Na závěr play-out jasná výhra Mladé Boleslavi

22. 3. 2009

5:0

1:0, 4:0, 0:0

Orli Znojmo

Branky a nahrávky: 20. Klimenta (Důras, Boháč), 21. Boháč (Gajovský), 30. Sýkora (Kazionov), 33. Kotrba (Čížek), 34. Boháč (Klimenta). Rozhodčí: Polák, Homola – Guth, Křivský. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1918. Střely na branku: .

Schwarz (30. Šindelář) – Bauer, Brňák, Čížek, Lukáč, Zíb, Soukup, Kočí – Handlovský, Benda, Padělek, Důras, Klimenta, Boháč, Rod, Gajovský, Sýkora, Pšurný, Kazionov, Kotrba, Loskot

Orli Znojmo

Kameš – Vyrůbalík, Bičánek, Mrázek, Rýgl, Tesařík, Lattner, Svrček – Pospíšil, Selingr, Procházka, Davídek, Sajdl, Alexa, Čachotský, Erat, Růžička, Demel, Plášek

M l. B o l. – Určitou generální zkouškou byl poslední zápas Boleslavi play-out, v níž se postavila Znojemským Orlům. Podivně pikantní zápas stojící na faktu, že Středočeši se budou muset o svou extraligovou příslušnost porvat v baráži, zatímco Orlům se extraliga kvůli finančním problémům klubu zavírá rovnou. Převaha hostů v první třetině dlouho nevydržela a Boleslav nakonec vyhrála jasných 5:0. Pro téměř dvě stovky diváků, kteří přijeli doprovodit Orly k jejich poslednímu extraligovému letu, to tak byla o to smutnější cesta.

Do posledního zápasu skupiny o udržení vstoupily oba celky v dost odlehčeném duchu. Zatímco na Mladou Boleslav čekalo poslední utkání před baráží, Znojemské Orly vůbec poslední zápas v nejvyšší soutěži. Trochu víc vystrkovat růžky začali hosté až po páté minutě, kdy nikým nehlídaný pálil Mrázek. Z výhodné pozice ovšem přestřelil.

Boleslav měla v polovině první dvacetiminutovky výhodu dvou mužů v poli navíc a to téměř 90 vteřin dlouhou. Zůstala ale nevyužita. Středočeši krátce poté měli ještě jednu početní výhodu, tentokrát již klasickou, v níž dominovala formace s Boháčem na centru. Právě tato útočná trojka také vstřelila ve 20. minutě první branku zápasu. Do statistik si ji zapsal Tomáš Klimenta.

Jak dobře Boleslavští zakončili druhou třetinu, tak dobře začali tu druhou. Daniel Boháč se hned v její první minutě obtočil kolem Kamešovy branky a zakončil mezi tyčku a přesouvajícího se znojemského gólmana. Orli pak doslova promrhali přesilovou hru a ze své snahy tak nevytlačili ani snížení.

V polovině utkání potom naopak ještě navyšoval na už 3:0 domácí Tomáš Sýkora, který dostal perfektní přihrávku a lehkým švihem Kameše zakončil pod horní tyčku. Na druhé straně měl jen pár vteřin na to dobrou příležitost ke snížení Čachotský, s pukem před Šindelářem ale nakonec ukombinoval sám sebe. Boleslavský junior Adam Kotrba navíc přidal další gól a jen o minutu později skóroval znovu Daniel Boháč.

Do třetího dějství vstoupili aktivněji hosté, nechtělo se jim domů úplně s prázdnou. Největší šanci zaznamenal zřejmě Čachotský, který působil, co se hostů týče, asi nejaktivnějším dojmem. Ani on ovšem mezírku mezi Šindelářem a levou tyčkou netrefil úplně ideálně a puk skončil v ochranné síti. Znojemským nepomohla ani početní výhoda, ačkoliv v té se gólman Boleslavi musel ohánět už podstatně víc.

Nedá se říct, že by se poslední minuty již jen z povinnosti dohrávaly, naopak byla k vidění ještě celá řádka slibných šancí. Znojmo nechtělo sezonu a zároveň také své extraligové působení zakončit s nulou na kontě, což se ale nakonec stejně stalo, boleslavští hráči, kteří jinak nedostávali moc příležitostí, se zase chtěli předvést a třeba si tak zasloužit svou šanci v baráži.

Jaromír Šindel, trenér BK Mladá Boleslav: "Od druhé třetiny jsme byli lepší, ale v úvodu zápasu jsme měli štěstí, že Znojmo nedalo třeba tři góly, protože šance na to měli. Hráčům jsme o přestávce museli domluvit, že to není přátelské utkání, ale přípravné před baráží. Myslím, že to pochopili a od té druhé třetiny plnili to, co jsme chtěli."

Radim Rulík, trenér HC Znojemští Orli: "Musím konstatovat, že domácí vyhráli zaslouženě. Nezačali jsme špatně, první třetinu jsme odehráli poměrně dobře, akorát škoda, že jsme inkasovali v jejím závěru. Druhou jsme sehráli velice špatně. Boleslav nás zatlačila a v podstatě nepustila z vlastní třetiny. Ve třetí třetině už se to zase vyrovnalo, protože soupeř asi zápas pouze dohrával."