napsal Štěpán Tomš

6:1

2:0, 2:0, 2:1

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 7. Pabiška (Sup, Král), 17. Fabuš (Macho, Duben), 39. Král (Pabiška, Sup), 40. Handlovský (Sýkora), 51. Macho (Šagát), 53. Král (Kasík) – 59. Zubíček (Erat). Rozhodčí: Fraňo, Jebavý – Lhotský, Bejček. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3920.

Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Frolo, Jiruš, Lehikoinen, Němeček – Pabiška, Král, Sup – Handlovský, Sýkora, Boháč – Šagát, Macho, Fabuš – Kubeš, Vrbata

Trvaj – Bičánek, Richter, Zubíček, Houdek, Ovčačik, Novák – Ludvík, Dopita, Erat – Selingr, Pucher, Šindel – Dlouhý, Procházka, Svoboda – Brabenec, Huml, Vondráček – Vorel

M l. B o l. – Všechny obavy, aby se brňenská Kometa nevzpamatovala v Mladé Boleslavi, se rozplynuly po utkání 11. kola O<sub>2</sub> extraligy. Středočeši totiž nedali svému moravskému rivalovi šanci a převálcovali jej šesti brankami. V Metrostav Aréně padaly krásné góly, které si náročné boleslavské publikum náležitě užívalo. Po dlouhé době byla k vidění dokonce i mexická vlna. Boleslav se vítězstvím vyhoupla na čtvrtou příčku v tabulce.

Ve vlažném úvodu zahrávala už ve druhé minutě Kometa přesilovku, ve které paradoxně málem překvapil Trvaje z úhlu domácí Sýkora. Střelecký účet otevřel v sedmé minutě boleslavský Pabiška, když byl před brněnskou bránou faulován, ale skončil v síti společně s Trvajem i kotoučem. Hlavní sudí tak požádali o pomoc kolegu u videa, který gól shledal regulérním. V polovině úvodní třetiny pálil nebezpečně hostující Bičánek, jeho tečovaná rána se však mezi Schwarzovy tyče nevešla.

Ve 14. minutě pálil nebezpečně Huml, jenže to bylo ze strany Komety v první třetině vše. Tři minuty před první sirénou využila Boleslav přesilovou hru. Dubnovu ránu od modré tečoval Macho jen do brankáře, a tak puk za Trvajova záda protlačil až Fabuš. V závěru se ještě jednou Brňané po faulu na unikajícího Pabišku bránili. Ke gólu měl v početní výhodě nejblíže Žabka, stav se ale už nezměnil; první dějství ovládla dvěma góly Boleslav.

I druhou třetinu začali hosté přesilovkou, která navíc trvala čtyři minuty. V ní mířil těsně nad Vondráček, na druhé straně kluziště si však Brno faulem na ujíždějícího Krále dlouhou početní výhodu výrazně zkrátilo. Houdkovo přesilovkové nahození ze 32. minuty si bez obtíží vyhmátl Schwarz. Čtyři minuty před koncem prostrčil Sýkora kotouč na Handlovského, který jej bez rozpaků nahodil na Trvaje. Brankář Komety měl velké štěstí, puk se po odrazu od betonů dostal podél brankové čáry nakonec mimo tyče.

Ve 38. minutě stál Trvajovi tváří v tvář Fabuš, jehož střela orazítkovala jen horní tyčku. Boleslavský forvard sice zvedl ruce nad hlavu, rozhodčí ale po krátké poradě s videem rozpažil. Domácí si chuť spravili vzápětí. Třetí branku přidal bekhendem z mezikruží Král, půl minuty před koncem druhé třetiny se navíc Handlovského střela vešla mezi bližší tyčku a Trvajův beton.

Ani v poslední dvacetiminutovce neusnula Boleslav na vavřínech. Řídila se heslem “nejlepší obranou je útok,“ dál byla aktivní a tímto způsobem si pečlivě střežila vedení. Machova přihrávka napříč třetinou našla hůl Fabuše, jemuž se ale do poloodkryté klece zamířit nepodařilo. Stejně si vedl i Pabiška, kterému nádherně vypracoval šanci Král. V 51. minutě navyšoval dokonce už na 5:0 Macho.

Další překrásnou branku přidal o minutu a půl později Král, který si dovolil otočku na brankovišti a puk zasunul za bezmocného Trvaje. V tu chvíli si Kometa vyžádala oddechový čas, zatímco domácí ochozy objížděla mexická vlna. V 56. minutě jel sám na Schwarze Huml. Neuspěl, na domácího gólmana ještě dorážel a strhla se mela. Oba hlavní aktéři – Huml s Handlovským – inkasovali 2 + 2 minuty. V 59. minutě zaznamenali čestný zásah hosté, za které snížil na konečných 1:6 Zubíček.