 2008
napsal Jitka Čechová
BK Havlíčkův Brod

2:4

1:1, 0:2, 1:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 16. Endál, 53. Kubeš (Hodek) – 5. Gajovský (Rod), 30. Mocek (Bauer), 40. Gajovský, 60. Král (Eiselt). Rozhodčí: Blecha - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:7, Macháček 2 + 10 za nesport. chování (MBL). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 900. Střely na branku: 32:31.

BK Havlíčkův Brod

Suchan - Vyhlídal, Jelínek A., Procházka, Šulc, Jebavý, Borůvka, Soldán - Hodek, Čermák, Borovanský - Kubeš, Jelínek P., Němec - Endál, Dušátko, Varga - Třetina, Stromko, Ondráček

BK Mladá Boleslav

Chábera - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek - Gombár, Král, Rumpel - Eiselt, Mikulík, Nouza - Handlovský, Rod, Gajovský - Sýkora, Kuchejda, Rozsíval

H a v l. B r o d – První zápas roku 2008 ponese nálepku vítězný. Boleslavští hokejisté ukořistili pod vedením nového kouče Petra Kaňkovského v Havlíčkově Brodě plné tři body a s odvedenou prací mohou být pro tento večer spokojeni. Vítězství si Středočeši pojistili hlavně ve druhé dvacetiminutovce, ve které odskočili soupeři na 3:1. V závěrečné třetině sice domácí tým snížil, na vyrovnání ovšem nestačili ani v power play. Do prázdné brány naopak skóroval a tečku za zápasem udělal Richard Král. V tomto utkání se take v brance Středočechů objevil Jan Chábera, gólman Českých Budějovic, jemuž byl v Mladé Boleslavi vyřízen střídavý start.

Havlíčkův Brod na začátku utkání ukázal, že hrát doma a zvlášť po tak dlouhé pauze, jakou vánoční svátky byly, je přeci jen určitá výhoda. První střelu na boleslavského gólmana Cháberu vyslal Hodek, do cesty se jí ale včas postavil jeden z bránících Středočechů, a tak svůj vytčený cíl nakonec vůbec nenalezla. Úspěšnější byl o chvíli později Varga, brankář v zelenobílém dresu ovšem nezaváhal. Domácí tým vstoupil do utkání aktivněji, za Boleslavské se do první velké šance dostal až ve čtvrté minutě Gombár, jeho rychlý brejk ale nenašel patřičnou odezvu. Rebelu to ovšem nebylo nic platné, další bleskový přechod do útoku Středočechům již vyšel. Rod našel před gólmanem Suchanem volného Nikolu Gajovského a tomu již nedělalo problémy umístit puk do sítě.

O pár minut později kombinovala tato dvojice hráčů ve třetině soupeře znovu a znovu mu pořádně zamotala hlavu, dvojnásobné vedení se ale nekonalo a to ani po dorážce obranou nehlídaného Gombára. Naopak v 16. minutě přišlo vyrovnání. Z trestné lavice vracející se Lukáš Endál zachytil puk a střelou zápěstím rozsvítil červené světlo na Cháberou svatyní. Boleslavští krátce na to výborně ubránili oslabení a díky střele Nouzy se ještě pokoušeli o gól. Slibně se vyvíjející akci ale zastavil nejprve ofsajd a poté siréna oznamující konec první dvacetiminutovky.

První velká šance prostřední třetiny se rýsovala na holi boleslavského Gombára, k jeho smůle a smůle fanoušků hráčů v zelenobílých dresech zapracoval bezchybně Suchan. Vzápětí byl ve skvělé střelecké pozici střelec prvního gólu Rebelu Endál, kotouč ale za tu správnou čáru nedorazil. Poté si Středočeši svou situaci značně zkomplikovali sami, když se k nedobrovolnému odpočinku na trestnou lavici musel odebrat Drábek a krátce po jeho návratu pro změnu Bauer. Téměř čtyři minuty se museli boleslavští hokejisté bránit a naštěstí pro ně velice úspěšně.

A za svou práci sklidili odměnu. Na rozdíl od svého soupeře předvedli mnohem větší produktivitu v přesilové hře. „Gól obránců“ si připsal David Mocek za asistence svého kolegy Bauera. O další navýšení se mohl postarat první útok Středočechů, rozjetého Gombára s Králem ale obránci v červenobílém zastavili. Následovala série několika vyloučení, během nichž se počet hráčů v poli neustále různě měnil. Šest vteřin před koncem druhé třetiny z toho všeho ale nejlépe těžili Boleslavští. Nikola Gajovský ujížděl s pukem a jedinou přesnou a tvrdou střelou poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Havlíčkobrodští asi poslední gól svého soupeře nestihli přes patnáctiminutovou pauzu dostatečně rozdýchat a tak trochu zaskočeně působili i na začátku závěrečné třetiny. Boleslavští se toho snažili využít, o další odskočení se ale marně snažil Mikulík a o chvíli později také Eiselt. Následně se ale projevil další paradox zápasu. Zatímco v prvních dvou třetinách hráli Brodští velice dobře, prosazovali se hlavně Boleslavští. Ti byli zase jednoznačně lepší v poslední dvacetiminutovce, v té době si ale gól připsal havlíčkobrodský Vladislav Kubeš, kterému se puk odrazil do brány od brusle.

Hráči Rebelu dostali potřebný impuls, do konce zápasu ještě chybělo pár minut a ztráta byla náhle již jen jednobranková. Mladoboleslavští se v obranném pásmu neuzavřeli, blízko ke gólu měl například Rod, když mu v poslední chvíli Suchan vypíchl kotouč, odvahu měl ale také jejich soupeř. Ten nakonec v závěru hry zkusil power play. Prázdná klec se jim ale pouhou vteřinu před koncem utkání stala osudnou. Šulce pokoušejícího se o hlavičkování obral o vysoko letící puk kapitán Středočechů Richard Král a upravil na konečných a pro jeho tým vítězných 4:2.

Ohlasy trenérů

Leo Gudas, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: “V úvodu nás domácí zatlačili, ale my jsme hráli zodpovědně. Na začátku druhé třetiny jsme se nemohli dostat do tempa. To se nám povedlo až po polovině zápasu. Musím přiznat, že na mě negativně zapůsobily výroky hlavního sudího.“

Petr Novák, trenér HC Rebel Havlíčkův Brod:: “Dle mého rozhodla jedna individuální chyba. Pokud bychom ji nevytvořili, myslím si, že jsme mohli dosáhnout vyrovnání. Zkrátka ale máme mladé hráče, kteří ty chyby dělají. Navíc se potýkáme i s problémy s koncovkou.“