BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři zakončili rok 2021 výhrou, Vítkovicím nadělili pět branek

30. 12. 2021
napsal Adéla Kvapilová
BK Mladá Boleslav

5:2

3:0, 2:0, 0:2

HC VÍTKOVICE RIDERA

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Bičevskis (Eberle), 12. Pláněk (Bernad), 19. Fořt (Raška, Pýcha), 32. Šťastný, 36. Kantner (Kousal, Ševc) – 43. Marosz, 46. Kalus (Flick, Plášil). Rozhodčí: Úlehla, Pražák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Střely na branku: 34:18. Zblokované střely: 14:9. Hity: 9:13. Vhazování: 23:28. Průběh utkání: 5:0, 5:2.

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi – Pospíšil, Fořt, Šťastný – Kantner, Najman, Kousal – Kelemen, Raška, Claireaux – Eberle, Bičevskis, Stránský (A)

HC VÍTKOVICE RIDERA

Stezka (21. Dolejš) – Solovyev, Polák (C), Galvinš, Plášil, Koch, Kovář, Gewiese – Krenželok (A), Hruška (A), Lakatoš – Dej, Marosz, Bukarts – Kalus, Flick, Fridrich – Bernovský, Chlán, Krejsa

M l. B o l. – Poslední zápas roku 2021 Bruslaři zvládli na výbornou. Mladá Boleslav předvedla skvělou úvodní pasáž. Během ní si vybudovala tříbrankové vedení, které během druhé třetiny ještě navýšila. Závěrečná pasáž přinesla zdramatizování. Vítkovicím se podařilo během necelých tří minut snížit na 5:2.Další gól už ale nepadl, a tak se Středočeši radovali z důležitých tří bodů.

Utkání začalo ve svižném tempu, hra se přesouvala z jedné poloviny na druhou. Zajímavou šanci měl na hokejce Marek Kalus, jenž projel až ke Krošeljovi a namířil kotouč k bližší tyči. Boleslavský gólman zůstal pozorný a vzápětí vypukla radost na opačné straně. Střelou z těsné blízkosti se prosadil Maris Bičevskis a poslal tak v páté minutě domácí tým do vedení.

O chvíli později se málem Bruslaři radovali podruhé. Trio Kantner – Najman – Kousal si během početní výhody připravilo slibnou kombinaci, kterou zakončoval poslední jmenovaný. Úsměvy boleslavským fanouškům vykouzlila 12. minuta, kdy se v signalizované výhodě napřáhl Martin Pláněk a propálil vše, co mu stálo v cestě. Středočeši se i nadále prezentovali aktivněji. Navíc si v závěru úvodní periody střihli dvouminutovou výhodu, kterou ranou od modré využil Tomáš Fořt, čímž navýšil skóre na 3:0.

Na počátku prostředního dějství došlo k výměně gólmanů na straně Vítkovic. Aleše Stezku nahradil Daniel Dolejš. Ihned v úvodu si přesilovou hru zahráli hosté, avšak ta jim nevyšla podle představ. Mladá Boleslav si během ní dokázala vytvořit nebezpečné šance. Následovala početní převaha i na opačné straně, nicméně ani ta změnu ve stavu nepřinesla. Po skončení několika speciálních her se na puku drželi více domácí.

Jejich snažení se vyplatilo a na gólový účet ve 32. minutě přidali další čárku. David Šťastný vypálil od pravého kruhu, jeho pokus Dolejš vyrazil před sebe, avšak na dorážku boleslavské devětadvacítky byl už krátký. Posléze už byla pátá branka na spadnutí a početní převaha Bruslařů to pouze potvrdila. V čase 35:27 se přesně mířeným pokus z bezprostřední blízkosti Matyáš Kantner zvýšil na 5:0. V hale zavládlo nadšení, po zbytek periody už Bruslaři kontrolovali hru.

Závěrečnou dvacetiminutovku začali lépe hosté, kteří z tlaku ve 43. minutě vytěžili branku. Rostislav Marosz z ostrého úhlu propálil puk skulinkou a připravil tak Krošelje o čisté konto. První branka nakopla Vítkovice natolik, že i nadále působili aktivněji a necelé tři minuty po úvodní trefě snížili na 5:2. Po povedené kombinaci během přesilové hry namířil kotouč do poloodkryté klece Marek Kalus.

Těsně po polovině třetí periody se puku chopili domácí, kteří odstřelovali Dolejše ze všech možných pozic. Vítkovický strážce veškeré pokusy boleslavské party vytěsnil mimo tři tyče. Následně se hra přemístila před Krošelje, který také musel čelit nebezpečným akcím. Nakonec už žádná další branka nepadla, Bruslaři tak po dvou porážkách zvítězili 5:2 a ukončili vítkovický bodový přísun.


Ohlasy trenérů

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): První dvě třetiny nám vyšly výborně, měli jsme dobrý pohyb a byli jsme produktivní. Ve třetí třetině jsme trochu polevili, tím jsme dostali soupeře do hry, což nás trochu mrzí. Ustoupili jsme ze hry, kterou jsme hráli prvních čtyřicet minut. Naštěstí jsme měli náskok, takže jsme to uhráli. Potřebovali jsme zvítězit a to se nám podařilo.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Bohužel mohu hodnotit pouze třetí třetinu, kdy jsme hráli nějaký obraz hry, který bychom chtěli, možná pod vědomím Boleslavi, která za stavu 5:0 v hlavách trochu polevila. První dvě třetiny jsme tady absolutně nebyli a nezasloužili jsme si vyhrát.