BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav svou výhrou podepsala Bokrošovi vyhazov

2. 1. 2009
napsal Michal Miškovský
Banes Motor České Budějovice

2:4

0:2, 0:1, 2:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 55. Bílek (Duda), 60. Mertl (Poživil, Hudec) - 6. R.Vrbata (D.Vrbata), 18. Nouza (Handlovský), 28. Sýkora (R.Vrbata, D.Vrbata), 47. Handlovský (Král). Rozhodčí: Turčan - Bejček, Kaňourek. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 5103. Střely na branku: .

Banes Motor České Budějovice

Kovář - Poživil, Gřegořek, Sičák, Vydarený, Frolo, Toman - Melichárek, Huml, Hudec - Kůrka, Gulaš, Kotrla - Duda, Vak, Veselý

BK Mladá Boleslav

Chábera - Hunkes, Schnabel, Jindra, Kočí, Posmyk, Mocek – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras - Nouza, Král, Handlovský - Padělek, Boháč, Benda - Gajovský, Sýkora, Rod

Č. B u d ě j o v i c e – Také ve třetím vzájemném utkání Mladé Boleslavi a MOUNTFIELDU platilo, že tři body získali po výhře 4:2 hosté. Mladoboleslavští na jihu Čech vykročili za výhrou už v první třetině. Nejprve se v šesté minutě trefil při přesilovce Radim Vrbata a dvě minuty před pauzou zvýšil Nouza. V dalších dvou dějstvích Středočeši přidali po jednom gólu a domácí se v závěrečné pětiminutovce zmohli jen na zkorigování dvěma góly. Bruslařský klub tak ukončil sérii šesti proher v řadě. Budějovičtí naopak zareagovali na prohru odvoláním trenéra Ernesta Bokroše.

Už první přesilovka zápasu naznačila, jakým směrem se bude duel 12. se 14. týmem extraligové tabulky ubírat. Uběhlo z ní jen pár desítek vteřin a po drtivém tlaku hostujícího týmu se dostal kotouč na modrou čáru k hvězdě Mladé Boleslavi Radimu Vrbatovi, který si z ní sjel a nekompromisně zavěsil – 0:1.

Českobudějovická hala zmrzla a Středočeši nastartovali první třetinu svých snů, po které svítil stav na kostce nad ledem 0:2. Jihočeši se poměrně dlouho otřepávali z inkasovaného direktu a když se zdálo, že by hru mohli vyrovnat, dostali další ránu. Další gól. Po získání puku ve středním pásmu se podél pravého hrazení řítil neohrožený Lukáš Handlovský a jeho tvrdou střelu vyrazil brankář Jakub Kovář jen před dojíždějícího Tomáše Nouzu a písecký odchovanec v mladoboleslavském dresu si s nabídnutou šancí dokázal poradit – 0:2.

Jihočeši nebyli v první třetině úspěšní. Chyběl jim pohyb. Ve většině soubojů byli o krok pozadu. Málo důrazu se odráželo ve slabé střelbě i v práci kolem brankoviště. S pokusy Dudy od mantinelu nebo při dorážkách Gulaše a Humla neměl Chábera nejmenší problém. Naopak to byli Středočeši, kteří ještě před druhým gólem spálili Důrasem jednu obrovskou příležitost. To bývalý plzeňský forvard přestřelil prázdnou branku.

Druhá třetina nabídla mírné zlepšení. Ne tedy výsledku, ale spíše předvedené hry. Domácí tým byl několikrát v celkem pro mladoboleslavský tým tísnivém presu, ale ani jednou, se nedokázal proti svému bývalému gólmanovi prosadit. Chábera se sice oháněl, ale slabé a nepřesné pokusy mu jeho práci ulehčovaly.

Když už byl bezmocný jako v 35. minutě, kdy ležel na zemi, pomohl mu i útočník domácích Tomáš Vak, jenž nepochopitelně nedokázal dorazit puk do sítě. Naopak hosté dávali lekce z produktivity. Ve druhé části nebyli zase tak často ve hře, ale opět dokázali skórovat. Když byl vyloučen Radek Duda za hloupý faul ve středním pásmu, napřáhl od modré opět David Vrbata a jeho tvrdou ránu před Kovářem tečoval Tomáš Sýkora - 0:3. Českobudějovický brankář byl bez šance.

Stav 0:3 už vypadal vážně. A to se promítlo i do třetí třetiny. V ní na začátku předvedl gesto zmaru Jindřich Kotrla, který aspoň dojel v souboji Vrbatu, když už mu předtím nedokázal sebrat puk a oba putovali za katr na čtyři minuty za následnou vzájemnou potyčku. Domácí prostřídali útočné formace, zkoušeli všechno možné, ale do hry se nedostali. Malou šanci jim dala 43. minuta, kdy byl vyloučen Posmyk a po minutě i Benda. Dvojnásobné oslabení však trvalo jen chvilku. V souboji u mantinelu si nedal na hokejku pozor Huml a krev v obličeji Důraze znamenala dvojnásobný trest.

Hosté byli v přesilovkách v tomto zápase úspěšní. Po prvním gólu, se jim tak povedlo dát třetí i čtvrtý. Ve 47. minutě Král uvolnil před brankou Lukáše Handlovského a jemu nedělalo problém dopravit puk do sítě – 0:4. Těžký debakl visel nad českobudějovickou Budvar arénou. Podařilo se ho však v závěru trochu zmírnit. Na jedné straně díky Kovářovi, který ještě zneškodnil několik pokusů, na druhé straně díky Vítězslavu Bílkovi, který mezi kruhy využil nahrávku Dudy. – 1:4. V poslední minutě ještě mírnil blamáž Tomáš Mertl tvrdou ranou po nahrávce Poživila. – 2:4.

Zcela zasloužené vítězství Mladé Boleslavi však už nic nezměnilo. Naopak druhá porážka 2:4 na domácím ledě se středočeským týmem znamenal konec kouče Ernesta Bokroše.

Ohlasy trenérů

Ernest Bokroš, trenér HC MOUNTFIELD: "Zápas jsme odehráli velice špatně. Opakuje se pořád jedna věc, že totálně nezvládáme začátky. Také dnes jsme v první třetině inkasovali, mužstvo propadlo do určité nervozity a hrálo pod tlakem, na který hráči v minulosti nebyli zvyklí. Chtěl bych závěrem ještě poděkovat našim fanouškům, že fandili celou dobu slušně."

Jaromír Šindel, trenér BK Mladá Boleslav: "Máme exbudějovického brankáře Cháberu, kterému se v Budvar Aréně daří, a na tom jsme postavili taktiku s poctivou defenzivou a aktivním forčekingem. Nechtěli jsme inkasovat, což se nám až do závěru dařilo stejně jako proměňování šancí a využívání přesilovek. Cíl bodovat jsme splnili a jsme spokojeni."