V zápase s Plzní nevyšlo Bruslařům nic, domácí naopak zářili v přesilovkách

napsal Tomáš Taybner
HC ŠKODA PLZEŇ

5:0

1:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 8. Rekonen (Söderlund, Zámorský), 29. Pour (Laakso, Holešinský), 40. Holešinský (Pour, Rekonen), 49. Schleiss (Zámorský, Lev), 52. Rekonen (Holešinský, Laakso). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 5:8, navíc Houdek (PLZ) a Jánošík (MBL) 5 min. za bitku, Lantoši (MBL) 10 min. za napadání rozhodčích. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 469. Střely na branku: 29:24. Zblokované střely: 21:14. Hity: 6:2. Vhazování: 39:14. Průběh utkání: 5:0.

Pavlát – Malák, Zámorský, Laakso, Dujsík, Piskáček (A), Kvasnička, Houdek – Schleiss (C), Mertl, Holešinský – Söderlund, Indrák, Lev (A) – Pour, Jansa, Rekonen – Hrabík, Straka, Matýs

Novotný – Pyrochta (A), Gewiese, Jánošík (C), Osburn, Bernad, Pavlík, Čech – Skalický, Fořt, Lantoši – Suchý, Järvinen, Aaltonen (A) – Šmerha, Malát, Krivošík – Dvořáček, Závora, Rohdin

P l z e ň. – Souboj Škodovek a celků ze spodní poloviny tabulky nabídl jeden velký paradox. Západočeši, jejichž přesilovka byla před pátečním duelem vůbec nejhorší v lize, si vybudovali náskok právě využíváním nabídnutých početních převah - využili hned čtyři. Bruslaři naopak nedokázali využít ani jednu, ba co víc, nevstřelili ani gól. Chuť i reputaci si budou muset napravit v neděli, kdy hostí olomoucké Kohouty.

Domácí Škoda zahrozila jako první, když ve 4. minutě dostal prostor k zakončení Lev, jehož střela z pravého kruhu přes Novotného neprošla. V čase 7:34 ale při domácí přesilovce Söderlund dokázal uvolnit Aleksiho Rekonena, jenž se z takřka stejné pozice trefil přesně k zadní tyči - 1:0. Bruslaři poté při početní převaze sami několikrát ohrozili Pavlátovu klec, jenže dorážky Skalického ani umná otočka Järvinena gól nepřinesla. Stejně skončila i druhá mladoboleslavská přesilovka, v níž několikrát nebezpečně pálil Lantoši.

Západočeši o sobě znovu dali vědět v průběhu 25. minuty. Volného prostoru ve středním pásmu využil Indrák k výpadu po pravém křídle, z něhož namísto přihrávky Lvovi vypálil a trefil levou tyčku boleslavské svatyně. Domácí si to vynahradili při své druhé přesilovce, když Laakso nabil Jakubu Pourovi a ten ranou z pravé strany propálil vše, co mu stálo v cestě. Hned po následném vhazování došlo na domluvenou boxerskou vložku Jánošíka s Houdkem, kterou plzeňský obránce co do počtu rozdaných úderů ovládl. Bruslaři poté svému soupeři darovali hned několik přesilovek, Škoda jich ale nevyužila. Přesto se domácí krátce před koncem druhého dějství dostali do vedení, stav 3:0 určila střela Adriána Holešinského na lapačku Novotného.

Třetí třetina žádný zvrat v utkání nepřinesla, naopak vše pokračovalo v nastoleném trendu. Bruslařům nešlo zhola nic a jejich nedisciplinovanost Plzeňští nadále trestali. Lantošiho podrážení vyústilo v gól Jana Schleisse, který před brankou dostal hromadu volného prostoru, čehož využil. V 52. minutě se podruhé v utkání do střelecké listiny dostal Aleksi Rekonen po ráně bez přípravy - 5:0. Jeho zápis do osudu utkání už nikdo nenapodobil, a tak tímto výsledkem zápas také skončil.

HC ŠKODA PLZEŇ:

Petr Kořínek: Dneska jsme měli velmi dobrý vstup do utkání, tlačili jsme se k soupeři do pásma, ale do poloviny utkání to bylo pouze o jednu branku, a i soupeř měl nějaké svoje šance. Předvedli jsme bojovný výkon, který byl podpořený skvělým Dominikem Pavlátem v bráně. Konečně jsme si také pomohly speciálními týmy, podařilo se nám využít přesilové hry, dnešních bodů si velmi ceníme, klukům děkujeme za předvedený výkon.

BK Mladá Boleslav:
Richard Král: Prvních deset minut zápasu jsme byli ještě v autobuse, neměli jsme žádný pohyb, otáčeli jsme hru zpátky do našeho pásma, což jsme v předešlých zápasech vůbec nedělali. Následně jsme měli dvě přesilové hry, dostali jsme se do utkání, mírně jsme se zvedli. Avšak ve druhé třetině jsme byli velmi nedisciplinovaní, dělali jsme zbytečné fauly a byl tam i osobní trest. Navíc jsme se nechali vyprovokovat. Z naší strany byl zápas katastrofa, musíme se o tom nyní pobavit, protože tohle se již nesmí opakovat.