15. 11. 2023

0:3

0:1, 0:1, 0:1

Mountfield HK

Branky a nahrávky: 12. Chalupa (Tamáši, Okuliar), 38. Jasper (Zachar, Blain), 59. Perret. Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Rampír, Thuma. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 391. Střely na branku: 18:26. Zblokované střely: 21:7. Hity: 3:4. Vhazování: 32:21. Průběh utkání: 0:3.

Novotný – Pyrochta (A), Gewiese, Jánošík (C), Osburn, Bernad, Pláněk, Čech – Skalický, Järvinen, Lantoši – Aaltonen (A), Fořt, Rohdin – Suchý, Roman, Malát – Půček, Závora, Stránský

Bartošák – Jank, Blain (A), Kalina, F. Pavlík, Marcel, Freibergs – R. Pavlík, Miškář, Eberle (C) – Okuliar, Tamáši, Chalupa – Perret, Lalancette, Estephan – Šťastný, Zachar, Jasper

M l. B o l. – První poreprezentační utkání provázela řada nepřesností, přičemž jedna taková pomohla hostům k tomu, aby se ujali vedení. Bruslaři sice ve hře zdatně sekundovali, přesto obdrželi branku také ve druhé části, takže se do té třetí šlo za stavu 0:2. Domácím hráčům se ale po celých šedesát minut nedařilo v koncovce a když už se podařilo trefit branku, tak zase zasáhl Bartošák. O body se tak Bruslaři budou muset ucházet až v pátek při charitativním utkání s Litvínovem.

První desetiminutovku poznamenalo velké množství nepřesností, díky kterým hra neměla tempo. Bruslaři v 8. minutě dostali příležitost ukázat své umění při přesilové hře a blízko ke gólu byl dorážející Skalický. Ten se před Bartošákem dostal hned ke třem dorážkám, ani jednu z nich však nedokázal dostat do sítě. A tak přišla změna skóre na straně druhé. Okuliar provezl na hranici ofsajdu kotouč do pásma a Tamáši našel před branku najíždějícího Matěje Chalupu, od jehož brusle se puk odrazil za Novotného - 0:1.

Krátce po startu druhé periody přímo před Bartošákem dorážel aktivní Fořt, jenže i tentokrát domácím barvám chybělo větší štěstí a několik centimetrů k tomu. Co se týče střelby, byli Královéhradečtí aktivnější. To dokazovaly pumelice z holí obránců Kaliny, Blaina či Janka, razance však v těchto případech bylo dosaženo na úkor přesnosti a Novotný vůbec nemusel zasahovat. V závěru 29. minuty zase na opačné straně dostal prostor Roman, ale ani on se neprosadil. Pár minut na to zabrali také Bruslaři a Rohdina znovu dělily od gólu jen jednotky centimetrů. To když po krosovém pasu Fořta z pravé strany dokázal procpat kotouč skrze Bartošákovy betony, ten však skončil na tyči.

Právě hostující strážce krátce na to dobře vystihl Suchého průnik po levém křídle a následnou ránu na bližší vingl vykryl ramenem. Blízko byli také hosté, když Novotný po nepovedeném zákroku proti střele Eberleho dokázal na poslední chvíli odpálit kotouč z brankové čáry svojí holí. Ve 38. minutě byl už ale krátký na rychlý průnik středem, při kterém Zachar připravil palebnou pozici pro Evana Jaspera a ten se z kruhu trefil přímo do pravé šibenice - 0:2.

Ve třetí části Bruslaři přitopili pod kotel. Fořt po pravé straně vedl akci, která skončila nebezpečnou ranou Suchého z mezikruží, bohužel pro domácí mimo tři tyče. Při následné přesilovce po krásné krosové žabičce z jedničky pálil Lantoši, tentokrát se skvěle přesunul Bartošák. V 50. minutě po takřka identické situaci a pasu Osburna zakončoval zleva Rohdin a na hradecké brance zvonila tyč. To byla však poslední známka odporu. Ten poté v závěrečné dvouminutovce definitivně zlomil trefou do odkryté klece Jordann Perret.

Richard Král: Nemůžu klukům upřít snahu, ale trápí nás koncovka. To se zase ukázalo, protože šance jsme si vytvořit dokázali, ale nedáme z nich gól. Nepomohli jsme si přesilovkou pět na tři, kterou jsme nesehráli zrovna nejlépe. Když už jsme se v ní dostali ke střele, tak jsme netrefili branku. Ve třetí třetině jsme měli další šance, kdy jsme gólmana trefovali ze strany do boku, kdy už ani nechytal. Udělali jsme pár chyb a soupeř je dokázal potrestat. První gól byl šťastným odrazem o nohu, druhý parádně trefené víko. Bohužel byl soupeř silný a konec už si pohlídal.

Mountfield HK:
Tomáš Hamara: Bylo vidět, že jde o první utkání po reprezentační pauze, kdy se více jak deset dní nehrálo. Hlavně na začátku tam bylo hodně nepřesností a myslím si, že je to prostě odraz té repre pauzy. My jsme to ale postupně zlepšili, zpřesnili to a hlavně se nám podařilo ubránit oslabení ve třech proti pěti. Byla to vynikající práce těch bránících hráčů, ale asi úplně nejvíce od Patrika Bartošáka. Ten nás tam i ve třetí třetině několikrát podržel. Jsme rádi, že jsme to dotáhli.