BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav přišla o bodový zisk patnáct sekund před koncem

19. 9. 2014
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

3:4

1:1, 0:2, 2:1

HC VERVA Litvínov

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Stříteský (Klimenta, Mikulík), 42. Broš (Výborný, Stříteský), 50. Hyka (Broš, Výborný) – 2. Martynek (Ručinský, Zeman), 26. Šrámek (Hanzl, Martynek), 27. Kubát (Hübl, Ručinský), 60. Gula (Hanzl). Rozhodčí: Hribik, Turčan – Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:8. Hity: 22:24. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3920. Střely na branku: 38:21.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Hruška, Toman, Stříteský, Kučný, Robar, Trška, Čermák – Látal, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Pacovský, Musil, Lenc – Hyka, Vrbata, Květoň

HC VERVA Litvínov

Francouz – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Zeman, Šlégr, Gula, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík

M l. B o l. – Hodně smolné utkání má za sebou celek z města automobilů. Po dvou třetinách Bruslaři prohrávali o dvě branky, silou vůle ale utkání dovedli do vyrovnaného stavu. Jenže! Patnáct sekund před koncem Boleslav zahrála na zakázané uvolnění a vhazovalo se po Rittichově levici. Hanzl vyhrál buly a nevinně vyhlížející střela zápěstím Jiřího Guly rozesmutněla ŠKOENERGO Arénu.

Utkání mělo od úvodních sekund vysoké tempo, diváci nemuseli sledovat opatrné oťukávání. V první velké šanci se ocitl Pabiška poté, co nedokázal před odkrytou brankou nasměrovat od zadního mantinelu odražený kotouč mezi tři tyče. Na druhé straně naopak VERVA svou velkou šanci využila. Martin Ručinský se v ponechané výhodě za domácí svatyní zbavil Milana Tomana a naservíroval na brankoviště perfektní přihrávku Rostislavu Martynkovi, pro něhož už nebyl problém svou střelu nasměrovat nad rameno bezmocného Ritticha.

Bruslaři se ale od úvodní aktivity nenechali odradit a dynamickým pohybem si vynucovali nedovolené zákroky soupeře. Jeden takový potrestal v ranou od modré Matěj Stříteský. Nutno ale podotknout, že na vstřeleném gólu mají podíl všichni útočící brankáři, jelikož Francouz měl zcela zakrytý výhled. Aktivní napadání dělalo Litvínovu obrovské problémy. Vystihnutou přihrávku proměnil v úprk po křídle Látal a v podobné pozici neuspěl ani Robar. Francouz svůj tým v úvodním dějství držel a jen díky němu po první siréně svítilo na tabuly nerozhodné skóre.

Ráz prostřední části utkání určil moment z 26. minuty. Kapitán Mladé Boleslavi David Výborný odpykával čtyřminutový trest a rozhodčí, který měl situaci k posouzení dále, než jeho kolega, signalizoval další vyloučení. Tribuny daly svou nespokojenost hlasitě najevo a zřejmě díky pískotu z hlediště se brankář Rittich a jeho soukmenovci domnívali, že je hra přerušena. Skutečnost ale byla jiná a pozorný Jakub Šrámek poslal puk bez větších potíží do brány.

V pokračující početní výhodě dokonal dílo zmaru ranou od modré čáry Karel Kubát. V tu chvíli se hra Bruslařů rozsypala, přechod do útočného pásma byl těkopadný, pokusům o zteč litvínovské svatyně chyběla střelba. Změnit se nepříznivý stav pokoušel Radan Lenc, chyběla mu ale rychlost a jeho zakončení mířilo přímo na připraveného Francouze. Do dobré pozice si sjel od modré Robar, místo zakončení ale zkoušel vymýšlet zpětnou přihrávku a celá akce tak vyzněla do ztracena. Do závěrečného dějství si tak VERVA přenesla dvoubrankové vedení.

Celek z města automobilů vlétl do třetí třetiny jako uragán. Po zmatcích na brankovišti vypadl v pokračující početní výhodě kotouč před Michala Broše, který z otočky nasměroval puk za brankovou čáru. Vzápětí mohl Litvínov znovu odskočit, když Hruška nezachytil rozjezd Jánského a jako poslední instance musel za záchrannou brzdu zatáhnout Toman. Jánský nic nevymýšlel a zkusil Ritticha prostřelit ostrou ranou zápěstím, domácí brankář ale své spoluhráče podržel. Gólovou radost boleslavský brankář překazil i Pirošovi, jehož stoprocentní šanci zlikvidoval skvělým přesunem.

Solidně zaplněná ŠKOENERGO Aréna se vyrovnání přeci jen dočkala a opět gól padl v přesilové hře. Tomáš Hyka se obtočil kolem obránce a zamířil naprosto přesně do růžku litvínovské svatyně. Radost ale domácím až do sirény nevydržela a koncovka byla pro Středočechy vyloženě krutá. Boleslavský obránce netakticky vyhodil na zakázané uvolnění a patnáct sekund před koncem se hra stěhovala zpět před Ritticha. Po vyhraném buly napálil na bránu puk Jiří Gula a ten k překvapení všech skončil v síti. Bruslaři už neměli čas reagovat a radovat se tak může soupeř, který upevnil svou pozici na čele tabulky.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): V úvodu jsme byli lepší než soupeř, bohužel jsme nedokázali gólově odskočit. Ve druhé třetině naopak dominoval soupeř, z naší strany nebyla prostřední část vůbec dobrá. V závěru byla aktivita na našich hokejkách a povedlo se nám vydřít vyrovnání. Vše je trochu znehodnoceno tím, že jsme bohužel nezvládli poslední akci. Porážka bolí, ale hlavu nevěšíme.

Miloslav Hořava (HC VERVA Litvínov): Začali jsme dobře, ale pak jsme se dostali pod tlak. Boleslav výborně bruslila, napadala naši rozehrávku a na skóre vyrovnaná první třetina pro nás byla úspěch. Pak už se hra přelévala z jedné strany na druhou a vyhrát mohly oba celky. Rozhodovaly přesilový hry a štěstí se v závěru přiklonilo na naší stranu.