BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav sahala v Chomutově po výhře, vrací se jen s bodem

30. 3. 2014
napsal Kryštof Kousal, Štěpán Tomš
Piráti Chomutov

3:2p

1:1, 0:1, 1:0 - 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 14. Bartečko (Pulpán, Balej), 60. Svoboda (Pulpán), 63. Pulpán (Kubinčák) – 4. Klimenta (Starý, Broš), 22. Broš (Jarůšek, Klimenta). Rozhodčí: Hribik, Šindler – Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:4, navíc Žabka (MBL) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5031. Střely na branku: 27:27.

Piráti Chomutov

Růžička – Malec, Pulpán, Jass, Rutta, Havel, Krstev, Bartejs, Stehlík – Bartečko, Svoboda, Bombersback – Kubinčák, Gajovský, Hruška – Hromas, Kämpf, Šagát – Kaše, Račuk, Balej

BK Mladá Boleslav

Valent – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka – Mikulík, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Lenc, Musil, Starý – Nouza, Vrbata, Kubica – Podsedníček

C h o m u t o v – Boleslavští hokejisté smolně přišli o výhru v Chomutově. Chybělo třicet osm sekund do konce třetí třetiny a Bruslaři vedli 2:1. Pak ale vyjel od mantinelu Svoboda a svou ranou zápěstím poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl v 63. minutě o výhře domácích Pulpán. Boleslavští tak mohli litovat předešlých neproměněných šancí, protože svou dobrou hrou se dlouho tlačili za třetím gólem.

Na úvod zápasu si šanci připravil hostující kapitán Výborný, který byl důrazně obtěžován obránci a jeho zakončení se o Růžičku jen otřelo. Ale Boleslavští pokračovali a v přesilovce se v dobré pozici zjevil Tomáš Klimenta a poslal svůj tým do vedení.

Odpovědět se za Piráty pokusil Hruška, jehož dělovka zamířila mimo. Na druhé straně opět zahrozil Výborný, jenž se prezentoval zajímavou střelou po přihrávce Mikulíka. Růžička si ale věděl rady.

Pulpánův pokus je těsně míjel bránu, Hruška trefil lapačku. Nad vodou držel v této fázi hry Piráty i Růžička. Klimentu v přečíslení tří do dvou přesvědčivě vychytal. Velkou příležitost nabídla domácím sama Boleslav.

Po hrubém zákroku byl vyloučen Žabka a Piráti se ocitli v dvojnásobné přesilovce. V té se přesně trefil Ľuboš Bartečko a hra se opět srovnala. Tlak domácích pokračoval. Hromas střílel přes obránce mimo, puk nad bránu namířil také Bartečko. Příležitost na závěr třetiny měl i Balej, nestihl však zakončit. Více se v úvodní dvacetiminutovce nestalo a za nerozhodného stavu odešli oba celky do kabin.

Druhá část začala šancí Šagáta, který zamířil jen těsně nad Valentovo rameno. Radovali se však hosté. K Michalu Brošovi se puk dostal po odražené střele a boleslavský útočník neměl problém uklidit kotouč do opuštěné klece. Rychlou odpověď mohl zařídit Svoboda, přes obránce však jeho střela neprošla. Na druhé straně se krátce na to činil Růžička. Nejdříve se postaral o šanci Mikulíka, následně zalehl Ovčačíkovu střelu.

Zápas se překlenul do druhé poloviny. Velkou šanci si připravil Svoboda, který ujížděl v tandemu s Bartečkem a dvakrát prověřil pozornost Valenta. Nebezpečně pálil i Kubinčák, jehož střela prolétla podél tyče. Za Boleslav střílel těsně nad Kubica.

Brankáře donutil k zákroku až Jindra svým nebezpečným nahozením. Domácí si přichystali šanci poté, co Pulpán tvrdě vystřelil po nahrávce Kašeho. Valent ale ukázal publiku, jak hezky vypadá puk v jeho lapačce. V závěru třetiny ještě zkusil štěstí Šagát a boleslavský gólman si připsal další zákrok.

Třetí třetina byla zahájena přesilovkou Pirátů, kterou si přenesli z konce druhé části. Během této početní výhody střílel z mezikruží Hruška těsně mimo. Chvíli poté jej z podobné pozice napodobil Šagát.

V početní výhodě se ocitli i hosté a Klimentovu střelu musel likvidovat Růžička. Vychytat musel chomutovský brankář i Jarůška, který se proháčkoval až před brankoviště. Ohánět se musel rovněž Valent, jemuž pořádně zavařila střela Krsteva. Poté vyslal nadějně vypadající střelu i Kaše, puk ovšem zamířil mimo.

V polovině třetiny si perfektní zákrok připsal Růžička. Unikajícího Mikulíka vychytal betonem, po kterém puk sklouzl ke vzdálenější tyči. Na opačné straně kluziště byl ke skórování vyzván Kubinčák, ale trefil jen náruč brankáře. Dalšímu nájezdu musel čelit Růžička, když se za obranu dostal Mikulík. I nyní si chomutovský brankář věděl rady.

Čas rychle ubíhal a Boleslav si nadále držela své těsné vedení, Chomutovu stále nedovolovala pronikat do útoku.

Piráti tedy zkusili hru s jedním mužem v poli navíc. A třicet šest vteřin před koncem přišlo vyrovnání. Úspěšným střelcem se stal Jaroslav Svoboda, jeho gól poslal zápas do prodloužení.

Pětiminutové prodloužení přineslo v úvodu únik Gajovského, který však přišel o kotouč. Vystřelit se nebál Kubinčák, ale gól padl až po přesné střele Lukáše Pulpána, který tak rozhodl dramatické utkání.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck, Piráti Chomutov: Ne každý zápas se povede tak jako úvodní dvě barážová kola. První gól v zápase nás rozhodil z rytmu. Boleslav dobře a organizovaně bránila. Byli tvrdí v soubojích a nenechávali nám moc místa. Nešlo nám to, tak jak by asi mělo. Ovšem hraje se baráž a s tím se musí počítat. Poté přišlo nasazení, disciplína a vůle. O tom byl závěr utkání. Dva body jsou samozřejmě zlaté.

František Výborný, BK Mladá Boleslav: Jeli jsme do Chomutova s vědomím, že chceme uhrát alespoň bod, což se podařilo. Vzhledem k průběhu utkání jsme trochu zklamaní, jelikož soupeř srovnával půl minuty před koncem a my jsme přišli o vítězství. V prodloužení jsme inkasovali a ze tří bodů, které se nám naskytly, zůstal právě jen jeden.