napsal Michal Miškovský

2:0

1:0, 0:0, 1:0

HC Most

Branky a nahrávky: 7. Lukáč (Rumpel, Boháč), 52. Rytnauer (Král, Lukáč). Rozhodčí: Jebavý – Bejček, Kabourek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1800. Střely na branku: 55:20.

Šindelář – Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek – Rytnauer, Král, Gombár – Rumpel, Boháč, Šebesta – Gajovský, Rod, Kuchejda – Nouza, Mikulík, Eiselt – Handlovský

HC Most

Volke – Martínek, Prošek, Nosek, Plaček, Kocek, Šulc, Charousek, Kaltenböck – Bednařík, Míka, Antoš – Kašťák, Postl, Kudrna – Šagát, Oliverius, Metlička - Suchánek, Nedrda, Nekvinda

M l. B o l. – Hokejová podívaná na rozdíl od domácího utkání s Chomutovem tentokrát k mání nebyla. Do Zlatopramen Arény zavítal v rámci 36. Kola první ligy Most a jejich defenzivní styl hry dlouhou dobu dělal Mladoboleslavským problémy. Ti se sice poprvé prosadili už v sedmé minutě, kdy se trefil Lukáč, jenže pojistku v podobě druhého gólu přidal až osm minut před koncem při dvojnásobné přislovce Rytnauer.

Domácí v úvodu naznačili, kdo bude udávat tempo hry. Po odehraných osmdesáti vteřinách prověřil Volkeho střelou od modré Šebesta. Ve třetí minutě nahodil kotouč před bránu Mocek, ale s tečí Mikulíka si gólman Severočechů poradil. Útěchou mohla být snad jen přesilovka, kterou si Mladoboleslavští vzápětí zahráli po faulu Kaltenböcka. Svěřenci Petra Kaňkovského však udeřili až při druhé početní výhodě, ke které se dostali díky nedisciplinovanosti Mosteckých pár vteřin po vypršení Kaltenböckova trestu. V sedmé minutě Lukáč napálil odražený puk přesně do Volkeho svatyně.

Také v dalším průběhu se Středočeši snažili tvořit hru. Hosté pod tlakem chybovali, z čehož mohl těžit v 10. minutě Rytnauer, ale špatnou rozehrávku gólmana Mostu nedokázal potrestat, když se Volke stihl vrátit do brány a ránu novice v barvách Bruslařského klubu zneškodnil. Největší příležitost Severočechů spálil v téže minutě Postl, s jehož nebezpečnou střelou si Šindelář poradil. Do první přestávky byli nadále podle předpokladů aktivnější domácí, ale žádnou z nadějně vyhlížejících akcí nedotáhli až do úspěšného konce.

Se začátkem druhé třetiny se zdálo, že domácí trochu více sešlápli plyn. Během tří minut se třikrát v nadějné pozici ocitl Šebesta, ale ani jednou do černého nezamířil. Nejprve po spolupráci s Boháčem z těžkého úhlu těsně minul, ve druhém případě pálil z první nad bránu a gólem neskončila ani Šebestova střela z mezikruží. Že se ze strany Mladoboleslavských dlouho nesla druhá třetina ve znamení nepřesných pokusů, to potvrdili i Gombár s Rodem. První jmenovaný v polovině zápasu švihem poslal puk těsně nad břevno a Rod sám před bránou za další minutu taktéž neumístil kotouč mezi tři tyče. O to více Volkemu zatrnulo ve 33. minutě při hře 4 na 4. Mikulík se totiž dostal do nájezdu, ale strážce brány Mostu se prezentoval parádním zákrokem.

Boleslavští postupně cítili, že navýšit náskok by nebylo od věci, jenže v prostředním dějství jim zkrátka nebylo přáno. Dvě příležitosti nevyužil v 36. minutě Nouza a těsně před druhou pauzou Rumpelovu střelu zblokovali mimo obránci Mostu.

Šance na bodový zisk z pohledu Mostu nebyla před třetí částí hry nereálná, což došlo i samotným hráčům nováčka první ligy. Ti se ve snaze o vyrovnání zaměřili více na útočnou fázi hry a tím pádem se v jejich obraně pootevřela vrátka. Využít toho však nedokázal ve 44. minutě Eiselt, jenž se dostal do nájezdu, ale brankář Severočechů jeho záměr trefit skulinu mezi betony vystihl.

Hosté se mohli nadechnout k náporu v polovině třetí třetiny, kdy měli k dispozici přesilovku, jenže ta skončila už dvaceti vteřinách, neboť fauloval mostecký Kašťák. Za další minutu byl navíc potrestán i Postl a domácí následnou čtyřicet vteřin trvající početní výhodu 5 na 3 ještě zkrátili. Dvě sekundy před návratem Kašťáka zasunul puk do odkryté části brány Rytnauer. Ve zbývajícím čase se Mostečtí ještě pokoušeli o zázrak, ale Středočeši žádné zdramatizovaní nepřipustili.

Leo Gudas, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: “Dnes jsme podali jeden z nejhorších výkonů v letošní sezoně. První třetinu jsme odehráli úplně špatně, v té druhé se to trochu zlepšilo. Celý zápas se nám nedařilo proměňovat šance. Zkrátka tentokrát rozhodně nemůžeme být spokojeni s naší hrou, ani výkonem jednotlivých hráčů.“

Realizační tým Mostu se odmítl vyjádřit k utkání.