BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav padla s Olomoucí, opět bez branek

21. 10. 2021
napsal Zdena Bobková
BK Mladá Boleslav

0:2

0:0, 0:1, 0:1

HC Olomouc

Statistiky

Branky a nahrávky: 30. Káňa (Knotek, Nahodil), 60. Krejčí (Lukáš). Rozhodčí: Pešina, Pilný – Gerát, Klouček. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 421. Střely na branku: 27:18. Zblokované střely: 31:6. Hity: 9:4. Vhazování: 20:29. Průběh utkání: 0:2.

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Šidlík, Lintuniemi – Dufek, Fořt, Claireaux – Kelemen, Raška, Kotala – Knotek, Najman, Kousal – Lunter, Bičevskis, Stránský (A)

HC Olomouc

Lukáš – Ondrušek (C), Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – Káňa, Krejčí (A), Kucsera – Ostřížek, Knotek (A), Klimek – Burian, Nahodil, Kunc – Olesz, Strapáč, Navrátil

M l. B o l. – Zápasy s Olomoucí jsou vždy líté bitvy s minimem gólů. A přesně to platilo i ve čtvrtečním zápase. Boleslav byla v celém zápase aktivnější, ale promarnila nespočet vyložených šancí. Olomouc se v polovině duelu radovala z první branky zápasu, která se nakonec ukázala jako rozhodující. Trenéři se s blížím se koncem zápasu snažili míchat sestavou, aby oživili hru, ale vše bohužel bez úspěchu. Střelecké trápení Bruslařů tedy přetrvává, již ve druhém zápase po sobě nevstřelili svěřenci trenérů Patery a Rulíka soupeři ani jednu branku.

Opatrná první třetina přinesla poměrně málo šancí a spoustu nepřesností. Hra byla častokrát přerušována vinou ofsajdů. V první větší šanci se ukázali domácí, konkrétně nová akvizice Bruslařů, Fin Alex Lintuniemi, který napřahoval na modré, ale jeho šanci přerušil ofsajd. Poté se v dobré palebné pozici ocitl Fořt, o chvíli poté Pýcha, ale jeho střelu blokovali hned čtyři bránící hosté.

V obrovské šanci, kdy už fanoušci pomalu jásali, byl Fořt, ale trestuhodně minul. V nastalé přesilovce to byl opět Fořt, který minul poloodkrytou bránu. Na druhé straně o sobě dali vědět i hosté, Kuncův pokus schoval Krošelj ve výstroji. Hra se poté přestěhovala zpátky pod domácí kotel a na puku úřadovali opět domácí. Fořt – potřetí – ve velké šanci minul prakticky prázdnou klec. V závěru třetiny se o slovo přihlásili také hosté, ale Krošelj neměl s jejich pokusy větší problémy.

Druhá třetina byla o poznání svižnější, oproti té úvodní se přerušovalo minimálně. Jenže více než střely byly k vidění blokování a souboje o kotouč. Přesto to byli hosté, kteří se objevili ve velké šanci.Navrátilovu šanci, kterou Krošelj jen vyrazil, na brankové čáře zachraňoval Pláněk, který kotouč vyškrábl na poslední chvíli. Olomouc stupňovala tlak a ve velké šanci byl Ondrušek, toho ale Krošelj podrazil a domácí šli do čtyř. Hosté hozenou rukavici využili, když domácího gólmana překonal střelou nad rameno Jan Káňa.

Bruslaři se snažili o vyrovnání, v dobré palebné pozici byl Kelemen. Hra se na chvíli zastavila před Lukášem, kde domácí tlačili. Zato hosté srdnatě bránili. Dokonce až tak moc, že Švrček nešťastně odraženým kotoučem schytal ránu do obličeje. Domácí tlačili a donutili hosty k faulu. V přesilovce vypadala slibně Najmanova teč, krátce poté na Kousala zívala poloodkrytá brána, ale boleslavský forvard trefil jen boční síťku.

Bruslaři od začátku závěrečné periody tlačili na svého soka a snažili se o vyrovnání. Vše ale troskotalo na vynikajícím Janu Lukášovi, který držel to nejtěsnější vedení Mory. Pláňkovu střelu od modré dobře viděl a vyrazil ji špičkou hole do ochranné sítě. Stejně tak si poradil i s pokusem Martina Ševce. Zuby si na jeho betonech vylámal i Claireaux. Oproti tomu Krošelj na druhé straně mnoho práce neměl.

Postupem času se domácí dostávala do mírné křeče, zato Moře stačilo bránit přechod domácího celku přes střední pásmo. V závěru třetiny se Bruslařům nepodařilo uhlídat únik Rašnera, kterého nakonec domácí zastavili až faulem. Rozhodčí nařídili trestné střílení, kterého se ujal David Krejčí, ten ale trefil jen spojnici Krošeljovy klece. Minutu před koncem domácí sáhli k odvolání brankáře, což se jim stalo osudné. David Krejčí vypíchl kotouč a poslal ho do prázdné klece.

Ohlasy trenérů

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Bez gólu se nedá vyhrát, ale klukům se dá těžko co vytknout. Tlačili jsme se do brány celý zápas, asi to bylo málo. Ve střeleckém prostoru nám chybělo víc klidu, protože pár šancí tam bylo a zápas byl dnes jen o jednom gólu. Jak říkal Honza, oni využili přesilovku, my ne, i když si myslím, že jsme ji sehráli velmi slušně. Můžeme jen pogratulovat soupeři.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Pro nás jsou to, myslím, výborné tři body. Boleslav byla těžký soupeř, výborně bruslí. Čekali jsme, že to bude těžký zápas. Rozhodla naše využitá přesilovka, oslabení jsme dnes hráli dobře a Boleslav tam měla samozřejmě nějaké šance. Honza Lukáš podal výborný výkon a díky tomu si vezeme tři body.