BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští ve finiši znovu úspěšní, a tak vedou v sérii 2:0

11. 3. 2008
napsal Michal Miškovský
BK Mladá Boleslav

4:3

3:0, 0:3, 1:0

HC Kometa Brno

Statistiky

Branky a nahrávky: : 9. Macháček (Šebesta), 15. Král (TS), 18. Mikulík (Šebesta), 58. Handlovský (Eiselt) – 25. Padělek (Zelenka), 28. Morava (Zelenka), 39. Mikšan (Sedlák, Černý). Rozhodčí: Hribík, Blecha – Rittich, Hejduk. Vyloučení: 9:10, navíc domácí Sýkora 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3800. Střely na branku: 41:34.

BK Mladá Boleslav

Chábera – Schnabel, Mazanec, Drábek, Bauer, Mocek, Macháček, Lukáč – Gombár, Král, Nouza – Gajovský, Handlovský, Rumpel – Eiselt, Sýkora, Šindel – Šebesta, Boháč, Mikulík – Rozsíval

HC Kometa Brno

Jarina – Čech, David, Mikel, Morava, Houdek, Zubíček – Protivný, Lhotský, Vondráček, Barus, Dlouhý, Zelenka, Padělek, Klimt, Sedlák, Černý, Mikšan, Moskal, Lipina, Staněk

M l. B o l. - O strhující závěry zápasů rozhodně není v poslední době ve Zlatopramen Aréně nouze. Po pondělní výhře 4:2, kdy Boleslavští vstřelili vítězný gól pět minut před koncem, tentokrát svěřenci Petra Kaňkovského rozhodli v ještě pozdějším čase. Dnešní výhru nad Kometou 4:3 trefil <strong>Lukáš Handlovský</strong> 122 vteřin před vypršením základní hrací doby. Celkově tak Bruslařský klub vede v semifinále 2:0 na zápasy.

Boleslavští mohli poprvé udeřit hned v úvodu. Vždyť po 29-ti vteřinách dostali výhodu čtyřminutové přesilovky. Ta se však vzhledem k trestům Gajovského a Schnabela o chvíli později přeměnila v oslabení 3 na 4, které svěřencům Petra Kaňkovského nedělalo větší problémy. Naopak do rychlého brejku vyrazili v páté minutě Boháč se Šebestou, ale střelu prvního jmenovaného Jarina vyrazil a Šebesta z voleje netrefil puk. Oba dva byli u gólu až o pět minut později. Šebesta vyhrál buly pro Macháčka, který přesně mířenou bombou od modré využil vyloučení Houdka hned po třech vteřinách.

Zvýšit náskok mohl za další tři minuty opět při početní výhodě Mikulík, ale jeho tvrdou ránu z levé strany Jarina zneškodnil lapačkou. Naopak možnost ke snížení měli Brněnští v 15. minutě, kdy hráli přesilovku. Jenže obraně Komety pláchl Král, kterého zahákoval hostující bek. Sudí pochopitelně nařídil trestné střílení a při něm si kapitán Bruslařského klubu udělal z gólmana Jariny “srandu“. Když už se zdálo, že gólman Brna vybruslil s Králem, zkušený forvard s pukem natáhl svou hokejku ke druhé tyči a pohodlně přehodil Jarinův beton.

Kometa byla už v té chvíli na ručník, domácí nepřestávali s útočnými manévry a ještě hůře bylo Brněnským dvě minuty před první přestávkou. Mikulík si vybruslil s kotoučem na levé křídlo a bekhendem zavěsil pod horní tyčku.

Do druhé třetiny Boleslavští nenastoupili v tak ofenzivním pojetí hry a ve 25. minutě se Kometa dočkala šťastného snížení. Barus z pravého rohu kluziště z téměř nulového úhlu našel mezeru mezi tyčkou a Cháberovými chrániči. Hosté byli rázem na koni a o tři minuty později udeřili podruhé. Po střele Zelenky domácí zadáci nechali před bránou nepokrytého Moravu, který trefil odkrytou část Cháberovy svatyně.

Impuls k ještě většímu tlaku dostali Brněnští ve 29. minutě, kdy odešel pykat na trestnou lavici Gombár. Moravané však žádnou z nadějně vyhlížejících akcí nedotáhli až do konce. V následných minutách se na ledě přiostřilo, přibývalo faulů. Boleslavští mimo jiné měli k dispozici i přesilovku 5 na 3, nevyužili ji však, stejně jako klasické početní výhody. Naopak dvě minuty před druhou pauzou zamířil na trestnou lavici Šebesta a jeho faul hosté potrestali. Sedlák naservíroval puk před poloprázdnou bránu volnému Mikšanovi, jenž pohodlně vyrovnal.

Do třetí třetiny vjeli domácí na správné koleji, jejich tlak však dlouho zůstával bez potřebného využití. Dravý Nouzův průnik Brňané včas zastavili faulem a Mocek odražený puk z mezikruží napálil mimo bránu. S plynutím času se postupně hra vyrovnávala, ale k rozhodnutí v normální hrací době dopomohla domácím přesilovka tři minuty před koncem třetího dějství, kterou hráli díky vyhození puku Moravou mimo hrací plochu. Po vhazování vystřelil zápěstím Handlovský a k radosti většiny diváků ve Zlatopramen Aréně skončil puk v síti.