Dva inkasované góly v přesilovkách podtrhly boleslavské trápení

napsal Michal Miškovský

2:5

1:2, 0:2, 1:1

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 11. Král (Kočí), 56. Vrbata R. (Král) - 9. Podkonický (Modrý), 16. Podkonický (Jiruš, Pletka), 29. Nedorost (Klimenta, Nedvěd), 33. Pletka (Podkonický, Kašpařík), 41. Víšek. Rozhodčí: Hodek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 4100 (vyprodáno). Střely na branku: .

Schwarz – Hunkes, Bauer, Kočí, Novák, Mocek, Jindra, Čížek, Lukáč – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras – Nouza, Král, Handlovský – Kazionov, Boháč, Benda – Padělek, Sýkora, Pšurný

Leinonen – Jareš, Modrý, Žabka, Derner, Morevec, Jiruš, Zíb – Klimenta, Nedvěd, Nedorost – Podkonický, Kašpařík, Pletka – Bartovič, Blatný, Šachl – Víšek, Pabiška, Vantuch

M l. B o l. - Hodně nepovedený zápas za sebou mají hokejisté BK Mladá Boleslav. V rámci 44. kola O<sub>2</sub> extraligy zavítali na led extraligového nováčka Bílí Tygři Liberec a odvezli si tři body za jasnou výhru 5:2. Svěřenci Jaromíra Šindela dokázali reagovat pouze na první gól hostí a dojem částečně vylepšil přesnou střelou Radim Vrbata, který čtyři minuty před koncem uzavřel skóre. Boleslavští ztratili zápas především v přesilovkách. Ani jednu ze sedmi početních výhod nevyužili, zato během nich dvakrát inkasovali.

Oba týmy představily nové gólmany – do boleslavské branky se poprvé postavil navrátilec ze zámoří Marek Schwarz, Tygři pro změnu nasadili Fina Tero Leinonena. Samotné utkání odstartovalo ve vysokém tempu a v první šanci se objevil v páté minutě boleslavským publikem nenáviděný Petr Nedvěd, ale zblízka netrefil branku. Liberecký kapitán navíc hned poté putoval na trestnou lavici, ale to nakonec hostům ani vadit nemuselo. V oslabení v deváté minutě se totiž dostali do brejku a po střele Modrého dorazil puk do branky Podkonický.

Schwarzův protějšek Leinonen však omnoho déle čisté konto neudržel. O necelou minutu a půl později se totiž před branku odrazil puk k boleslavému vůdci Richardu Královi, který svými kličkami zamotal libereckému gólmanovi hlavu a bez problémů zakončil. Domácí si však užili vyrovnaný stav jen pět minut. Na pravé straně totiž dostal hodně prostoru Podkonický a také tentokrát poslal puk za Schwarzova záda. Liberecký náskok mohl zvýšit v 19. minutě Nedorost, který střílel za modrou, ale boleslavský strážce branky zasáhl bez potíží lapačkou.

Před druhou třetinou jako by Severočeši výrazněji sešlápli plyn a jejich převaha byla znatelná. Ve 27. minutě při přečíslení 2 na 1 Pletka ještě nevyřešil situaci dobře, ale z dvoubrankového vedení se mohl radovat se svými spoluhráči už o dvě minuty později, kdy Schwarzovi propadl puk do branky pod ramenem po nenápadné střele Nedorosta.

Kontaktním gólem mohla vrátit Středočechy do boje v polovině zápasu druhá formace, ale ani Handlovský, ani Nouza po kombinaci nedokázali doklepnout skákající kotouč do poloprázdné branky. Naopak na druhé straně udeřilo ve 33. minutě počtvrté. Několikáté přečíslení 2 na 1 sehráli Liberečtí s bravurní přesností a zakončující Pletka mohl dlouho přemýšlet, kam kotouč pošle. Tygří nadvládu ve druhé třetině mohl stvrdit pátou trefou ve 34. minutě Šachl, ale toho vychytal Schwarz.

Domácí možná svůj zrak upírali k úvodu posledního dějství, kdy pokračovala jejich přesilovka, ale ta se nakonec proměnila v další katastrofu. Na útočné modré špatně přihrál Král, do samostatného nájezdu se dostal Víšek a chladnokrevně zakončil. Boleslavským toho příliš nevycházelo, minimálně však mohli být vděční Schwarzovi, že nebylo manko ještě vyšší. Domácí gólman zneškodnil spoustu libereckých pokusů, ve 48. minutě kupříkladu vychytal v jednoznačné šanci Jiruše. Když ne o body, bojovali domácí alespoň o lepší výsledek. Zkorigovat stav se povedlo v 56. minutě Radimu Vrbatovi, který z pravého kruhu poslal puk přesně do levého horního růžku Leinonenovy branky, čímž upravil na konečných 2:5.

Jaromír Šindel, trenér BK Mladá Boleslav: “V dnešním zápase nás Liberec předčil ve všech činnostech. Do utkání jsme šli s odhodláním, chtěli jsme vyhrát, ale bohužel soupeř byl v dnešním utkání opravdu lepší a navíc ve druhé třetině, kdy se rozhodovalo o výsledku utkání, jsme selhali takticky, propadli jsme v několika situacích a Liberec to dokázal potrestat. Výsledek odpovídá tomu, co jsme na ledě odvedli.“

Filip Pešán, trenér Bílí Tygři Liberec: “Odehráli jsme bojovné utkání, udrželi jsme si bojovné nasazení po celých šedesát minut, což je základ k tomu, abychom mohli v utkání uspět. Hráči hráli disciplinovaně a dodržovali daný systém. Podpořil nás samozřejmě výborný brankář a jsem rád, že si všechny body vezeme do Liberce.“