BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští na severu Čech těžili z povedené první třetiny. Bylo to jen tak tak

14. 10. 2022
napsal Tereza Trčková
HC VERVA Litvínov

3:4

0:4, 1:0, 2:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 34. Hlava (Stránský, Sukeľ), 51. Zdráhal (Abdul), 58. Stránský (Kudrna, Jaks) – 4. Kantner (Kousal), 8. Najman (Åberg, Kousal), 11. Åberg (Lantoši, Šťastný), 19. Stránský (Najman, Kousal). Rozhodčí: Micka, Šindel – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 6:7, navíc Strejček (LIT) a Stránský (MBL) 5 min. za bitku. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 197. Střely na branku: 44:22. Zblokované střely: 31:10. Hity: 6:3. Vhazování: 36:40. Průběh utkání: 0:4, 3:4.

HC VERVA Litvínov

Godla (21. Tomek) – Zile, Jaks, Freibergs, Wesley, Demel (A), Strejček, Šalda – Abdul, Sukeľ, Hlava – Berka, Stránský, Zdráhal (A) – Straka (C), Gut, Kudrna – Zygmunt, Helt, Havelka

BK Mladá Boleslav

Novotný – Pýcha, Pláněk (A), Jeřábek, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, Štich – Šmerha, Lantoši, Šťastný – Åberg, Fořt, Stránský (C) – Kantner, Najman (A), Kousal – Lunter, Bičevskis, Beránek

L i t v í n o v – Jako nůž máslem prošli boleslavští hokejisté první třetinou zápasu na ledě VERVY. Čtyři vstřelené branky, z toho tři v přesilovkách, na první pohled dávaly tušit klidnému průběhu utkání. Jenže opak byl pravdou. Domácí nic nevzdali a nakonec došli až k rozdílu jediného gólu. Bruslaři měli štěstí, že se tak stalo až dvě minuty před koncem, který už posléze zvládli. Doplňme, že svůj premiérový gól v české soutěži zaznamenal Pontus Aberg.

Ve 4. minutě zápasu otevřel skóre Matyáš Kantner, který si našel osamocený puk na modré čáře a dovezl ho až ke Godlovi, který neměl proti jeho střele žádnou šanci. O čtyři minuty později už se Bruslaři dostali do dvougólového vedení, kdy dokázali využít početní výhodu. Pontus Åberg šikovnou střelou překvapil Godlu, který nedokázal puk udržet a vypadl těsně před brankovou čárou. K ní se dokázal dostat nejrychleji Ondřej Najman, který kotouč pohotově uklidil do branky. Bruslaři neměli dost a v 10. minutě přidali i třetí gól a znovu v přesilovce. Premiérovou trefu zaznamenal šťastným způsobem Pontus Åberg, jehož střílenou přihrávku zpoza branky tečoval přímo do Godlovy branky litvínovský obránce. Asi nejvýraznější šance chemiků přišla ve 12. minutě, kdy se blafákem snažil Novotného překonat Sukeľ, ten jeho úmysl a i následnou dorážku vystihl. Pak už ale zase zaúřádovala přesilovková formace Středočechů. Do mezikruží dostal přesnou přihrávku Jan Stránký, který silným projektilem uklidil puk do pravého růžku Godlovy svatyně a Boleslav vedla minutu před koncem prvního dějství už 4:0.

Do druhé třetiny zkusili chemici vlít novou krev do žil vystřídáním brankářů a mezi tři tyče se postavil Matěj Tomek. Začátek dějství už se ale nesl v klidnějším duchu a oba týmy nezaznamenaly větší šanci překonat oba brankáře. Příležitost, která zaváněla gólem, si Boleslavští připsali až ve 28. minutě, kdy pozornost Tomka prověřil Martin Pláněk, gólman si ale připsal jistý zákrok a podržel svůj tým. Jednu z největších šancí druhého dějství ale měli právě Litvínovští. Ve 33. minutě Zdráhal okroužil Novotného branku a překvapil ho nahozením na branku, to se Novotnému nešťastně odrazilo pod brusli, kterou jen tak tak udržel před brankovou čárou. O minutu později už ale boleslavský gólman kapituloval. Nicolas Hlava usměrnil do branky přihrávku zpoza branky od Šimona Stránského a poprvé tak překonal Novotného.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ta přechozí. Aktivnější byli chemici, ze svého tlaku si nedokázali vytvořit šanci na snížení skóre. Výraznější moment přišel až ve 48. minutě, kdy se strhla bitka mezi Janem Stránským a Janem Strejčkem. Rozhodčí ale bitku rychle rozehnali a oba hokejisté putovali na trestnou lavici. Druhou branku Litvínovských přinesla 51. minuta, Patrik Zdráhal dokázal přesnou střelou najít skulinku mezi betony Novotného a snížil stav utkání na 2:4. V 54. minutě dostali domácí výhodu v podobě přesilovky, kterou posílili odvoláním gólmana Tomka. A tenhle taktický krok jim vyšel. Před Šimonem Stránským vyplaval kotouč, který z první nasměroval za Novotného záda. Tlak Vervy pokračoval, ale ke štěstí Bruslařů z něj vyrovnávací gól vytvořit nedokázala a Boleslav si tak odváží z Podkrušnohoří cenné tři body.

Ohlasy trenérů

HC VERVA Litvínov:

Vladimír Růžička: První třetina rozhodla. Byli jsme v ní jasně nedisciplinovaní a tato nedisciplinovanost rozhodla utkání. I přes mnoho vyloučení, které soupeř potrestal, jsme měli šance, které jsme nevyužili. Od druhé třetiny jsme začali hrát hodně v útočném pásmu, drželi jsme se na puku. Měli jsme hodně šancí, ze kterých jsme ale vytěžili jen jeden gól, což proti takovému soupeři samozřejmě rozhoduje. Třetí třetina měla podobný průběh. Kdybychom v ní využili šance, které jsme měli, mohli jsme i přes počáteční čtyřgólové manko vyhrát. Zápas byl o proměňování šancí, a to jsme nedokázali. Je pro mě těžko pochopitelné, jak můžeme udělat takové nedisciplinované fauly v útočném pásmu, hráče jsme na to upozorňovali, že má Boleslav skvělé přesilovky, ale zápas jsme si tím bohužel prohráli.

BK Mladá Boleslav:
Ladislav Čihák: Musím říct, že de facto rozhodla první třetina, do utkání jsme vstoupili dobře. Dali jsme rychlé góly a vedli jsme 4:0. Bohužel druhá třetina nám ukázala, že Litvínov se jen tak nevzdá, což je pochopitelné a kluky jsme na to upozorňovali. S druhou třetinou jsme špatně naložili a Litvínov jsme pustili do hry. Ofenzivní silou jasně disponují, dokážou zmáčknout soupeře v útočném pásmu, kde jsou hodně nepříjemní. Špatně jsme šli do soubojů, nechali jsme se dostat se do šancí. V kabině jsme si k tomu před třetí třetinou něco řekli, chtěli jsme se vyvarovat faulů, což se taky nepodařilo. Za nás 20 minut výborných, 40 minut jsme byli jasně horší. Chci ale pochválit tým za bojovnost, za oslabení, za zablokované střely, skvělý výkon gólmana. Takové zápasy občas jsou, ale my si toho strašně ceníme, že jsme tady vyhráli za tři body.