napsal Redakce

2:4

0:2, 1:1, 1:1

HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 39. Šmerha (Osburn, Malát), 43. Järvinen (Skalický, Lantoši) – 5. Kotala, 19. Mueller (Kalus, Lakatoš), 40. Mueller (Kalus, Krieger), 60. Mueller (Machovský). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Svoboda, Hynek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 563. Střely na branku: 24:31. Zblokované střely: 18:17 Hity: 8:3. Vhazování: 24:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Novotný – Pyrochta (A), Pláněk, Jánošík (A), Čech, Jeřábek, Osburn, Bernad – Skalický, Järvinen, Aaltonen – Söderlund, Roman, Lantoši – Malát, Fořt, Šmerha – Dvořáček, Suchý, Stránský (C)

Machovský – Raskob, Percy, Mikuš, Grman, Gewiese, Zeleňák – Lakatoš (C), Krieger, Mueller (A) – Fridrich, Claireaux, Bukarts – Kalus, Chlán, Dej (A) – Kotala, Káňa, Lednický

M l. B o l. – Ani doma to nevyšlo. I přes aktivní vstup do zápasu Mladá Boleslav po první třetině ztrácela. Vítkovice si vybudovaly dvoubrankový náskok, který držely až do závěru prostředního dějství. V něm se podařilo Zachu Osburnovi odčarovat kouzlo Machovského brány. Hosté ale ještě v samém závěru opět odskočili. Středočechy tak čekala stíhací jízda v závěrečné dvacetiminutovce, kterou odstartoval Matti Järvinen. To ale nestačilo a Středočeši podlehli Vítkovicím 2:4. Peter Mueller navíc zaznamenal hattrick.

Vstup do utkání měli rychlejší domácí hokejisté, kteří od úvodního buly působili ve svém útočném pásmu. Hned v první minutě slibně pálil od levého kruhu Lantoši, jeho dělovka se ale neujala. Na opačné straně si zkraje třetí minuty zahrály přesilovou hru Víátkovice, když se Pláněk provinil podrážením. Početní výhoda se zpočátku hráčům Ridery moc nedařila, nicméně šest vteřin před jejím koncem se Jakub Kotala dostal nejrychleji k poskakujícímu puku a procpal ho za brankovou čáru.

Vzápětí měli hosté možnost své vedení navýšit, za nedovolené bránění usedl za katr Zach Osburn a Středočeši čelili dalšímu oslabení. To tentokrát přečkali bez újmy. Obrovskou šanci na vyrovnání měl na hokejce Jeřábek, který v těsné blízkosti brány napálil kotouč do náruče Machovského. Následné minuty měli více ze hry Mladoboleslavští. Jejich působení ale kazila nekázeň, v 18. minutě si totiž Vítkovice střihly už třetí početní výhodu. Tu stejně jako první zužitkovali ve svůj prospěch a v čase 18:15 u pravé tyče nasměroval do poloprázdné brány Peter Mueller a zvýšil na 2:0 pro hostující celek.

Úvod druhé třetiny začal poměrně v tempu. Oba týmy měly slibné šance, ale žádná neskončila v síti. Prosadit se pokoušel Fořt, na opačné straně zkusil ohrozit Novotného střílející Káňa. Ve 28. minutě se právě jmenovaný vítkovický útočník provinil hákováním a Bruslařský klub si okusil první přesilovou hru v zápase. Nicméně počtení výhoda Středočechům vůbec nesedla, nedokázali si vybudovat nebezpečnou akci, která by skončila za zády Machovského.

Navíc ve vlastním oslabení ujel do protiútoku Kotala, jenž ještě přihrával na svého spoluhráče Kaluse. Jeho pokus ale přesouvající se Novotný zneškodnil a poradil si i s následnou dorážkou Kotaly. V polovině 35. minuty si Vítkovičtí zahráli v pěti proti čtyřem, Novotný se během této dvouminutovky opravdu činil. Následně si ale domácí dokázali vytvořit tlak, ze kterého vytěžili kýženou branku. Zach Osburn se napřáhl od modré a jeho pokus tečoval Tomáš Šmerha - 1:2. Radost Mladé Boleslavi vydržela pouze 66 vteřin. Během přesilové hry se nemýlil Peter Muelller a před odchodem do šaten vrátil Vítkovicím dvoubrankové vedení.

Hned na počátku třetího dějství si domácí dostali do početní výhody. Na rozdíl od první přesilové hry se tentokrát činili a faul Deje potrestali. Skalický našel Mattiho Järvinena, který bekhendem nasměroval kotouč za záda Machovského a snížil na 2:3. Středočeši následně čelili dalšímu oslabení, které ale ubránili, a drželi tak naději na vyrovnání.

Ve velké šanci se ve 47. minutě objevil Káňa, jenže ve svém úniku zacinkal pouze na tyč. Posléze si ale slovo vzala Mladá Boleslav. Jenže ani ona při následné výhodě nedokázala vykřesat branku. To už se ale domácí hokejistům i přes tlak a hry bez gólmana nepodařilo. Vítkovice navíc po střele Petera Muellera, jenž zaznamenal hattrick, přes celé kluziště a ve druhém utkání prohráli 2:4.

BK Mladá Boleslav:

Jiří Kalous: Byl to boj od začátku do konce. Sundala nás nedisciplinovanost a naprosto zbytečné fauly. Vítkovice využily přesilovky, a to byly rozhodující momenty zápasu.

HC VÍTKOVICE RIDERA:
Miloš Holaň: Od začátku to bylo velice těžké utkání, ale myslím, že jsme do něj vstoupili dobře. Pomohli jsme si přesilovkami, a získali tak pevnou půdu pod nohama. Ve druhé třetině to byl skutečně boj, ale přesilovky se nám v zápase dařily. Boleslav se dvakrát dokázala dotáhnout na jeden gól, my jsme zas dokázali odskočit, což bylo důležité. Ve třetí třetině nás v těžkých chvílích podržel gólman Machovský. Jsme moc rádi za tři body a mužstvo chválím.