BK MLADÁ BOLESLAV

Test vyšel na jedničku, Bruslaři vstřelili sedm branek

7. 9. 2023
napsal Tomáš Taybner
BK Mladá Boleslav

7:0

4:0, 2:0, 1:0

HC Slavia Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Šmerha (Fořt), 6. Malát (Osburn, Šmerha), 7. Jánošík (Lantoši), 9. Stránský (Suchý), 24. Lantoši (Aaltonen, Pyrochta), 30. Malát (Fořt, Osburn), 47. Stránský (Čech). Rozhodčí: Čáp, Micka – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 7:0.

BK Mladá Boleslav

Novotný (Růžička) – Pyrochta (A), Pláněk, Jánošík (A), Štibingr, Jeřábek, Osburn, Bernad, Čech – Skalický, Järvinen, Aaltonen – Söderlund, Roman, Lantoši – Šmerha, Fořt, Malát – Dvořáček, Suchý, Stránský (C) – Hradec

HC Slavia Praha

Málek (Volevecký) – Eliáš, Hrdinka, Kajínek, Holý, Žovinec (A), Křepelka, Kremláček – Průžek, Kulda, Všetečka – Knotek (C), Brož, Strnad – Slavík, Slavíček, Závora – Polák, Simon, Havrda

M l. B o l. – Bruslaři do generálky vstoupili úspěšně: v čase 8:13 vedli po gólu kapitána Stránského už 4:0. Ve druhém dějství přidali další úspěšné trefy Lantoši s Fořtem, aby ve třetí části dotvořil skóre znovu Stránský. Středočeši tak poslední test před startem extraligy zvádli a už nyní upínají zraky na pátek 15. září, kdy vyjedou k prvnímu kolu na led rivala z Liberce.

Bruslaři se dostali do vedení již ve 3. minutě utkání. Nejprve však ve velké šanci Málek zastavil střelu Maláta ze slibné pozice, domácí se ale na kotouči udrželi a z následného tlaku uspěl Tomáš Šmerha. Bruslaři byli i nadále aktivní a v 6. minutě přidali druhou trefu. To když po přistrčení Šmerhy z modré pálil Osburn a kotouč se u pravé tyčky od patky brusle Sebastiána Maláta odrazil za Málkova záda. V čase 7:03 se poté prosadil oslavenec Adam Jánošík ranou z levé strany, které na cestě do branky pomohla tyčka slavistické klece. Po další minutě už to bylo 4:0, když si přihrávku Jana Stránského do vlastní sítě srazil obránce Holý. První nebezpečné akce Pražanů přišly v 11. minutě, Novotný ale dokázal zlikvidovat jak střelu Eliáše, tak dorážku Slavíčka. Z gólově bohatého prvního dějství to ale bylo všechno.

Na startu druhé části byl vyloučen Polák a Bruslaři prohřešek svého kmenového spoluhráče potrestali. To když se ujala střela Róberta Lantošiho, který se trefil přesně do levého vinglu - 5:0. Dobrou práci odvedl také Skalický, přes jehož mohutnou postavu viděl Málek prachbídně. Oba celky zůstaly aktivní, z hostujících hráčů nebezpečně pálil Křepelka a agilně působil také Brož. Prosadili se ale opět hokejisté v zelenobílém. Rychlou akci Bruslařů po pravé straně vedl Osburn a po jeho přihrávce úspěšně zakončoval Tomáš Fořt. Kotouč Málkovi podjel pod betonem a nakonec i díky tlaku Maláta skončil za čarou. Dobrou šanci si ve 36. minutě vypracovali také hosté, když Kulda po levé straně prošel podél hrazení a dostal se ke střele z blízké vzdálenosti, vyrážečka Novotného ale byla naneštěstí pro Slavii na správném místě. Při přesilovce Pražanů ještě nebezpečně pálil Polák, ale ani jemu se domácího brankáře překonat nepodařilo.

Ve 43. minutě prošel přes hostující obranu Pyrochta a po jeho akci měl dobrou příležitost Järvinen. Finský forvard si povyjel k levé tyči a Málka si položil, jenže brankář Slavie ještě v poslední chvíli dokázal v leže vytrčit vyrážečku. Ve 47. minutě už ale neměl nárok, když Čechovo nahození před brankou lízl hokejkou kapitán Jan Stránský - 7:0. K navýšení skóre byl krátce po návratu vyloučeného Aaltonena Skalický, jehož rychlý kontr skončil poté, co slovenskému forvardovi sjel puk z hole při stahovačce.

Oba celky se ještě dohodly, že si po konci základní hrací doby střihnou pětiminutové prodloužení 3 na 3, ani jeden z týmů však další trefu nepřidal.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous: Jsem rád, že jsme vstřelili hodně branek. Důležitější věcí ale bylo, že jsme předváděli věci, které chceme v lize hrát. Pohyb hráčů na ledě byl takový, jaký jsme chtěli a jaký jsme si řekli. Hráči pokyny dodržovali, a to bylo směrodatné.