BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři mocně dotahovali, tři body i tak putují do Vítkovic

28. 11. 2014
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

3:5

0:1, 1:1, 2:3

HC VÍTKOVICE RIDERA

Statistiky

Branky a nahrávky: 32. Musil (Výborný, Klimenta), 53. Kubica (Pacovský, Robar), 56. Musil (Mikulík) – 9. Vandas (Zíb), 26. Roman (Svačina, Vandas), 49. Húževka (Kolář, Szturc), 50. Kolouch (Svačina), 60. Svoboda (Olesz). Rozhodčí: Šindler, Smitka – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3610. Střely na branku: 36:33.

BK Mladá Boleslav

Růžička M. – Stříteský, Vidmar, Hruška, Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Pabiška, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Lenc – Látal, Musil, Pacovský – Volf, Vrbata, Kubica

HC VÍTKOVICE RIDERA

Maxwell – Klok, Čerešňák, Malec, Zíb, Kovář, Stehlík, Pastor, Štencel – Olesz, Burger, Svoboda – Svačina, Roman, Huna – Sturcz, Húževka, Vandas – Kucsera, Kolouch, Němec

M l. B o l. - Pátek nabídl souboj týmu, kterému se nedaří doma a celku, kterému se nedaří venku. Nelichotivého stigma se nakonec zbavili hosté z Vítkovic, když o své výhře a exportu bodů ze ŠKOENERGO Arény rozhodli dvěma slepenými góly ve třetí třetině. Ani velké nasazení Bruslařů a snížení na rozdíl jediné branky k vyrovnání nevedlo. Naopak, do prázdné branky pečetil vítězství Tomáš Svoboda.

V úvodním tlaku se zaplněným tribunám ŠKOENERGO Arény představili domácí hokejisté. Vítkovičtí jako by potřebovali chvíli na rozkoukání, první minuty byly ze strany hostů plné drobných zaváhání, které ale Boleslav nedokázala využít. K zapomenutému kotouči se dostal Jarůšek, vracející se obránce ale chybu svého kolegy napravil. V početní výhodě pálil nebezpečně Hruška, jeho lehce tečovaná střela ale olízla jen tyčku za zády šťastného Maxwella.

Ani Růžička, jenž se v boleslavské brance představil podruhé za sebou, nebyl bez práce. Zámořskými soutěžemi ošlehaný Rostislav Olesz dlouho kroužil kolem boleslavské branky, přičemž domácí defenziva ho nebyla s to odstavit od kotouče. Jeho zakončení ještě gólovou radost nepřineslo, varování Mladé Boleslavi ale zřejmě nestačilo a o několik okamžiků později již Vítkovice mohly slavit. Michael Vandas se po individuální akci obtočil kolem brankoviště a o Růžičkův beton dostal puk za brankovou čáru.

Prostřední dějství přineslo velké šance Bruslařů, ty se paradoxně odehráli ve vlastním oslabení, respektive těsně po vypršení početní nevýhody. Nejprve ujeli do přečíslení Kubica s Látalem, prvně jmenovaný ale na zadní tyči nedokázal usměrnit za záda vítkovického brankáře. Do úniku se vzápětí dostal z trestné lavice se navrátivší Klimenta, ani on ale v úniku nenašel na Maxwella účinný recept. A tak podle otřepaného přísloví udeřilo na straně druhé. Svačina ve secvičené akci našel z druhé vlny si najíždějícího Ondřeje Romana a reprezentační útočník uspěl s pohotovou ranou zápěstím.

Velká šance ke vstřelení kontaktní branky se Boleslavi naskytla v polovině druhé třetiny. V krátkém sledu putovali na trestnou lavici dva vítkovičtí hráči a domácí hokejisté se nabídnuté šance chopili na výbornou. Mezi kruhy dostal těžkou přihrávku Pavel Musil a navzdory těžkému palebnému postavení se mu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Před sirénou Lenc okradl o kotouč Burgera, jeho nájezd do brankoviště ale bravurně pokryl Maxwell a hosté si tak odnášeli do šaten hubené vedení.

Navýšit mohli hosté po individuální akci Burgera, jeho pokus zpoza obránce ale Růžička s obtížemi vytěsnil. Naopak vyrovnat mohl na druhé straně Musil, na úrovni brankoviště ale netrefil puk ideálně. Vítkovice hrály to, co potřebovaly a Boleslav se jen těžko vymaňovala ze svého obranného pásma. Svou převahu hosté vyjádřili i brankově. Nejprve se k odraženému kotouči dostal Peter Húževka a nikým neatakován zavěsil do horní části branky.

Jen o několik okamžiků později si na zadní tyči počíhal Petr Kolouch a bezmocného Růžičku překonal v pátek již počtvrté. Celek z města automobilů ale zbraně zcela nesložil, v přesilové hře se prosadil po pěkném uvolnění Zdeněk Kubica. Předvést se musel znovu i Růžička, jenž kryl Vandasovo trestné střílení. Dramatický závěr slibovalo snížení Pavla Musila jenž si počínal důrazně na brankovišti a dorazil kotouč za dezorientovaného Maxwella.

Boleslavští se tlačili kupředu za mohutnéní podpory diváků, na vyrovnání už to ale bohužel pro domácí nestačilo. Místo toho přišla pojistka do prázdné branky z hole Tomáše Svobody, která rozhodlo o tom, že všechny body si z města automobilů odvezou Vítkovičtí.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Bylo vidět, že mužstvo soupeře se nachází tam, kde se nachází. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, inkasovali jsme a prvních deset minut jsme to nebyli my. Nedostali jsme se do tempa, které jsme potřebovali. Ve druhé třetině už paradoxně ano, ale neproměnili jsme některé šance - ať už to byl Kubica před prázdnou bránou nebo Mikulík. Mohli jsme třetinu klidně vyhrát. Pak jsme dostali dva hloupé góly během chvíle. Obránci nebyli moc důrazní před brankou a soupeř toho využil. Přesto nás trochu nakoplo to, že Vítkovice neproměnily penaltu a stáhli jsme stav na 3:4, ale na bod jsme už nedosáhli. Soupeři tedy můžeme pogratulovat.

Ladislav Svozil (HC Vítkovice Steel): Jeli jsme do Boleslavi s velkou pokorou. Zápasy a výsledky našich soupeřů sledujeme. Boleslavští hráli poslední dobou velmi dobře a měli za sebou určitou sérii. Na druhou stranu jsme sem jeli po našich zlepšených výkonech pro body, za které jsme samozřejmě rádi. Určité "ale" by tady však mělo zůstat. V předchozích zápasech jsme hráli o něco lépe, v tomto jsme ale neproměnili šance. Domácí hráli dobře, měli výborné přesilovky a šli si pro fauly. Teď je takový trend pískání, že když někdo spadne, jsou z toho dvě minuty.