BK MLADÁ BOLESLAV

Čtvrtý zápas série rozhodnutí nepřinesl, Plzni k výhře stačil jediný gól

15. 3. 2022
napsal Zdena Bobková
BK Mladá Boleslav

0:1

0:1, 0:0, 0:0

HC ŠKODA PLZEŇ

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Dufek (Bulíř, Blomstrand). Rozhodčí: Kika, Stano – Gerát, Ganger. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 722. Střely na branku: 33:21. Zblokované střely: 29:15. Hity: 9:15. Vhazování: 25:32. Průběh utkání: 0:1.

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Pýcha, Ševc (C), Jánošík, Pláněk (A), Lintuniemi, Fillman – Kantner, Kotala, Šťastný (A) – Flynn, Najman, Kousal – Lunter, Fořt, Kelemen – Grim, Bičevskis, Eberle

HC ŠKODA PLZEŇ

Svoboda – Kaňák, Čerešňák (C), Graňák, Malák, Budík, Kvasnička, Hamšík – Lang, Mertl (A), Dzierkals – Blomstrand, Bulíř, Dufek – Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – Malát, Thorell, Dvořák

M l. B o l. – Hosté pro utkání sáhli k jediné změně, a to poměrně stěžejní. Výměnou za Domonika Pavláta nastoupil v brankovišti Miroslav Svoboda. Západočeši v úvodní periodě vstřelili branku, po hezké kombinaci s Bulířem zaznamenal už ve čtvrté minutě přesný zásah Jan Dufek, který v průběhu sezóny zamířil od Středočechů právě do Plzně. A nakonec se branka ukázala jako vítěznou, ačkoli by to možná čekal málokdo. Bruslaři v úterý nenašli jediný recept na skvěle chytajícího Svobodu v brance indiánů, a série se tak vyrovnává. Rozhodující pátý duel se tak odehraje ve čtvrtek na plzeňském ledě.

Plzeň sáhla před čtvrtým utkáním série k zásadní změně a v brankovišti, Dominika Pavláta vystřídal v brankovišti Miroslav Svoboda. Ten po pár vteřinách musel čelit slibné kombinaci Kelemena s Bičevskisem. Celkově se Boleslavi vstup do utkání povedl, nechyběla mu energie. První branka utkání přišla záhy, k nelibě domácích ale do vlastní sítě. Najíždějící Bulíř perfektně vystihl a přihrávkou z otočky nalezl Jana Dufka, který z blízka prostřelil Krošelje mezi betony. Hosté po úvodní brance uzavřeli přechod do své třetiny a srdnatě bránili.

Domácí se trochu osmělili až později, pořádný závar předvedl Kelemen s Fořtem, ale přetlačovaná před Svobodou gólem neskončila. Útočné choutky domácího týmu značně povzbudily i domácí tribuny. Na útočný výlet se posléze vydal Malát, o chvíli později šikovně vypálil Dzierkals. Z pěkné pozice na kruhu zamířil Flynn, ale střela mu úplně nesedla. Hra v úvodní periodě byla poměrně čistá, faul přišel ze strany hostí až v samém závěru úvodní třetiny. Boleslav přesilovku nesehrála špatně, ale gólem neskončila.

Úvod třetiny vyzněl lépe pro hosty, kdy přes Krošeljem nebezepčně operovali Schleiss a Dufek. Pořádný závar se však odehrál na protistraně. Kelemen se obtočil kolem branky a zasouval k tyči. Svoboda byl mimo pozici, ale Kaňák jej u tyče zastoupil a zabránil jisté brance. Po této šanci se poprvé v zápase provinili faulem i domácí a museli se bránit. V největší šanci se ale paradoxně ocitli domácí, konkrétně Šťastný, jež v úniku ale trefil tyčku.

Plzeňští dále pokračovali ve střežení středního pásma, útočných výpadů z jejich strany bylo méně. Více se zaskvěla Pláňkova ostrá rána z dojížďky a zvláště pohledné přečíslení Flynna s Najmanem, kdy druhý jmenovaný natrefil jen břevno. Za Svobodou tak už podruhé zacinkala branková konstrukce. Domácí tým se v této sérii zlepšil i co se týče sehrání přesilovek, po faulu Mertla se Západočeši museli vydat ze svých sil, v největší šanci byl Kotala, který zahrával z předbrankového prostoru, ale Svoboda proti jeho pokusu předvedl skvělý zákrok. V závěru třetiny přišel ještě pokus Bulíře, ale ten Krošelje nijak nepřekvapil.

Na začátku třetí periody se domácí, na místo očekávaného tlaku, oslabili. Krošelj musel likvidovat Bulířovu střelu zblízka. Navýšit vedení mohl po zavezení kotouče Bulířem Blomstrand, ale u tyče minul. Na druhé stran měl zřejmě největší šanci na vyrovnání měl v 51. minutě Kelemen, jež se snažil Svobodu propálit tváří v tvář. Šťastného dorážka už byla jen z nulového úhlu a cestu do brány si také nenašla.

Západočeši se spíše zaměřovali na obranu, přesto Krošelje prověřil Graňák s Blomstrandem, Krošelj ale zasáhl jistými zákroky. Jak se postupně zápas chýlil k 60. minutě, pokukoval Krošelj po střídačce. Jeho odvolání ale přišlo až dvacet vteřin před poslední sirénou. Nutno podotknout, že hosté svým dobrým napadáním znemožňovali odvolání boleslavského maskovaného muže. Závěrečný tlak byl krátký a neúspěšný. Boleslav tak musí kousnout druhou porážku v sérii a jelikož stav tohoto předkola je 2:2, rozhodne poslední duel. Ten oba celky sehrají ve čtvrtek odpoledne na plzeňském ledě.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Byl to bojovný zápas z obou dvou stran. O zápase rozhodl jeden gól. Samozřejmě nás mrzí, že to bylo do naší branky, ale hráčům se nedá nic moc vytknout. Nechali tam, co mohli. Určitě jsme měli i trochu smůly, ale tak to v tom hokeji je. S Plzní se pořád přetahujeme. Ten zápas z toho nevybočil.

Václav Baďouček (HC ŠKODA PLZEŇ): V tomto zápase se role trochu obrátily. Domácí měli lepší vstup do utkání. Byli hodně agresivní. My jsme toho využili a dali jsme gól na 1:0, který se nakonec ukázal jako ten rozhodující. Jsem hrozně rád, že se kluci tou předchozí nepřízní osudu nenechali zlomit. V zápase jsme byli my ti šťastnější. Boleslav tam měla tři tyčky, ale Míra (Miroslav Svoboda, pozn. red.) odchytal výborný zápas. Kluci to odbojovali. Jsem rád, že se to rozhodující utkání odehraje před našimi diváky.