BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští proti Hradci nepřipustili žádné komplikace, Východočechům nasázeli osm gólů

23. 1. 2008
napsal Michal Miškovský
BK Mladá Boleslav

8:1

3:1, 3:0, 2:0

Královští lvi Hradec Králové

Statistiky

Branky a nahrávky: 11. Gajovský (Sýkora, Handlovský), 18. Boháč (Šebesta), 19. Handlovský (Sýkora), 22. Mazanec (Handlovský, Gajovský), 36. Eiselt (Nouza), 40. Mazanec (Král), 48. Nouza (Eiselt, Mocek), 55. Mikulík (Nouza, Eiselt) - 2. Hruška (Koudelka). Rozhodčí: Šindler – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2320. Střely na branku: 65:21.

BK Mladá Boleslav

Šindelář – Drábek, Mocek, Bauer, Lukáč, Macháček, Mazanec, Bauer, Jaroměřský – Eiselt, Mikulík, Nouza – Šebesta, Boháč, Rumpel – Handlovský, Sýkora, Gajovský – Rytnauer, Král, Gombár

Královští lvi Hradec Králové

Brož (41. Dušek) – Toužimský, Seidl, Táborský, Pavlů, Pazdera, Karlíček, Drtina – Ropický, Vlráb, Kadlec, Hruška, Koudelka, Šeda, Kočan, Šejnoha, Suchý, Jindřich, Šimoníček

M l. B o l. - Další téměř bezstarostný zápas mají za sebou hokejisté Mladé Boleslavi, kteří v rámci 38. kola první hokejové ligy přivítali ve Zlatopramen Aréně Hradec Králové. Východočeši se sice ujali vedení už ve druhé minutě, jenže následně už góly padaly pouze do brány Hradce a v celkovém součtu domácí přibalili svěřencům Pavla Pazourka na zpáteční cestu osmigólový náklad.

Ještě než bylo vhozeno úvodní buly, proběhl jeden ceremoniál. Jiřímu Kadlecovi, dlouholeté opoře BK Mladá Boleslav, předal ředitel klubu Michal Koliáš společně s náměstkem primátora Janem Smutným dárkový balík a pamětní dres.

Poté už mohl samotný zápas začít a z pohledu domácích to opravdu nebyl úvod z říše snů. Hned po 46-ti vteřinách byl vyloučen Mikulík a za dalších 63 sekund Východočeši při početní výhodě udeřili. Zpoza bránícího hráče vystřelil Hruška a gólman Šindelář na jeho přesný pokus k tyči nestihl včas zareagovat.

Boleslavští mohli zkorigovat stav po pěti odehraných minutách. Eiselt se dostal za obranu Hradce, ale včas ho stihl zahákovat Kočan. V následné přesilovce přinesla vzruch Rytnauerova nepovedená střela, která byla o to nebezpečnější a Brož měl rázem hodně starostí. V nadějné pozici se ocitl v mezikruží za další tři minuty Nouza, jenže skákavý puk nezpracoval. Svěřenci Petra Kaňkovského i nadále tlačili na “pilu“ a výsledkem bylo vyrovnaní z 11. minuty. Sýkora přesným pasem z rohu hřiště našel v mezikruží nepokrytého Gajovského, jenž se z první trefil mimo Brožův dosah.

Domácí mohl posunout do vedení o tři minuty později Nouza, ale proti jeho pokusu po vyjetí zpoza brány stihl Brož zareagovat a strážce svatyně Východočechů si poradil také se dvěma střelami Handlovského. Následně Lukáč v 16. minutě svým dravým průnikem zvedl diváky ze sedaček a vybojoval také přesilovku. V ní se osvědčil důraz domácích forvardů před bránou. Závar v brankovišti Brože využil ke skórování Boháč, který snad načtyřikrát dotlačil puk za brankovou čáru.

Ještě zoufalejší mohli být hosté v 19. minutě. V oslabení se totiž k puku dostal Sýkora, za modrou předložil kotouč Handlovskému, který si najel z pravé strany před nezkušeného Brože a nenápadnou střelou nad gólmanovo levé rameno stanovil skóre po úvodní dvacetiminutovce – 3:1.

Vstup do druhého dějství se pro změnu vyvedl Mladoboleslavským. K Mazancovi se při přesilovce odrazil puk a obránce domácích ho z levé strany napálil v 76. vteřině přesně ke vzdálenější tyči. Pátý gól mohl přidat ve 24. minutě Eiselt, jenž v další početní výhodě rozezvonil jen tyč.

Hradečtí se do šanci dostávali sporadicky. Největší a de facto jedinou příležitost ke zkorigování stavu v prostřední části hry spálil Koudelka, který se dostal za obránce Středočechů, ale ztroskotal na Šindelářovi. Poté se už ke slovu dostali znovu domácí. Ti při vyrovnaném počtu hráčů v 34. minutě uzamkli Východočechy v jejich obranné třetině a po vyšachování bránících hráčů měl volné pole působnosti Lukáč, avšak Brož se stihl přesunout ke druhé tyčce a puk zneškodnil vyrážečkou. Co se nepovedlo Lukáčovi, dokázal o dvě minuty později Eiselt. Jeho našel přesnou přihrávkou před prázdnou bránou Nouza a zkušený útočník domácích už pouze doklepl kotouč do odkyté části brány. Na 6:1 Boleslavští upravili v poslední minutě druhé třetiny. Při dvojnásobné přesilovce napřáhl od modré Mazanec a puk zastavila až síťka v bráně Brože.

Šest inkasovaných gólů zapříčinilo změnu gólmana Hradeckých. Do brány se již ve třetím dějství nepostavil Brož a svatyni Východočechů nově hájil Dušek. Ten musel být hodně pozorný proti střelám Handlovského a Drábka, ale puku se pokaždé postavil do cesty. Poprvé inkasoval “až“ ve 48. minutě, kdy nestačil na dorážku Nouzy z bezprostřední blízkosti.

Červené světlo znovu svítilo v 49. minutě. To zakončoval do poloprázdné brány Rytnauer, ale Dušek včas zasáhl betonem, a tak se jednalo o chybu brankového rozhodčího. A když za další minutu puk přešel brankovou čáru po dorážce Sýkory, ještě předtím byla brána posunuta, tudíž znovu gól nemohl platit. Osmé trefy se Boleslavští dočkali v 55. minutě. Nouza vystihl rozehrávku Hradeckých, z levé strany přihrál před bránu nepokrytému Mikulíkovi, jemuž zakončení do poloprázdné brány nedělalo problém. Gólová nabídka tedy byla ve Zlatopramen Aréně hodně pestrá.