BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští vyhráli poprvé v extralize posedmé v řadě. Doma deklasovali Olomouc

8. 12. 2020
napsal Vojtěch Drbohlav
BK Mladá Boleslav

6:1

3:0, 1:0, 2:1

HC Olomouc

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Lunter (Šťastný, Allen), 5. Ševc (Najman), 14. Ševc (Šidlík, Zohorna), 24. Šťastný (Ševc, Cienciala), 53. Zohorna (Jääskeläinen, Šťastný), 60. Pláněk (Najman, Jääskeläinen) – 57. Valský (Valenta, Kusko). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 31:29. Zblokované střely: 11:7. Hity: 6:11. Vhazování: 21:35. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Šidlík, Ševc (C), Allen, Pláněk (A), Bernad, Fillman – Lunter, Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil (A), Stránský – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Cienciala, Bičevskis

HC Olomouc

Konrád (24. Lukáš) – Valenta, Škůrek, Vyrůbalík (C), Dujsík, Ondrušek (A), T. Černý, Rašner – Burian, J. Knotek (A), Bambula – Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Valský – Tomajko, Kusko, Gřeš

M l. B o l. – Výhra, která se rodila poměrně snadno. Boleslavští hokejisté přivítali v rámci dohrávky 8. kola na domácím ledě Olomouc, kterou porazili vysoko 6:1. O vítězství rozhodl hned začátek zápasu, Bruslaři si totiž v první třetině vytvořili vedení 3:0, které už po zbytek zápasu jen navyšovali. Boleslavští hokejisté tak vyhráli posedmé v řadě a přepsali klubovou historii. Poprvé totiž v Tipsport extralize vyhráli sedm zápasů za sebou. Dvěma brankami se v utkání blýskl kapitán Martin Ševc.

První větší šanci zaznamenala Olomouc, když viděl příležitost před boleslavskou brankou Jiří Ondrušek. Nicméně Gašper Krošelj jeho pokus vystihl a přerušil hru. Domácí ve čtvrté minutě uzamkli Kohouty v jejich pásmu, kde se po chvíli dostal k vyraženému puku Mário Lunter a pohotově zakončil do pravé části Konrádovy branky, který se nestihl přemístit. Po další minutě však Bruslaři vedli dokonce 2:0. S pukem si najel do kruhu domácí kapitán Martin Ševc a puk prošel Branislavu Konrádovi přímo mezi betony. Nejednalo se přitom o žádnou prudkou střelu, nicméně olomoucký brankář nestihl zasáhnout.

Také ve zbytku prvního dějství měla více šancí Mladá Boleslav, což dokumentoval i počet střel na branku. Olomoučtí hokejisté se snažili hrozit z brejků, do nich se však ke konci první třetiny moc nedostávali. Byli to naopak Středočeši, kteří se znovu prosadili. Hanáci si domácí ve svém obranném pásmu nepohlídali dostatečně. Obránce Petr Šidlík nejprve naznačil střelu, pak ale puk přihrál do kruhů, kde se kotouč po chvíli dostal k Martinu Ševcovi, který byl v pravém kruhu zcela osamocený. Měl tak dostatek prostoru zakončit a vsítit svůj druhý gól v zápase. Domácí hráli tři minuty před koncem první třetinu přesilovku, ta jim však vůbec nevyšla. Jan Bambula naopak ještě zatápěl Gašperu Krošeljovi. Po 20 minutách bylo tedy skóre 3:0 ve prospěch Středočechů.

S podobnou lehkostí, s jakou hráli Bruslaři v první třetině, vstoupili i do té následující. Jednu ze slibných šancí měl David Šťastný, nicméně Branislav Konrád byl pozorný. Netrvalo však dlouho a ve 24. minutě se David Šťastný přeci jen prosadil. Kohouti ho nechali ujet, Šťastný si rozhýbal brankáře a zakončil do protipohybu. Čtvrtá branka v olomoucké síti znamenala také změnu v brankovišti. Branislava Konráda vystřídal Jan Lukáš.

Před polovinou zápasu si zahrála svou první přesilovou hru v zápase také Olomouc. Kohouti uzamkli Bruslaře v jejich pásmu, ale nedařilo se jim tolik střílet. Skutečně gólovou šanci nicméně měli, konkrétně Jakub Valský. Gašper Krošelj byl totiž rozhozený a právě toho se snažil olomoucký útočník využít. Puk však namířil na částečně odkrytou branku lehce nepřesně, navíc jej ještě tečoval svou nohou jeden z bránících hokejistů Mladé Boleslavi. Slibnou šanci měl ve 34. minutě olomoucký obránce Tomáš Valenta. Napřáhl se v pravém kruhu a zamířil do horní části boleslavské branky, Gašper Krošelj ale předvedl parádní zákrok lapačkou. Poslední minuty druhého dějství přinesly několik šancí na obou stranách, žádná z nich však gólem neskončila.

Do třetí třetiny vlétli domácí plní chuti a vytvořili si několik šancí. Ve 48. minutě měli domácí gólovou šanci, když tváří v tvář brankáři vystřelil Ondřej Najman. Boleslavský útočník však smolně trefil brankářovu helmu. Jan Lukáš posléze nevěděl, kde je puk, ten ale, naštěstí pro olomoucký tým, doputoval za branku, kde se následně pokračovalo ve hře a Hanákům se podařilo situaci zklidnit. Středočeši později hráli přesilovou hru, v níž si vytvořili několik příležitostí, jež ovšem navýšení skóre nepřinesly.

V čase 52:31 navýšili mladoboleslavští hráči své vedení na pětigólové. Po přihrávce zpoza branky zakončil úspěšně za Lukášova záda Radim Zohorna. Olomouci se v závěru duelu podařilo připravit při hře čtyři na čtyři Gašpera Krošelje o čisté konto. Z mezikruží ho střelou mezi betony překonal Jakub Valský. Sedm sekund před koncem padl ještě jeden gól, když se z mezikruží trefil Martin Pláněk a uzavřel finální skóre na 6:1 pro Bruslařský klub. Kohouti tak odjeli z města automobilů s prázdnou.

Ohlasy trenérů

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme tři krásné góly. Ve druhé třetině jsme od půlky zápasu trochu polevili a Olomouc nás tam zatlačila, ale brankář udržel čisté konto, měl tam spoustu těžkých zákroků a to rozhodlo, že to po dvou třetinách bylo 4:0 a po tom závěru jsme si to pohlídali.

Jan Tomajko (HC Olomouc): My jsme špatně vstoupili do zápasu. Boleslav první třetinu vyhrála 3:0. Ve druhé třetině jsme se trochu zlepšili, vytvořili jsme si i nějaké šance, ale stejně jsme ji prohráli 0:1 a řekl bych, že Boleslav byla v tom zápase jasně lepší, byla daleko produktivnější, protože ty šance, které měli využili. My jsme nevyužili skoro nic.