BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští si doma poradili s Plzní a mají mečbol!

7. 3. 2015
napsal Vojtěch Drbohlav
BK Mladá Boleslav

4:2

2:0, 0:2, 2:0

HC ŠKODA PLZEŇ

Statistiky

Branky a nahrávky: 17. Výborný (Holub), 20. Pacovský, 53. Pabiška (Kašpařík, Mikulík), 60. Kučný (Broš, Látal) – 21. Kadlec (Sýkora, Johnson), 34. Sýkora J. (Schleiss, Jeřábek). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 200 (vyprodáno). Střely na branku: 44:30. Zblokované střely: 2:6. Hity: 21:14. Vhazování: 31:37. Radegast index: 35:16. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

BK Mladá Boleslav

Růžička M. – Vidmar, Kučný, Holub, Kočí, Čermák, Robar – Klimenta, Broš, Látal – Bárta, Výborný, Pacovský – Pabiška, Kašpařík, Mikulík – Lenc, Musil, Hyka

HC ŠKODA PLZEŇ

Machovský – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Boháč, Kubka, Sklenička – Johnson, Simon, Sýkora J. – Schleiss, Bližňák, Indrák – Kubalík, Lev, Beran – Culek, Sýkora T., Hollweg

M l. B o l. – Za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy vstupovaly oba týmy do třetího zápasu předkola play-off, který se odehrál v sobotu večer v Mladé Boleslavi. Zdálo se, že důležitý krok k vítězství udělali mladoboleslavští hokejisté v první třetině, kdy dokázali vstřelit dvě branky. Díky povedené druhé třetině z pohledu hostů to ale nic neznamenalo, jelikož Plzeňští dokázali vyrovnat. Třetí perioda byla zpočátku velmi taktická a oba celky se snažily, aby neinkasovaly. To se však nepodařilo Plzni, která nakonec padla zásluhou pohotového gólu Lukáše Pabišky. Definitivní potvrzení tomu vydal ještě Jiří Kučný. Mladoboleslavští tedy mohou již v neděli rozhodnout sérii předkola.

Utkání začalo poměrně vyrovnaně, ale nebezpečná se zdála teč Jakuba Lva v blízkosti Růžičkovy branky. Plzeňský ostrostřelec však minul. Opuštěného kotouče se následně ujal Pavel Musil, který uháněl na Machovského, jenže vystřelil už z velkého úhlu. Slibně vypadala i příležitost Martina Látala. Boleslavský útočník ale při zakončení upadl. V přesilovce domácích pálil nebezpečně Broš, jeho pokus však do branky nezapadl. Puku se následně ujal Ryan Hollweg a dostal se do zajímavého brejku. Na straně domácích ale stálo štěstí. Ze závaru se v útočném pásmu Mladé Boleslavi pokoušel prosadit Kašpařík, vítečný gólman Machovský mu ale nedal šanci. Při přesilové hře Plzně zkusil pálit skrytě Jakub Lev, ale Martin Růžička měl štěstí, jelikož puk šel jen kousek od brankové čáry.

V dalších minutách se hrál i nadále vyrovnaný a dá se říci, že i pohledný hokej. Na jedné straně pálil Musil, když dostal naservírovaný puk od Lence, který však nedokázal poslat Mladou Boleslav do vedení, následně se dostali do brejku indiáni, ani jim se ale nepodařilo se svou příležitostí účinně vynaložit. Do tlaku se díky početní výhodě dostali Mladoboleslavští. Hned dvě velké šance měl Michal Bárta střílející z úrovně kruhů. Ani jednou se ale netrefil. Nakonec to však Bruslařskému klubu přeci jen vyšlo. David Výborný se, taktéž z prostoru od kruhů, napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí byli i nadále při chuti. Od modré čáry střílel aktivní Holub, jenže Machovský jej vychytal. Po hranici brankové čáry prosvistěl i pokus Davida Výborného a už se zdálo, že perioda skončí těsným vedením domácích. Nakonec ale Boleslavští přidali ještě jednu branku zásluhou Dominika Pacovského, jehož střela z mezikruží zapadla až do plzeňské branky.

Vstup do druhé třetiny se Plzeňským vyvedl na jedničku! Hned v první minutě se dostal k puku Petr Kadlec, který se z blízkosti nemýlil a překonal Martina Růžičku. Na druhé straně se snažil o rychlou odpověď Pacovský, avšak jeho pokus mířil mimo branku. Nebezpečně v pádu zakončoval v útočném pásmu hostů Johnson, ale jeho střela mezi tři tyče nezapadla. To stejné platilo i o teči Jakuba Culka, která si taktéž cestu do boleslavské branky nenašla. Na protější straně kluziště oživila po několika minutách hru rána Rada Lence, bohužel pro domácí se taktéž neujala. Z mezikruží posléze zkusil štěstí i Tomáš Klimenta, jenže Machovský i nadále vynikal.

Obrovská šance pro Bruslaře přišla ale o několik sekund později. Výborný poslal kotouč na volného Pacovského, jenž se trestuhodně netrefil do odkryté plzeňské klece. Trefil pouze břevno! V pohledné situaci ujeli následně Boleslavští. Mikulík se v rozhodujícím okamžiku rozhodl poslal puk na Kašpaříka, jenže přihrávka byla zblokována. Nedáš, dostaneš! To se potvrdilo, protože hosté vzápětí dokázali vyrovnat. Z levého kruhu poslal puk za Růžičkova záda Ján Sýkora a rázem bylo vyrovnáno. Hosté navíc ještě dostali možnost další přesilovky, během které měli i nadále tlak. Střelec druhého gólu Plzně mohl svůj celek poslat dokonce do vedení, jenže se proti němu vytáhl senzačním zákrokem Martin Růžička. Do závěru prostředního dějství se už nic zásadního nestalo. Šťastnější ale mohli být indiáni, kteří dokázali vyrovnat.

I do třetí periody vstoupili Plzeňští zostra. Simon se řítil na boleslavského brankáře, který ale gól ve své síti nedopustil. Slušnou příležitost si připsal na druhé straně Radan Lenc, který donutil Machovského přerušit hru. Domácí měli poté příležitost, David Výborný však ve velké šanci přestřelil. Následná početní výhoda domácího celku nabídla další šance Mladé Boleslavi. Například Bárta to zkusil od modré, ale opět nechal vyniknout plzeňského brankáře. Další minuty nabídly poměrně vyrovnanou taktickou bitvu, ani jeden celek totiž nechtěl inkasovat a to se odráželo i na ledě.

V momentě, kdy jen málokdo čekal, že by mohla padnout nějaká branka, se stal opak pravdou. Lukáš Pabiška se chopil kotouče a bez problémů zavěsil pod víko Machovského svatyně. Bruslaři jako by najednou ožili. V další vyložené šanci se octl Radan Lenc, tentokrát už jej ale plzeňský gólman vychytal. Následně se ještě před hostující brankou strhla menší šarvátka mezi hráči. Zdálo se, že hosty vedoucí branka Mladé Boleslavi poněkud srazila, protože mladoboleslavští hokejisté byli i nadále velmi aktivní v útočném pásmu. Hostům nepomohl ani oddechový čas, Bruslaři na ledě jasně dominovali a potvrdil to svým gólem i Jiří Kučný, který byl nikým nehlídaný a z blízkosti bez problému uklidil kotouč za Machovského. Boleslavští tedy drží v rukou mečbol, zatímco indiáni musí v neděli vyhrát, chtějí–li pomýšlet na čtvrtfinále play–off.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: I po tomto utkání je série stále otevřená, nic se nestalo. Stane se až v okamžiku, kdy jeden ze soupeřů bude mít tři body. Co se týče atmosféry, jsme spokojení, bylo vyprodáno. Chtěl bych poděkovat divákům za podporu, protože byli úžasní. Myslím si, že jsme předvedli bojovný výkon. Soupeř byl aktivnější od půlky zápasu a štěstí se přiklonilo na naši stranu. Obě mužstva mají to štěstí vybrané, protože my jsme byli aktivnější ve čtvrtek a prohráli jsme 1:2, štěstí zůstalo na soupeřově straně. Nedělní odveta už bude bez toho nahoře, protože teď to dal každému. K závěru utkání bych řekl jediné – kdybych neměl vlasy takové, jaké mám, zřejmě by byly ještě bělejší, ale ono už to víc nejde.

Ladislav Čihák, HC Škoda Plzeň: Není moc, co hodnotit. Prohráli jsme, ale ve druhé třetině jsme vstali z mrtvých a vyrovnali jsme na 2:2. Chytili jsme sílu a bohužel udělali jednu chybu, kterou soupeř potrestal. Nic se neděje, je to zapomenuté. Stav série je 2:1 na zápasy a nás čeká odveta a nový zápas.