BK MLADÁ BOLESLAV

Střetnutí s Třincem rozhodla v závěru jediná branka Tima Söderlunda

20. 1. 2023
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

1:0

0:0, 0:0, 1:0

HC Oceláři Třinec

Statistiky

Branky a nahrávky: 59. Söderlund (Lantoši, Pláněk). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 362. Střely na branku: 21:30. Zblokované střely: 17:14. Hity: 7:4. Vhazování: 19:36. Průběh utkání: 1:0.

BK Mladá Boleslav

Novotný – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Jeřábek, Bernad, Štich – Söderlund, Roman, Lantoši – Stránský (C), Bičevskis, Šťastný – Šmerha, Najman (A), Klíma – Lunter, Závora, Dvořáček

HC Oceláři Třinec

Kacetl – Havránek, Marinčin, Čukste, Jeřábek, Doudera, Roth – Chmielewski, Roman, Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Svačina, Hrehorčák, Kurovský – Dravecký (A), Haas, Hrňa

M l. B o l. – Dva dny po náročném zápase s Vítkovicemi čekalo na Bruslaře další těžké zápolení. Na 39. kolo totiž přivítali ambiciózní Třinec, jenž zaujímá třetí příčku v tabulce. Drtivou většinu utkání se hrálo za vyrovnaného stavu a Boleslav začala s větší aktivitou, jenže soupeře velice podržel brankář Kacetl. Až teprve v samém závěru přišlo rozhodnutí, které pro Boleslav vystřelil Tim Söderlund, kterému se tento zápas nesmírně povedl a právem byl označen za hráče zápasu.

Hned na úvod připravil Lantoši skvělou šanci pro rozjetého Tima Söderlunda, jehož klepnutí u pravé tyče šlo za téměř prázdnou bránu. Poté z dálky Kelly Klíma též minul a ještě jednou Lantoši tentokrát nenahrával, nýbrž se snažil trefit semafor, ale Ondřej Kacetl jeho úmysl přečetl. Následoval ještě Dvořáčkův dalekonosný nástřel, který gólman vyrazil, a pak šli hosté do protiútoku a Chmielewski bekhendem prověřil Filipa Novotného. Následovala Douderova střela z dálky a na vyražený puk poté nikdo z Ocelářů nedosáhl. Podobných svižných útočných akcí na obě strany bylo k vidění ještě hodně. Ale více navrch měla přece Boleslav. To platilo i pro obě přesilové hry. To nezamířil přesně Jan Stránský, a pak na druhé straně ani snaživý Aron Chmielewski. Do kabin se tak odcházelo bezbrankově.

Stejně jako na začátku prvního dějství i ve druhém Bruslaři předváděli dobrý pohyb a častěji se drželi na kotouči. První vážnější situaci měl ale na svědomí Kurovský, jenž z pravého kruhu trefil bližší tyč. Také domácí zazvonili na brankovou konstrukci, když Lantoši při přesilovce Bruslařů z levé strany trefil spojnici. Ve 29. minutě Söderlund obkroužil třineckou klec a vypálil na bližší tyč, díky pozornému Kacetlovi se skóre neměnilo. O pár minut později ujížděl hostující obraně Klíma, ale Čukste se s ním stihl vrátit a odzbrojil ho. Ke slovu se poté hlásili také hosté, po krátkém tlaku pálil z pravého kruhu Jakub Jeřábek, ten ale těsně minul bližší tyč. Parádní žabičku předvedl na druhé straně Ondřej Roman, který vyslal do šance Söderlunda. Z následného tlaku Bruslaři vytěžili přesilovku, při té opět zvonila tyč za Kacetlem a znovu po střele Lantošiho. Ani atraktivní druhá třetina však branku nepřinesla.

Na startu třetí dvacetiminutovky dostal Daňo od Hudáčka lahůdkový pas před brankoviště, který stačilo jen usměrnit za záda Novotného. Slovenská kombinace ale nepřinesla potřebné ovoce, protože Daňo branku minul. Oba celky poté měly k dispozici početní výhodu, ale ani jedna z nich nebyla využita. Potom se hra uklidnila, protože čas rychle plynul a nikdo nechtěl udělat rozhodující chybu. Nakonec ji udělali hosté, kteří nechali ve středním pásmu rozjet Tima Söderlunda. Švédský šikula se vyhnul obráncům a z levého kruhu zakončil přímo do pravé šibenice. Oceláři už na odpověď neměli dostatek času, a tak se tato trefa ukázala jako vítězná.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:

Václav Pletka: Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas až do konce. Měli jsme štěstí, že jsme na konci dali gól. Celý zápas nás držel gólman, hráli jsme dobře zezadu. Hráli jsme zodpovědný hokej, který teď musíme hrát. Jsme rádi za tři body.

HC Oceláři Třinec:
Zdeněk Moták: Velice těžce se mi ten zápas hodnotí. Stejně jako s Olomoucí jsme se těžko dostávali do šancí a brankových příležitostí. Vlastně jsme za dva zápasy vstřelili jen jeden gól, takže těžko můžeme vyhrávat. Celkově jsme ale podali bojovný a zodpovědný výkon. Bohužel nám nevyšla v závěru jedna situace, proto dnes body nebereme. Byl to vyrovnaný zápas, domácí jsou šťastnější.