BK MLADÁ BOLESLAV

Drama v Mostě musely rozhodnout až samostatné nájezdy

9. 2. 2008
napsal Jitka Čechová
HC Most

2:3sn

0:0, 1:0, 1:2 - 0:0 - 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 29. Postl (Metlička), 51. Poživil (Gergel) – 50. Handlovský (Rod), 54. Kolafa (Handlovský), rozhodující nájezd Král. Rozhodčí: Kubeš - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 502. Střely na branku: 30:50.

HC Most

Sáblík (Volke) - Martínek, Poživil, Nosek, Šulc, Staněk, Kaltenböck - Urban, Gergel, Antoš - Zaťovič, Míka, Kudrna - Postl, Rindoš, Metlička - Nedrda, Nekvinda

BK Mladá Boleslav

Šindelář (Jágr) - Drábek, Kolafa, Lukáč, Mazanec, Mocek, Schnabel, Výborný - Gombár, Král, Havlíček - Handlovský, Sýkora, Gajovský - Mikulík, Rumpel, Nouza - Fiedler, Rod, Rozsíval

M o s t – Boj s předposledním mužstvem tabulky přinesl mnohem větší napětí, než pravděpodobně většina z nás předpokládala. Po trošku rozpačité výhře 2:0 ve Zlatopramen Aréně nejspíš nikdo tak úplně nečekal bezproblémové a zcela jasné vítězství. Defenzivně zaměřený hokej Mostu nesedl Boleslavským ani tentokrát, první třetina zůstala bezgólová, v té druhé se vedení ujali domácí. V posledních deseti minutách zápasu se ale strhl boj. Nejprve vyrovnal Lukáš Handlovský, krátce na to vedení opět převzali Severočeši. V 54. minutě se konalo druhé dotažení po střele Tomáše Kolafy. O vítězi nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž získal druhý bod pro svůj tým Richard Král.

Mladoboleslavští hokejisté vstoupili podle předpokladů do utkání velice aktivně a prakticky po celou první třetinu na ledě Mostu dominovali. Jak už se ale zdálo v předchozím vzájemném utkání, Severočeši se pro Boleslav stali skoro jakýmsi střeleckým prokletím. Prakticky hned po úvodní buly se do šance dostal Sýkora, gólman Sáblík ale kotouč na jeho hokejce kontroloval a podobně tomu bylo i o pár vteřin později, kdy to boleslavský útočník zkoušel dorážkou znovu. Stejně „úspěšní“ byli v krátkém sledu za sebou také Král, který hledal před svatyní domácích Gombára nebo například obránce Lukáč, jenž to zkoušel až od modré čáry.

Ještě před polovinou první třetiny byl nejprve vyloučen Gombár a poté hosté špatně střídali, takže byli nuceni hrát několik vteřin ve třech proti pěti. Přestože se Mostečtí drželi v útočném pásmu, k efektivnějšímu zakončení se ale dostal snad jen Rindoš, kterého si ale pozorný Šindelář ohlídal. V další početní výhodě, kterou si protentokrát střihli hosté, se toho také mnoho nestalo. Krátce po jejím vypršení se ovšem do rychlého protiútoku dostali hned dva boleslavští hráči. Mikulík, u kterého puk skončil, ale nakonec vůbec nevystřelil.

Také druhá třetina vykročila podobným směrem, jakým se ubírala už první dvacetiminutovka. Hned na jejím počátku se o výpad zcela ve vlastní režii pokoušel Drábek, za svou snahu byl ale bolestivě odklizen na kovovou konstrukci branky. Krátce na to zkoušel podobný kousek Rindoš, ani pro tentokrát ale boleslavský brankář nevypadl ze své role a nekapituloval ani po střele Antoše pálícího z otočky. Mostu zatažený styl nadmíru vyhovoval, jak se zdálo, jejich hlavním cílem bylo udržet boleslavské hráče co nejdál od své klece a to se jim také dařilo.

Středočeši už zkoušeli pro zdárné přechody až k Sáblíkově kleci kdeco, do jedné z šancí se dostal obránce Výborný, ani on stále neměnné skóre nerozhýbal. Ve 29. minutě naopak dopadla na hlavy Boleslavských studená sprcha. Stačilo jedno vyhrané buly v útočném pásmu a přihrávka na Martina Postla a domácí tým rázem vedl 1:0. Pokud Středočechy obdržená branka zaskočila, bylo to jen na chvilku, vzápětí se už opět tlačili před domácí klec. Ke konci druhé třetiny padlo na obou stranách dost trestů a tato situace vyhovovala hlavně Mladoboleslavským. Přesto ani nadvakrát dorážející Nouza či Králův blafák neuspěli.

Do závěrečné fáze utkání vkročili o něco lépe Mostečtí, když se na několik minut usadili před Šindelářovou bránou a odmítali se hnout nějak výrazněji dál. Nejnebezpečněji vypadal asi průnik Kudrny, který prokličkoval až k brankáři Boleslavských, v poslední chvíli mu ale kotouč sjel z hokejky. Pár sekund na to se sice do rychlého protiútoku dostal Král, ale neuspěl stejně jako Kolafa pálící o chvilku později od modré. Přesto se Středočeši gólu dočkali, na 1:1 vyrovnal, využívajíc přitom tlaku přesilovky, Lukáš Handlovský. Bohužel, Mladoboleslavským radost z dotažení se na domácí mužstvo nevydržela příliš dlouho. Přibližně za půl minuty se opět radovali fanoušci Mostu, Ondřej Poživil totiž perfektně zareagoval na přihrávku svého spoluhráče Gergela zpoza brány a zakončil.

Mladoboleslavští tentokrát velmi rychle pochopili, že žádné zaskočení si už dovolit nemůžou, čas do konce utkání se nemilosrdně krátil, a tak se vrhli do útoku. Že to nebylo bezhlavě, ale za přesně mířeným cílem se ukázalo ani ne za tři minuty. Tomáš Kolafa totiž hned po vhazování pálil a to přesně a neomylně. Poté už nezbývalo nic jiného, než dát do útoku všechno, co se dalo, protože zájem o tři body byl nepochybně na obou stranách. Přestože Boleslav se v závěrečném náporu projevila aktivněji, na gól a tudíž vítězství v základní hrací době to nestačilo.

Prodloužení na svém počátku ztratilo hodně z tempa, které mělo utkání na konci třetí třetiny. Oba týmy začínaly opatrně, nikdo nechtěl udělat onu rozhodující chybu. Tu nakonec udělal domácí Rindoš, Boleslavským ale nepřálo štěstí a gól nepadl ani z této situace. Středočeši měli převahu po většinu prodloužení, rozhodnout ale nakonec museli až samostatné nájezdy.

A v těch byli také úspěšnější Mladoboleslavští, tentokrát to bylo ale vidět už i na skóre. Za Středočechy jeli Lukáč, Mikulík a Král. Na gól Lukáče se domácí dotáhli po střele Martínka, na branku Richarda Krále už ale odpověď nenašli.

Ohlasy trenérů

Kamil Kašťák, asistent trenéra HC Most: "Myslím, že jsem dnes podali dobrý, bojovný výkon, který podpořil kvalitním výkonem náš gólman Lukáš Sáblík. Bohužel nám chybělo trošku štěstí. Vždyť jsme dvakrát vedli, ale do vítězného konce se nám zápas dotáhnout nepodařilo. Při penaltách jsme v poslední sérii trefili jen břevno a to rozhodlo. Celkově ale převažuje spokojenost, zahráli jsme na hranici svých možností, takže z tohoto pohledu je bod úspěch."

Leo Gudas, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Sice jsme získali 2 body, ale spokojeni být nemůžeme, především s předvedenou hrou. Minimálně dvě třetiny jsme nehráli dobře. Až v té poslední dvacetiminutovce jsme si vytvořili nějaké šance.