BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav uhájila vedení, Král a Macho po dvou gólech

29. 11. 2009
napsal Štěpán Tomš
BK Mladá Boleslav

4:3

3:1, 0:1, 1:1

HC Oceláři Třinec

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Král (Pabiška, Žabka), 12. Král (Žabka), 18. Macho (Kracík), 44. Macho (Lehikoinen) – 10. Cartelli (Bonk, Kvetoň), 29. Polanský (Martynek, Květoň), 48. Kohn (Hampl, Lojek). Rozhodčí: Šindler, Homola – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3385.

BK Mladá Boleslav

Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Bahenský, Vrbata, Handlovský – Fabuš, Kracík, Macho

HC Oceláři Třinec

Hamerlík (18. Duba) – Cartelli, Malec, Zíb, Hrabal, Lojek, Výtisk, Andersons – Květoň, Polanský, Martynek – Růžička, Kohn, Hampl – Polák, Tomas, Bonk – Pospíšil, Mičula, Kanko

M l. B o l. – Mladoboleslavští hokejisté konečně vyhráli, dvouzápasový domácí půst přerušili proti Ocelářům. V první třetině řádil kapitán Král. Po přihrávce Kracíka, nové boleslavské posily, zvyšoval Macho už na 3:1. Po vyrovnání prvního gólu už Třinec manko neumazal, domácí hráči po druhé brance Macha udrželi těsné vedení 4:3.

Atraktivní první třetinu odstartovala Boháčova střela z úhlu, kterou na druhé straně předvedl i Polák. V obou případech si brankáři poradili. Skóre otevřel v 6. minutě Král, který šikovně tečoval Pabiškovu střelu. Ocelářům se podařilo odpovědět v přesilovce, která trvala čtyři minuty. V obrovské šanci nejprve neuspěl z metrové vzdálenosti Polanský, skrytou střelu Cartelliho od modré čáry, která zapadla k tyči, už ale Schwarz neviděl.

Zanedlouho strhl vedení znovu na domácí stranu svým druhým gólem kapitán Král, když se namísto přihrávky na pokrytého Supa rozhodl kličkou uvolnit a vystřelit nad Hamerlíkův beton. Další velké šance Boleslavi na sebe nenechaly dlouho čekat. Pak střelou z mezikruží nejprve neuspěl Kasík, sám před Hamerlíkem ani Macho. Naproti byl v totožné šanci Hampl, jenž také na Schwarze nevyzrál. V 18. minutě využil Macho vyloučení exboleslavského Zíba střelou pod horní tyčku. V ten moment nahradil Hamerlíka mezi třineckými tyčemi Duba.

Úvod druhého dějství patřil hostům a jejich přesilovce, ve které krotil Schwarz střelu Cartelliho. Tempo hry poté mírně opadlo, nicméně hosté dokázali snížit, když Polanský dorazil odražený puk. V početní výhodě tečoval Macho Fabušovo nahození těsně nad. Ještě v téže přesilovce měla Boleslav velkou šanci, překonaný Duba byl úplně mimo brankoviště, ale Pabiška nedokázal v obrovském zmatku puk dorazit.

I Kohn měl blízko ke gólu, vyrovnávací střela však skončila na tyči. Dvě minuty před druhou sirénou si udělal místo před bránou Sup, v rozhodující moment mu puk ujel. V závěru hráli domácí třetí přesilovku, v níž měl v poslední vteřině největší šanci Žabka, jehož ránu Duba se štěstím vyrazil.

Ve zbytku početní výhody na začátku poslední dvacetiminutovky málem Boleslavští inkasovali, když Sup nahrál přímo na hůl soupeře. Doutnající požár uhasil až Kasík rybičkou. Třinecká branka se otřásla znovu ve 44. minutě, kdy v ní po napadení Kankem skončil Nouza, nikoli kotouč. A s nabídnutou přesilovkou si Středočeši rychle poradili. Lehikoinenovu přihrávku procedil za Dubu z hranice kruhu dvougólový Macho.

K dramatu nasměroval zápas Kohn, který ihned po přejetí modré čáry zamířil ke vzdálenější tyči. Schwarz jeho ránu dobře viděl, a proto si inkasovaný gól velmi vyčítal. Kracík, čerstvá posila Boleslavi, se před Dubou hezky uvolnil, třinecký gólman však betonem puk zastavil. Přesilovku po faulu Květoně Boleslav nevyužila, o dělbě bodů proto nebylo stále rozhodnuto. Když ani závěrečná power-play Ocelářů na výsledku nic nezměnila, domácí těsné vedení uhájili.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav