BK MLADÁ BOLESLAV

Pardubice rozhodly v první třetině

20. 11. 2009
napsal Štěpán Tomš
BK Mladá Boleslav

2:4

0:3, 1:0, 1:1

HC Dynamo Pardubice

Statistiky

Branky a nahrávky: 22. Pabiška (Král, Frolo), 58. Fabuš – 1. Somík (Cetkovský), 11. Klejna (Somík), 20. Cetkovský (Špirko, Somík), 46. Pineault (Radil). Rozhodčí: Jebavý, Šír – Tošenovjan, Vengřín. Vyloučení: 6:6, navíc Kasík 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3915.

BK Mladá Boleslav

Schwarz (21. Valent) – Kasík, Žabka, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Jindra, Frolo – Pabiška, Král, Gajovský – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Macho, Bahenský – Virkkunen, Vrbata, Handlovský

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, MacKenzie, Kolář I – Cetkovský, Špirko, Somík – Kolář II, Koukal, Zohorna – Pineault, Kousal, Pivko – Klejna, Radil, Buchtele

M l. B o l. - Špatný vstup do utkání měli ve dvacátém pátem kole extraligy hokejisté boleslavského BK, po dvaceti minutách totiž odcházeli do šaten s tříbrankovou ztrátou. Mírné zlepšení ve druhé třetině přineslo snížení na 1:3. V závěrečné části vstřelil druhý domácí gól Fabuš, na zvrat už ale bylo pozdě, do konce utkání zbývalo něco přes dvě minuty. Eaton si tak odváží všechny body.

Nešťastná třetina. Tak by se dalo z pohledu domácí Boleslavi shrnou to, co se odehrálo na ledě v první dvacetiminutovce. Sotva se diváci v hledišti usadili do sedaček, přihlíželi už po devíti sekundách střele Somíka, která se zpoza tyčky odrazila ven. Hra potom pokračovala další tři minuty, než se poprvé přerušovalo. Pardubickou branku posvětil po dlouhé debatě videorozhodčí, čas se vrátil o tři minuty zpět, a Pardubicím tím byla také udělena milost za faul na Krále.

V 6. minutě mohl srovnat Virkkunen, který je v Boleslavi na zkoušku, z mezikruží ale mířil těsně mimo. Ani Macho neuspěl v těsné blízkosti Růžičky, když pro něj puk v přesilovce vybojoval Nouza. Další úder přišel ze strany Eatonu v 11. minutě. Somík obral o puk Sýkoru a Klejna se s pomocí horní tyčky zapsal mezi střelce.

Zaskočená Boleslav několik dobrých šancí neproměnila, jmenovitě to byl Fabuš, jenž ve výhodné pozici mířil nepřesně. Nejenže inkasovali domácí už po pár vteřinách hry, na konci třetiny navíc dostali nepopulární gól do šatny. Špirkovu ránu Schwarz ještě zlikvidoval, Cetkovský už ale trefoval prázdnou bránu.

Do druhé části nastoupil mezi boleslavské tyče místo Schwarze Michal Valent. Ve 22. minutě snížil Pabiška blafákem do bekhendu, o minutu později měl na holi kontaktní branku Macho. Boleslavské podržel nastoupivší Valent, který hned několikrát hasil vznikající požáry. Nejprve skvěle zlikvidoval pardubický brejk vyjetím až na modrou čáru, potom zneutralizoval Koukala a betonem i Radila. Ve 38. minutě málem překvapil Růžičku nečekaný odraz puku, střelu Šterbáka už čekal a poradil si s ní. Sedm vteřin před druhou sirénou mířil Nouza pouze do spojnice tyčí.

Ani třetí přesilovku nedokázali Boleslavští na začátku třetí části využít. Nejnebezpečnější byla Žabkova rána od modré čáry, kterou jistil Růžička. Ve 46. minutě se zdálo být téměř rozhodnuto, když Pineault nekompromisně zakončil na zadní tyč. Při východočešké početní výhodě 4 na 3 pálil Havíř z dobré pozice nad, puk se ovšem od hrazení vrátil zpět před branku, odkud ho už domácí beci dokázali vyhodit. Další snížení přišlo až v 58. minutě, když se Fabušovi podařilo puk protlačit za čáru. Času už ale bylo málo, všechny body získaly Pardubice.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav