BK MLADÁ BOLESLAV

Zlín poražen, Bruslaři si s Berany poradili 3:1

28. 11. 2021
napsal Zdena Bobková
BK Mladá Boleslav

3:1

1:0, 2:0, 0:1

PSG Berani Zlín

Statistiky

Branky a nahrávky: 14. Šidlík (Eberle, Bičevskis), 31. Jánošík (Kousal, Lunter), 40. Najman (Kousal, Pospíšil) – 59. Gazda (Zabusovs, Sedláček). Rozhodčí: Pešina, Micka – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:2, navíc Mamčics (ZLN) 5 min. + trest do konce utkání za krosček. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 689. Střely na branku: 42:21. Zblokované střely: 23:17. Hity: 8:13. Vhazování: 40:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Pýcha, Šidlík, Bernad, Pláněk (A), Jánošík (C), Lintuniemi – Lunter, Fořt, Pospíšil – Kelemen, Najman, Kousal – Kotala, Claireaux, Dufek – Eberle, Bičevskis, Stránský (A)

PSG Berani Zlín

Kašík – Mamčics, Gazda, Suhrada, Němec (A), Žižka, Hanousek, Ferenc – Kubiš (C), Sedláček (A), Flynn – Zabusovs, Honejsek, Köhler – Karafiát, Hejcman, Mikhasenok – Fryšara, Veselý, Zbořil

M l. B o l. – Boleslav po neúspěšném pátečním představení ve Varech zvládla reputaci s plnou parádou a poslední Zlín porazila 3:1. Nápor hráčů v zelenočerných dresech krotil Libor Kašík, který zlikvidoval přes čtyřicet střel. Bruslaři si postupem času vybudovali třígólový náskok. O čisté skóre přišel Krošelj až v samém závěru, kdy to Zlínští zkoušeli bez gólmana.

Kdo by čekal od souboje s posledním celkem tabulky nudu, musel by přiznat, že se mýlil. Už první třetina nabídla celkem 26 střel, přičemž více úřadovat musel zlínský Kašík, který si připsal hned 20 zákroků. Domácí byli od začátku aktivnější, hned v první minutě hry se prezentoval Eberle. Boleslavští si poté dokázali vytvořit další dvě šance, ale daleko nebezpečnějším šancím se musel bránit Krošelj, který likvidoval střely Karafiáta a Flynna, kteří orazítkovali jeho betony.

Postupem času pohotové zákroky Libora Kašíka drásaly nervy boleslavských hráčů i fanoušků. Na Kelemena i Claireauxe zívala poloodkrytá brána, ale oba hráči minuli. Halou jen zahučelo, když Kousalova rána orazítkovala tyč a Pospíšil bědoval, když měl Kašíka dvakrát na kolenou a nedokázal jej přehodit. Špatnou rozehrávku Zlína vystihl Najman, který ujížděl na bránu s Kousalem. Ten byl ale v rozhodující okamžik střely podražen a rozhodčí nařídil trestné střílení. Kousal chtěl Kašíka vymíchat, ale nakonec svou střelu umístil do betonů. Už to vypadalo, že budou Bruslaře spálené šance mrzet, ale jednoduchá střela Petra Šidlíka prošla skrumáží těl až za Kašíkova záda a poprvé rozjásala ochozy.

V úvodu druhého dějství udělali hosté dvě hrubky v rozehrávce, takže se hned dva domácí hráči dostali rovnou před Kašíka. Ale ani Kelemen, ani Najman si na zlínského gólmana nepřišli. První třetina se obešla bez vyloučení, v té druhé se domácí oslabili kvůli špatnému střídání. Zlínští hozené rukavice nevyužili, ale dokázali si i poté vytvořit tlak, který korunoval Zbořil svou tvrdou ránou k pravé tyči. Domácí poté vytvořili před Kašíkem pořádný závar, ale nedokázali přesně zacílit na odkrytou bránu.

Zlínští se poté provinili naprosto identickým faulem a ačkoli odolávali celé dvě minuty, než se navrátivší Honejsek stačil vrátit do hry, Adam Jánošík na modré napřáhl a puk umístil přesně k levé tyči. O chvíli později se hosté oslabili znovu a domácí si před Kašíkem otevřeli střelnici. Skóre se ale neměnilo. Po jednom závaru před Kašíkem pak zcela nepochopitelně bouchly nervy Mamčicsovi, který krosčekem poslal k zemi Najmana a byl z ledu vykázán vyšším trestem až do konce utkání. Bruslaři se v dlouhé přesilovce trefili až v samém závěru. Dloubákem puk přesně umístil Ondřej Najman.

Zlín v poslední třetině pořádně kousal, nechtěl se jen tak spokojit s tím, že by z Boleslavi odjížděl s prázdnou. Domácí hostům darovali i dvě přesilové hry, ve kterých hosté sice drželi pásmo, ale Krošeljovi hodně usnadňovali práci obránci. I nápor domácích hráčů lehce polevil, ti se spíš zaměřili na kontrolu zápasu, než aby se někam hnali.

Pět minut před koncem třetí třetiny si hosté vyžádali oddechový čas. Zlínští sice zahájili v útočném pásmu, ale o to záhy přišli. Pak bylo těžké se napevno před Krošeljem usadit a domácí na prázdnou klec nezacílili. Ve velké šanci se ocitl Flynn, který vystřelil z mezikruží. Dvě minuty před koncem třetí periody pokazil Krošeljovi prázdné skóre Daniel Gazda. A po buly Kašík prchal z brány znovu. Ale Krošelj drama nedopustil a Bruslaři zvítězili 3:1.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli. V prvních dvou třetinách jsme měli střeleckou převahu, pomohli jsme si v přesilovkách. Závěr jsme si trochu zkomplikovali při powerplay soupeře, při hře šest na pět a inkasovali jsme. Ale potom jsme to uhráli. Myslím, že jsme si to zasloužili, šli jsme si za tím.

Luboš Jenáček (PSG Berani Zlín): Nenavázali jsme na vydařená domácí utkání s Olomoucí a Třincem. Špatně jsme vstoupili do utkání, nešly nám nohy. Boleslav byla lepší. Bruslila, vytvářela si tlak, hrála dobře v ofenzívě, dávali kotouče navrch na beky, měli spoustu střel. V první třetině dokonce dvacet střel, my nějakých sedm. Z toho dali sice jen jeden gól, ale taky to po dvaceti minutách mohlo klidně skončit 3:0. Boleslav byla lepší a hladovější, my jsme začali pozdě. Nehráli jsme dobrý zápas, nepůsobili jsme kompaktně, každý to chtěl urvat sám a to není cesta. Určitě si to rozebereme.