napsal Michal Miškovský

4:3

2:0, 1:2, 1:1

HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 1. Jindra (Nouza), 7. Eiselt, 25. Sýkora (Sedlák), 45. Sýkora - 31. Míka, 33. L. Krupka (Nekvasil), 42. Říha (Plch). Rozhodčí: Veselý - Prokop, Záhora. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200.

Šindelář - Macháček, Jindra, Všetečka, Drábek, Lukáč, Wagenhoffer, Bauer, Kolafa - Vlk, Ivan, Gajovský, Sýkora, Handlovský, Jaroš, Eiselt, Nouza, Fiedler, Gombár, Sedlák, Chochola.

Zgraggen - Ščerban, Balčík, Kuchyňa, Staněk, Míka, Duben, Martinka, Plch - Krupka L., Bakus, Rytnauer - Říha, Hradecký, Suk - Nekvasil, Hanzal, Krupka M. - Ježek, Kubát, Slavík

Ben. n. J. - Předposlední utkání boleslavských hokejistů v přípravě je minulostí. Výhra 4:3 nad Jihlavou může být pro některé fanoušky zklamáním. Vždyť Středočeši vedli ve 25. minutě už 3:0, ale hosté se do utkání dokázali vrátit v průběhu druhé třetiny a na začátku té třetí. Jednogólové vítězství zařídil <strong>Tomáš Sýkora</strong>, jenž se v průběhu utkání střelecky prosadil hned dvakrát.

V sestavě hostí figurovalo několik jmen, která znají příznivci boleslavského hokeje. Na benáteckém ledě se představili bratři Krupkové a také Tomáš Hradecký, všichni tři dnes už ve službách Dukly. Pro některé možná trochu překvapivě nastoupil v barvách Mladé Boleslavi Petr Jaroš, který naposledy hostoval na Kladně. Celé léto trápilo pětadvacetiletého hráče zranění. Momentálně je bez smlouvy. Vypršela mu totiž letos. O jeho dalším osudu se rozhodne v nejbližších dnech.

“Domácím“ se povedl nástup do zápasu. Vždyť po 39 vteřinách vedli. Přečíslili Jihlavu na modré čáře. Nouza posunul puk na levou stranu volnému Jindrovi, který si se zakončením nelámal hlavu a kotouč poslal mimo dosah Zgraggena. Hosté se z rychle inkasované branky neotřepali a gólman Dukly musel lovit puk ze své brány podruhé. To když Eiselt při přesilovce prokličkoval až k Zgraggenovi a zkušeně zakončil. Do přestávky se Jihlava stále hledala, ale Středočeši další branku nepřidali.

Na začátku prostřední části hry mohl snížit při přesilovce Hradecký. Přestože měl dostatek času i prostoru, Šindelářovu bránu netrefil. Na druhé straně, rovněž v početní výhodě, pálil nebezpečně Jindra. Středočeši se potřetí radovali až po akci Sýkory se Sedlákem, když se první jmenovaný trefil do horní poloviny brány. O dvě minuty později vymýšlel pohlednou akci se zakončením Nouza, ale Zgraggen si poradil. Hosté z Vysočiny mohli snížit ve 29. minutě. Šindelář však pokryl pokus Hanzala i následné dorážky aktivního Hradeckého. Kapituloval až po ráně Míky, který pálil od modré, trefil se přesně mezi betony.

Do stejného místa se úspěšně trefil také v 33. minutě Lukáš Krupka. Ten skóroval po souhře s Nekvasilem. Vyrovnání měl na hokejce právě asistent u předchozího gólu Nekvasil, najížděl z levé strany na Šindeláře a v poslední příležitosti druhé dvacetiminutovky trefil tyč!

Dukla zaskočila Mladoboleslavské rychlým vyrovnáním. Ve druhé minutě třetího dějství zdramatizoval zápas střelou na bližší tyč Říha. Po třech trefách jihlavských hráčů se červené světlo rozsvítilo také za Zgraggenem, konkrétně ve 45. minutě. Sýkora si v mezikruží poradil s obráncem a kličkou do forhendu vrátil klid na hokejky svých spoluhráčů. Posunul Boleslav do vedení, 4:3. Autor vyrovnávací branky, Lukáš Říha, mohl srovnat znovu, ale v nájezdu a zároveň poslední velké příležitosti hostí neuspěl. Boleslavští si totiž hubené vedení po polovině poslední třetiny vcelku bez problémů pohlídali.