BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav si poradila s prvoligovým Vrchlabím

1. 9. 2009
napsal Štěpán Tomš
BK Mladá Boleslav

4:1

2:0, 1:1, 1:0

HC Stadion Vrchlabí

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Sýkora (Boháč), 6. Ferebauer (Gajovský), 35. Fabuš (Gajovský, Čížek), 47. Fabuš (Gajovský) – 35. Filip (Mikšovský) . Rozhodčí: Kubeš – Prokop, Špringl. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 695.

BK Mladá Boleslav

Valent (30. Schwarz) – Jiruš, Štěrbák, Žabka, Kasík, Duben, Jindra, Frolo, Čížek – Nouza, Král, Handlovský – Pabiška, Vrbata, Sup – Bahenský, Sýkora, Boháč – Fabuš, Gajovský, Ferebauer

HC Stadion Vrchlabí

Ševčík – Hanzl, Pácal, Flašar, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Chatrnúch, Jaroměřský – Tvrdek, Filip, Beck – Andres, Hubáček, Mikšovský – Urban, Zíma, Gengel – Kotrba, Potůček, Hruška - Rusnák

M l. B o l. - Boleslav je s přípravnými zápasy v cílové rovince. V předposledním utkání před zahájením nového ročníku extraligy přehráli svěřenci trenéra Čermáka Vrchlabí 4:1. Tři boleslavské branky zařídila čtvrtá formace. Dvě branky vstřelil Fabuš, Gajovský třikrát asistoval. Po jedné brance si připsali Sýkora a Ferebauer, jedinou trefu Vrchlabí zaznamenal Filip.

Hosté se nestačili v Boleslavi ani rozkoukat a už lovili puk ze sítě. Ve druhé minutě předložil Boháč před odkrytou bránu Sýkorovi, který jeho výzvou nepohrdl. Další branku přidala boleslavská čtvrtá formace, když puk vybojoval za bránou Fabuš a vyraženou střelu Gajovského dorazil Ferebauer.

V další jasné pozici minul odkrytou vrchlabskou bránu Gajovský. Hosté se do šancí dostávali až ve druhé polovině úvodní třetiny, kdy zahrávali přesilovku. Jenže Zíma tečoval dvakrát jen mimo a střela Chatrnúcha také postrádala přesnost. V závěru vypálil z hranice kruhu boleslavský Kasík, ale Ševčík proti jeho ráně stačil vyšvihnout beton.

Úvod druhého dějství diváky určitě nětěšil, šancí bylo pomálu, obě mužstva se o puk spíše přetahovala. Za zmínku stojí snad jen nepřesná střela boleslavského Kotrby, který však v tomto utkání oblékl dres Vrchlabí. V polovině zápasu vystřídal Valenta v domácí bráně Schwarz.

Ve 34. minutě vyzkoušel pozornost Ševčíka z ostrého úhlu Boháč. Boleslavští přidali třetí branku znovu z dorážky, ke které se po střele Gajovského dostal Fabuš. Vrchlabí se ale za méně než minutu podařilo snížit, když přihrávku Mikšovského stoprocentně zužitkoval Filip.

Hned z kraje třetí části byl sám před Schwarzem Kotrba, ale neporadil si. Druhou přesilovku v zápase Boleslav také nevyužila, čtvrtou branku se jí podařilo přidat až ve 47. minutě. Fabuš se trefil v samostatném úniku, k brance mu třetí gólovou přihrávkou v zápase napomohl Gajovský.

O vítězi utkání tak bylo deset minut před koncem jasno, neboť Vrchlabí si žádný trvalý tlak nevytvořilo. Tři minuty před koncem měla dvě velké šance čtvrtá útočná formace hostů, ale Schwarz v boleslavské bráně odolal. V závěru si ještě Vrchlabští připsali čárku do kolonky nevyužitých přesilovek.