BK MLADÁ BOLESLAV

Dechberoucí utkání pro sebe urvaly Benátky, série pokračuje v úterý

2. 3. 2014
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

4:5

1:1, 1:1, 2:3

HC Benátky nad Jizerou

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Ovčačík (Mikulík, Jarůšek), 33. Mikulík (Klimenta, Broš), 48. Toman (Mikulík, Klimenta), 48. Mikulík (Klimenta, Jarůšek) – 1. Dlouhý (Říha, Špaček), 39. Psota (Krejčík, M. Pabiška), 43. Psota (Vařecha, M. Pabiška), 45. Bárta (Dušek), 56. Krejčík (Vařecha, Jánošík). Rozhodčí: J. Jílek, Schmejkal – M. Jílek, Rozlílek. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3340. Střely na branku: 52:21.

BK Mladá Boleslav

Will – Němeček, Toman, Ovčačík, Pojkar, Meland, Jindra, Žabka, Kurka – Nouza, Kubica , Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Látal, Musil, Lenc – Ďurač

HC Benátky nad Jizerou

Schwarz – Říha, Jánošík, Pyrochta, Niko, Šimek, Pabiška, Kájínek – Dlouhý, Špaček, Psota – Vařecha, Dušek, Jonák – Klimt, Plodek, Skořepa – Maďar, Bárta, Krejčík – Skalický

M l. B o l. – Nedělní střetnutí nabídlo asi nejhokejovější zážitek celé čtvrtfinálové série. Dvě třetiny byly opatrnější, poté se ale strhla přestřelka a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Bruslaři sice dotáhli dvoubrankovou ztrátu, poté ale nepokryli Krejčíka a ten měl dostatek prostoru k vítězné trefě. Ani přes velký závěrečný tlak vyrovnání nepřišlo a Benátky tak snížily stav série na 2:3.

Podobně, jako v prvním utkání celé série, by na úvod nedělního střetnutí Bruslaři rádi co nejrychleji zapomněli. Nerozchytaný Will neudržel v otevíracím zákroku večera lehké Říhovo nahození , kotouč z jeho výstroje vypadl přímo před osamoceného Adama Dlouhého a ten už ho jen v poklidu zasunul do opuštěné branky. Mužstvo z města automobilů se ale nenechalo zaskočit a zahájilo velký nápor na branku stráženou Markem Schwarzem. Jen o několik okamžiků později mohl vyrovnat ve tisíciprocentní šanci Martin Látal, jenž se ke kotouči dostal po chybě Schwarze a jeho spoluhráčů. Benátečtí aktéři se neshodli a u zadního mantinelu ztratili puk. Domácí útočník ale svou úlohu nezvládl a nastřelil pouze tyčku branky.

Postupně si na hostujícím brankáři vylámali zuby ještě Klimenta a Jarůšek, Schwarz musel předvést všechen svůj um a přidat i dávku štěstí. Bruslaři si pomohli, jak je pro tuto celou sérii typické, v početní výhodě. Ctirad Ovčačík si narazil puk o brusle bránícího hráče a napodruhé už jeho ránu zastavila až síťka. Přesná trefa jako přinesla do řad domácího mužstva jisté uspokojení a Benátky toho mohly využít. Mezi kruhy se dostal ke střele Dlouhý, tentokrát pouze orazítkoval tyč. Do sirény už se toho více nestalo.

Svůj tým mohl poslat do vedení nadvakrát Lenc, jehož na ledě díky velmi aktivnímu pohybu nebylo možné přehlédnout. Nejprve si boleslavský mladík udělal tréninkový kužel z Pyrochty, v zakončení ale mířil až příliš vysoko. O několik sekund později se ocitl znovu Lenc téměř v identické si střelecké pozici, bohužel pro domácí si ani tentokrát nevedl o mnoho lépe. Důvod k radosti dal velmi solidně zaplněným tribunám až Milan Mikulík, jemuž obětavě připravil pozici mezi kruhy Tomáš Klimenta.

Pro Mladou Boleslav mohlo být ještě veseleji, když ve vlastním oslabení ujel po Brošově fantastickém lobu Tomáš Klimenta. Ten si Schwarze rozhýbal a pokusil se zakončit nad rameno brankáře, ten ale jeho šanci reflexivním zákrokem zhatil. A tak se podle otřepaného úsloví měnilo skóre na straně druhé. Krejčík zpoza branky našel zcela volného Matěje Psotu a ten Willa prostřelil ranou na bližší tyč. Několik okamžiků před návratem do šaten mohl vedení strhnout zpět na boleslavskou stranu Ovčačík, po sjetí mezi kruhy nasměroval kotouč až do ochranné sítě.

Bruslařům se nepovedl ani vstup do závěrečné třetiny. Po dvou minutách hry nastavil Matěj Psota hůl do ideální přihrávky a symbolicky si připsal druhou branku večera. Netrvalo to dlouho a ŠKOENERGO Aréna se ponořila do ponurého ticha znovu, to když přesilovou hru využil na vzdálenější tyči pohotový Michal Bárta. Šance na vstřelení kontaktní branky ve formě devadesát sekund dlouhé dvojnásobné početní výhody, se neodmítá. Boleslav o tom Benátky přesvědčila zhruba v polovině posledního dějství a byla to tvrdá lekce.

Nejprve propadl kotouč ze skrumáže u mantinelu na osu hřiště, kde si ho vyzvedl Milan Toman a nechytatelně ho nasměroval do horní části branky. Pokračující přesilovou hru, tentokrát už klasickou, využil jen o několik okamžiků později Milan Mikulík, jehož bomba do protipohybu Schwarze s přispěním brankové konstrukce vyrovnala skóre. Soupeře to ale nakonec nemuselo příliš mrzet, jelikož po Vařechově přiklepnutí propálil Willa přesně mezi betony Lukáš Krejčík. Benátky ukázaly morální sílu a využily prostupnosti domácí obrany ke zdramatizování celé série, v neděli snížily stav na 3:2.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Těžko se mi to hodnotí, protože ta porážka je pro nás velmi trpká. Ale stále v sérii vedeme, takže se z toho musíme oklepat hlavně psychicky a v úterý v plné zbroji nastoupit zase v Benátkách. K tomuhle zápasu bych toho snad ani moc říkat nechtěl, protože by to znělo jako výmluvy. Ačkoliv jsme vyhráli na střely, nedokázali jsme proměnit tutové šance, a tak se zvítězit samozřejmě nedá. Musím říct, že moc takových zápasů, kdy jsme měli tolik stoprocentních příležitostí a nedali jsme je, jsem nezažil. Ať to byli třeba Látal na začátku nebo teď na konci Pabiška.

Filip Pešán, HC Benátky nad Jizerou: Do utkání jsme vstoupili nadšeně, vstřelili jsme první branku, ale Boleslav vyrovnala, jak už je v téhle sérii zvykem. Hráli jsme s domácími vyrovnanou partii, dokonce jsme získali vedení. Myslím si, že jsme ve hře 5 na 5 byli lepším týmem, přestože byla Mladá Boleslav nebezpečná okolo naší branky. Mrzí mě, že se opět potvrdilo to, co jsem čekal – to, že budeme hrát v oslabení. Boleslav potvrdila, že v přesilovkách se ty zápasy rozhodují. Tentokrát jsme byli malinko šťastnějším týmem, i když oni měli tutovou šanci do prázdné branky. Jsem rád, že jsme tím nadšením dobojovali zápas do vítězného konce.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav