BK MLADÁ BOLESLAV

O výhře nad Kadaní rozhodlo posledních pár minut

12. 1. 2008
napsal Jitka Čechová, Jakub Coufal, Martin Gahler
SK Kadaň

2:4

0:2, 1:0, 1:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 24. Schmidt (Buďa), 54. Fábry (Kajer) – 10. Král (Mazanec, Gombár), 20. Jindra (Král, Mazanec), 55. Eiselt, 58. Gombár (Sýkora, Král). Rozhodčí: Pešina - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 460. Střely na branku: 25:36.

SK Kadaň

Hanuljak - Spitzer, Mašek, Brňák, Schmidt, Pospíšil, Hlubuček, Hlavatý, Chotaš - Fábry, Fink, Chyba, Buďa, Kadlec, Kajer, Pražák, Jan Bauer, Jakub Bauer, Kýhos, Veverka, Hlusička

BK Mladá Boleslav

Chábera - Bauer, Drábek, Jindra, Lukač, Macháček, Mazanec, Mocek - Sýkora, Král, Gombár, Rumpel, Boháč, Šebesta, Gajovský, Rod, Handlovský, Nouza, Mikulík, Eiselt, Rozsíval

M l. B o l. – Svěřenci trenéra Kaňkovského vkročili do utkání, jímž si chtěli upevnit vedoucí postavení v tabulce skupiny Západ, svižně a zaslouženě tak po střelách Richarda Krále a Josefa Jindry vedli po první dvacetiminutovce 2:0. V té druhé pak zřejmě z chladu na kadaňskému ledě tak trochu „zamrzli“, díky čemuž soupeř snížil. Dlouho se toho mnoho nedělo ani v závěrečné fázi utkání. Dokud ovšem Kadaň necelých sedm minut před koncem nevyrovnala skóre. Tuhnoucí úsměv mladoboleslavských fanoušků však za 52 sekund zase rozhýbal Václav Eiselt. Definitivní završení a rozhodnutí zápasu poté přišlo z hole Jiřího Gombára, který upravil na konečných 4:2.

Hned od úvodního buly naznačovala Boleslav, kdo by měl mít ve svých rukou otěže klání. Z počáteční nátlakové hry vzešla brzy početní výhoda pro hosty, ve které se prodral až před osamoceného Hanuljaka Král, avšak jeho bekhendový záměr byl brzy odhalen a posléze zneškodněn. V dalších minutách měli hokejisté z města automobilů stále více ze hry, Kadaňští se prezentovali zejména zvýšeným pohybem při napadání rozehrávky soupeře. Výsledkem byla eliminace šancí Boleslavi, ale i přesilovka domácího celku. Kadaň sice několikrát tvrdě vypálila, největší šanci si přesto vytvořila Boleslav při nájezdu 2 na 1. Hned po návratu hříšníka začali Boleslavští zle zatápět domácí obraně, která na svoji nekoordinovanou hru brzy doplatila. Hned po vhazování v čase 9:10 nastřelil puk k brance Richard Král. Kadaň, očividně zaskočená vývojem, čelila nadále řadě výpadů Boleslavi, dokonce i během vlastní početní výhody. Když už jednou obrana hostů zaváhala a nechala trochu volného prostoru před Cháberou, Kajer místo zakončení volil sraženou přihrávku. V 14. minutě se před kadaňským ochráncem svatyně zjevil Šebesta, který dokonale trefil nastavené rameno brankáře. Na začátku 17. minuty se opět blýskl Hanuljak. Akcie Kadaňských udržel nad vodou po propadnuti obrany, přes kterou se pohodlně dostal Handlovský. Závěr třetiny dohrávala Kadaň v oslabení, když zbytečně fauloval Veverka. Ve více mužích na ledě dělali hosté černožlutým převelké problémy. Severočechům nezbylo nic jiného, než znovu faulovat. V čase 19:35 se po přihrávkách Krále s Mazancem chopil puku v mezikruží Josef Jindra, jenž se pohotovým golfovým úderem nemýlil, 0:2.

Úvod prostředního dějství se nesl v poklidnějším duchu, Boleslav nikam nespěchala a Kadaň se k útočným choutkám dostávala s mírnými obtížemi. Přesto si domácí mohli v 23. minutě zkusit přesilovku, která v čase 23:20 nezůstala nevyužita. Po přihrávce Buďy napříč útočným pásmem prostřelil Cháberu mezi betony Tomáš Schmidt, 1:2. Kadaň jakoby politá živou vodou pokračovala v nebezpečných útočných akcích. V jedné z nich objížděl branku Buďa, puk však přesně zasunout nedokázal. Před blížící se půlkou střetnutí se tempo nepatrně zvolnilo, šance se občas vyskytovaly na stranách obou táborů. V 31. minutě si na lavici hanby usedli chvíli po sobě zástupci každého z celků, hrálo se tak téměř 2 minuty v 8 mužích v poli. Z volnějšího prostoru na ledě vytěžila o něco více domácí čtyřka, zejména Kajer nebyl od branky daleko. V 34. minutě, již v plném počtu hráčů, opět zahrozili Severočeši, když Spitzer pálil do rozhozené obrany Boleslavi. Stopku domácím útočníkům vystavil hlavní sudí o minutu později, kdy se rozhodl trestat provinění domácího obránce. Závěr třetiny naopak sehrála Kadaň v početní výhodě, která se přesunula i do závěrečné dvacetiminutovky.

Chvíli po zahájení 3. části si Kadaň zahrála 22 sekund dvojnásobnou přesilovku. Častá palba od modré zastihla Cháberu v dobré formě. Hned po návratu posledního trestaného hráče putoval na odpočinek další hokejista Boleslavi. Hosté tentokrát oslabení zvládli bez vážnějších potíží a hned poté se začínali tlačit před Hanuljaka. Ke konci 46. minuty se v obranném pásmu domácích musel vyvolat nejvyšší stupeň pohotovosti, fauloval totiž právě zástupce černožlutých. V 49. minutě byla situace opačná, Kadaň mohla útočit do oslabené sestavy zelenobílých. Nabídnutou šanci Severočeši nevyužili. V 52. minutě měli možnost reparátu, který se později na 27 sekund dokonce zdvojnásobil. Trenér domácích Martin Pešout nechtěl nic podcenit, vzal si oddechový čas a poslal hráče na led s důležitými instrukcemi. Kadaňští začali okamžitě kombinovat na modré čáře, když přišla překvapivá přihrávka Kajera napříč brankovištěm. Do odkryté klece srovnal na 2:2 Branislav Fábry. Dlouho se domácí z remízy neradovali. V oslabení ujel zkušeně Václav Eiselt a v čase 54:17 při signalizovaném vyloučení zavěsil na 2:3. Kadaň ve zbytku naprosto rezignovala, důkazem byla další branka v síti domácích. V čase 57:29 se po přihrávkách Sýkory a Krále trefil Jiří Gombár, konečný stav 2:4.

Ohlasy trenérů

Leo Gudas, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: “V první třetině jsme hráli velice dobře. Ovšem pak jsme si to trochu pokazili ve druhém dějství. Dostali jsme se do toho zpátky až ke konci zápasu, kdy se hráči prosadili gólově. To, že bylo hodně vyloučených, nám trochu zkomplikovalo hru, kterou jsme chtěli předvádět.“