BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav po nevýrazném projevu prohrála s Energií

29. 1. 2021
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

1:3

0:1, 1:0, 0:2

HC Energie Karlovy Vary

Statistiky

Branky a nahrávky: 35. Zbořil (Hrbas, Šťastný) – 11. Hladonik (Flek), 51. Koblasa (Kohout, Weinhold), 60. Novotný. Rozhodčí: Úlehla, Pražák – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 9:5, navíc Koblasa (KVA) 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 26:35. Zblokované střely: 11:1. Hity: 13:9. Vhazování: 25:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Hrbas, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Šidlík, Allen – Lunter, Zbořil (A), Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Kotala – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský

HC Energie Karlovy Vary

Novotný – Rohan (A), Plutnar, Mikyska, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, Klejna – Beránek, Hladonik, Flek – Redlich, Skuhravý (C), Mikúš – Koblasa, Černoch, Kohout – Zabloudil, Vildumetz, Osmík

M l. B o l. – V zápase 40. kola Tipsport extraligy přivítali Bruslaři po kratší pauze karlovarskou Energii, kterou na zdejším ledě naposledy vyprovodili jedenáctibrankovým přídělem. V tomto kole se však žádný brankostroj nekonal a převážně se bojovalo a také bránilo, neboť soupeř měl více střel a hrál disciplinovaněji. Utkání otevřel hostující Hladonik a ve druhé třetině srovnal Adam Zbořil. Hosté však překlopili díky Koblasovi stav na svou stranu a tento těsný výsledek již Bruslaři přes snahu nedokázali zvrátit. V power play pak potvrdil výsledek gólman hostů Filip Novotný, jenž se takovouto trefou zapsal do dějin českého hokeje.

Pomalejší úvod patřil nejprve Bruslařskému klubu, kdy Novotného pozornost prověřili Kousal s Flynnem. Následoval nepřesný pokus Davida Šťastného a protiútok Energie, která se ale nejprve musela do útočného pásma prosekat. Jana Růžičku prověřili od mantinelu Kohout a vzápětí ještě Jiří Černoch. Z nulového úhlu to zkusil po otočce ještě Jakub Flek, ale nastřelil jen beton, podobně jako předtím jeden z jeho protihráčů po vhazování na druhé straně kluziště. Patovou situaci ukončil v 11. minutě rozjetý Jan Hladonik do poloprázdné branky po skvělé přihrávce z protilehlého kruhu od Fleka, čímž korunoval tlak, jenž si Karlovarští postupem času vybudovali.

Bruslaři se pokusili o rychlou odpověď, ale puk jim jen poskakoval před brankovištěm a nikdo ho do poloodkryté klece neodpálil. Další příležitost dostali díky přesilové hře, ale během ní Karlovarští dokázali své pásmo urputným bojem uhájit. Následovala série vyloučení na obou stranách, kdy Koblasa vyfasoval desítku. V krátké početní výhodě vypálil na Růžičku zblízka Skuhravý, avšak boleslavský brankář se nenechal rozhodit. Při dalším pokusu Západočechů byl Růžička sražen vlastním spoluhráčem pronásledujícím útočníka soupeře, z čehož nakonec byla další karlovarská přesilovka, jež se po chvíli proměnila dokonce v dvojnásobnou. V té vypálil Skuhravý na připraveného Růžičku, pak ale vystartoval Mário Lunter k protiútoku, kdy pár sekund před koncem třetiny přes opracování dvěma obránci Varů zakončil po kličce do výstroje Filipa Novotného.

Po návratu na led přečkali Bruslaři oslabení, přenesené z předešlé třetiny, a vyrazili do útoku. Nejprve neuspěl s nepřesnou střelou Strnad, pak od kruhu Šťastný. Při třetím výstřelu dokonce zazvonila tyč. Tento rozjezd si Bruslaři zkazili zbytečným vyloučením, avšak i ve čtyřech útočili. Největší příležitost měl Conor Jay Allen, jehož ránu tečoval některý z karlovarských obránců téměř ideálně, avšak Filip Novotný svůj tým podržel. Následovalo další oslabení, v němž ale Bruslaři také útočili a pěknou střelu vyslal Jakub Strnad. Tentokrát ale vycenili tesáky i energetici a rána od modré Martina Weinholda zaplachtila vzduchem málem přesně. Zbořil kontroval protiúderem, při němž vyprášil Novotnému betony.

Po polovině druhé třetiny si zahráli po delší odmlce přesilovou hru i domácí, ale vystřelit v ní dokázal jen Flynn. Po vyrovnání stavu hráčů na ledě měli šanci hosté a Beránek zblízka přestřelil branku. Ve 36. minutě však Hrbas napřáhl od modré a Adam Zbořil díky teči vyrovnal po dlouho marném tlaku, provázeném nepřesnostmi. Krátce poté byli domácí opět vyloučeni a Jakub Strnad po vhazování ujel do nájezdu, ale jeho úmysl narvat puk pod víko skončil v ochranné síti. Jan Růžička se ale také zapotil a zvládl závar před svou brankou. Po návratu vyloučeného Bruslaře na led ještě vystřelil nepřesně Plutnar. Do konce druhého dějství se už potom nic důležitého nestalo.

Na počátku třetí třetiny se hosté vydali směrem k Růžičkovi a Beránek vyslal prudký výstřel, jenž nedokázal dorazit Jakub Flek. Na druhé straně nedokázal usměrnit puk Oscar Flynn poté, kdy ho spoluhráč nedokázal odpálit a ten pak stál na místě. Karlovarští si pak zahráli už osmou přesilovou hru a Růžičku se snažili propálit nejprve Beránek, pak ještě Flek. Beránek se později pokoušel o průstřel z ostrého úhlu, po němž následoval protiútok Boleslavi, v kterém Oscar Flynn bojoval o svou palebnou pozici, avšak musel puk nahrát lépe postavenému Kousalovi, jehož prudký výstřel lízl Novotného rameno.

V 51. minutě se opět změnilo skóre, když se kolmou přihrávku Petra Koblasy připravoval usměrnit u levé tyče nikým nehlídaný Skuhravý, avšak do prázdné branky puk zaletěl nešťastně odrazem od brusle bránícího hráče. Po této ráně se Bruslaři pokoušeli stav srovnat a drželi hosty zamčené v jejich pásmu. Lunter v předbrankovém prostoru netrefil letící puk a po zákroku Novotného, jenž asi dvouminutové obléhání ukončil, se za bránou poprali Ševc s Mikúšem. Ve hře čtyř proti čtyřem se nikdo neprosadil a po jejím skončení s napřáhem od modré neuspěl Bernad. Před koncem zkusili Bruslaři štěstí v šesti, kdy puk přes celé hřiště odpálil brankář Karlových Varů Filip Novotný, čímž potvrdil vítězství týmu ze západu Čech.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Odehráli jsme velice špatné utkání, měli jsme strašně špatný pohyb, měli jsme strašný počet nepřesností. Spoustu přihrávek jsme si nedali na hokejku; vlastně soupeř je sbíral, protože jsme si je dávali nepřesně. Bylo strašně moc vyloučených, takže polovina mužstva se vůbec nedostala do tempa, do hry, Myslím si, že naše vyloučení pramenily z našeho nepohybu a vůbec jsme nebyli nastaveni hlavou do zápasu, takže jsme vůbec nemohli pomýšlet na nějaký bodový zisk. Vary vyhrály zaslouženě, i když šťastným gólem, ale přesto zaslouženě.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že se nám podařilo zlomit tu nepříznivou sérii, kterou jsme měli. Byť jsme odehrávali vyrovnaná utkání, nedařilo se nám je lámat na naši stranu a získávat body. Dnes patří velký dík celému mužstvu, jakým způsobem utkání odbojovali a odmakali. Byť se nám nedařilo v přesilových hrách, tak jsme byli velmi obětaví a zodpovědní směrem dozadu. Po výborném výkonu Filipa Novotného, který ho korunoval ještě tím posledním gólem do prázdné branky, si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát.