BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav nezaváhala ani se Lvy a veze další tři body

11. 11. 2013
napsal Jitka Čechová, Šárka Kulhánková, Zdeněk Kamínek ml.
HC Slovan Ústečtí Lvi

1:3

0:1, 1:1, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 40. Roubík (Kloz, Rod) – 9. Musil (Broš, Protivný), 28. Nouza (Výborný, Starý), 47. Klimenta (Mikulík, Broš). Rozhodčí: Schmejkal, Petružálek – M. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 827. Střely na branku: 30:40.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Orct – Grin, Sklenička, Holomek, Smetana, Černý, Kokeš, Brož, Vaněk – Kloz, Roubík, Rod – Baránek, Alinč, Přeučil – Vávra, Hanzl, Daniel Boháč – Dostálek, Meidl, Pořický

BK Mladá Boleslav

Valent – Němeček, Toman, Bohunický, Jindra, Kurka, Protivný, Bernad – Nouza, Výborný, Starý – Mikulík, Broš, Klimenta – Lenc, Vrbata, Musil – Jiránek, Loskot, Frolík

Ú s t í n. L. – Ani ve druhém venkovním zápase ze čtyř Bruslaři nepřipustili žádné velké dohady a po poctivě odmakaném utkání nakládají společně s bagáží do svého autobusu také tři body. V deváté minutě zápasu s Ústím nad Labem otevřel střelecký účet gólově rozjetý Pavel Musil a ještě před polovinou zápasu navýšil Tomáš Nouza. Domácí si vybojovali šanci v poslední minutě druhé třetiny, kdy se trefil Roubík. Jakékoliv naděje Severočechů ale ve třetím dějství nemilosrdně uťal Tomáš Klimenta.

Utkání začalo velmi zostra. Nejprve se do útoku vrhli Boleslavští a o chvilku později opláceli domácí stejnou mincí. Ve třetí minutě usedl za katr Nouza a Slovan měl tak k dispozici přesilovku, v níž ale Ústečtí úspěšní nebyli. Zato hosté se během ní mohli v brejku prosadit.

Asi v polovině první části se žlutomodří pořádně rozstříleli. Před Valentem to chvíli vypadalo jako na střelnici, když se boleslavského gólmana snažil prostřelit například Roubík nebo Kloz, a ne jednou. Pak si v početní výhodě zahráli mladoboleslavští hokejisté, čehož také náležitě využili. Po střele Broše z levého kruhu se kotouč odrazil od Orctových betonů přímo k Pavlu Musilovi a ten nadvakrát překonal strážce domácí svatyně. Nedá se říct, že by Ústečtí měli nějak málo šancí, ba naopak. Valent se ve své kleci pěkně zapotil. Lvi ale měli smůlu, když nesčetněkrát netrefili bránu.

Hned v úvodu druhé třetiny museli domácí bojovat dvě minuty ve čtyřech. Jenže po minutě a půl se počet hráčů na ledě vyrovnal a posléze měli žlutomodří k dispozici tentýž čas v přesile 5 na 4. Jenže ke svému spoluhráči putoval na trestnou i Toman a Boleslavští se tak museli potýkat s oslabením o třech mužích. Slovan se ale v přesilové hře pěti proti třem nedokázal prosadit.

Zato hosté zvýšili na 2:0 někdy v polovině druhé periody. Tomáš Nouza si najel po levé straně do útočného pásma a přes domácího obránce dokázal z těžkého úhlu poslat puk až za Orctova záda. Boleslav později dále atakovala ústeckou bránu. Především ke konci druhé části, když hráli hosté přesilovku. Další gól už se jim ale během této třetiny vstřelit nepodařilo. Ale Lvům ano, a to rovnou do šatny. Rod zavezl kotouč do útočného pásma, posunul na Kloze, který nahodil na bránu. Od Valenta se puk dostal k Jaroslavu Roubíkovi a ten z těžké pozice trefil boleslavskou klec.

Ve čtyřicáté sedmé minutě odskočil hostující celek opět do dvoubrankového vedení, když zpoza brány přihrál Mikulík do mezikruží Tomáši Klimentovi, který golfákem prostřelil Orcta.

Hra se pak přesouvala ze strany na stranu, ale více ze hry měli spíše Boleslavští. Lvi se ale ani během přesilové hry na žádnou větší akci nezmohli. I přestože měli k dispozici dvě za sebou. Ta druhá ovšem netrvala příliš dlouho, protože k časoměřičům zamířil i jeden z domácích a síly na ledě se vyrovnaly. Ke konci utkání už Boleslav pouze kontrolovala hru. Nakonec si Mladoboleslavští odvezli výhru 3:1 a také tři body.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mareš, HC Slovan Ústečtí Lvi): Proti jasnému favoritovi jsme zápas začali dobře, mezi osmou a dvanáctou minutou jsme si vytvořili tři až čtyři šance, které jsme bohužel neproměnili a soupeř trestal v přesilové hře. Ve druhé třetině jsme trestuhodně sehráli přesilovou hru pět na tři, a neříká se nadarmo, že pokud se při ní nedá branka, nemůže se vyhrát. Poté jsme se dopustili taktické chyby a soupeř odskočil o dva góly. V poslední minutě druhé části se nám podařilo snížit šťastnou brankou, ale to bylo z naší strany vše. Ve třetí třetině si Mladá Boleslav zkušeně pohlídala náskok a přidala branku navrch. Hráči podali bojovný výkon, ale musíme si popravdě říct, že mužstvo Mladé Boleslavi je momentálně někde jinde.

František Výborný, BK Mladá Boleslav: Čekali jsme těžké a bojovné utkání, to se potvrdilo. Slovan hraje v současnosti o každý bod, jsme rádi, že jsme zápas zvládli. V mužstvu soupeře znám osobně některé hráče, za všechny uvedu Jana Alinče či Jaroslava Roubíka, kteří jsou důrazní a nebezpeční v útočném pásmu, umí dát branku. Ústí nad Labem má svou kvalitu, ale tým je psychicky dole.